Державна служба зайнятості впроваджує експериментальний проект з організації безкоштовного професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної освіти Державної служби зайнятості.
В рамках проекту його учасники можуть безкоштовно пройти навчання за обраною робітничою професією або освітньою програмою, отримати компенсацію витрат на проїзд до місця навчання, проживання, медичний огляд, індивідуальний супровід під час навчання. Професійне навчання здійснюється за різними формами (очною, денною, вечірньою, дистанційною) для зручності здобувачів освіти.
Державний навчальний заклад «Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» пропонує навчання за 13 ліцензованими професіями та 73 освітніми програмами. Інформацію про проект можна подивитися на сайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua у вкладці «Навчання».
Професії, які ми пропонуємо: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Електромеханік торговельного та холодильного устаткування», «Слюсар з механоскладальних робіт», «Офісний службовець (бухгалтерія)», «Швачка», «Кравець», «Закрійник», «Касир торговельного залу» «Оператор котельні» та інші.
Участь у проекті допоможе успішній реінтеграції ветеранів та ветеранок у цивільне життя шляхом професійного розвитку, отримання нових знань і навичок.
Наші контакти: ДНЗ «Полтавський центр ПТО ДСЗ»,
місто Полтава, вул. Небесної Сотні, 91, тел. 0665102065
Соціальний проєкт ENG for UARMY запустив YouTube-канал “Армійська англійська” для українських військових із навчання військової англійської відповідно до мовних стандартів НАТО (STANAG 6001).
Проєкт створено групою волонтерів на чолі з викладачкою Оленою Чекрижовою та підтримано Посольством США в Україні.
ENG for UARMY покликаний навчити захисників України англійської мови, а саме армійської англійської, що допоможе підвищити професійний рівень знань і відповідність міжнародним стандартам офіцерів та особового складу ЗСУ, а також швидше опановувати нові види західного озброєння та військову й тактичну підготовку завдяки безпосередній комунікації з іноземними інструкторами, передавати власний бойовий досвід і знання, брати участь у місіях за кордоном.
Авторка проєкту Олена Чекрижова родом із Бахмута, закінчила Горлівський Інститут Іноземних мов і викладає англійську з 2009 року. З 2012 року навчає викладачів і керує власним онлайн-центром англійської мови. Має міжнародні сертифікати та акредитації. Крім того, над курсом працюють професійні викладачі та носії англійської мови з військовим досвідом. Унікальність проєкту полягає в наявності чималого досвіду навчання спеціалізованої військової англійської безпосередньо в місцях перебування ЗСУ. Так, Олена більше як рік на волонтерській основі викладала англійську військовослужбовцям: проживала на військових базах бойових підрозділів ЗСУ, співпрацювала зі штабами ТРО Києва, консультувала й організовувала освітні заходи онлайн.
Курс “Армійська англійська” розроблено з урахуванням потреб і пріоритетів військових, та перевірених особисто на практиці найефективніших методів, прийомів, засобів та форм їхнього навчання.
Важливість вивчення англійської мови зумовлена неминучою інтеграцією ЗСУ до НАТО. Тож цей проєкт надає суттєву підтримку військовим, які прагнуть розвиватися і бути сучасними: опановувати інструкції до нових зразків іноземної зброї, спілкуватися з інструкторами з країн Альянсу, навчатися на полігонах за кордоном.
До Верховної Ради подано законопроєкт № 9432 про надання англійській мові статусу міжнародної, тому зовсім скоро вона стане другою мовою спілкування в українських збройних силах, тож питання мовної підготовки військовослужбовців матиме не рекомендаційний характер, а законодавчо закріплений.
З усіх питань, які у вас можуть виникнути щодо цього проєкту, звертайтеся до представниці ENG for UARMY Бойченко Юлії (+38 066 340 80 51) або безпосередньо до засновниці проєкту Чекрижової Олени (olena.chekryzhova@gmail.com, тел.: +38 050 607 21).