Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Пирятинський сектор управління державної міграційної служби в Полтавській області

Який документ підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи? – відповідаємо на актуальне запитання від громадян

Документом, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час його формування, є витяг із реєстру територіальної громади.

Витяг видається органом реєстрації або центром надання адміністративних послуг у паперовій формі за зверненням особи, яка декларує/реєструє місце проживання (перебування), власника (співвласників) житла, законного представника (представника) особи або власника (співвласника) житла, уповноваженої особи житла, іпотекодержателя або довірчого власника (далі – суб’єкт звернення).

Суб’єкт звернення для отримання витягу може також звернутися через Єдиний державний вебпортал електронних послуг після проходження ним електронної ідентифікації та автентифікації.

Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.

Більш детальніше про реєстрацію місця проживання на сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/deklaruvannya-misczya-prozhivannya-ta-reestracziya-misczya-prozhivannya-perebuvannya-osobi.html

Виникли питання - звертайтеся на номер телефону «гарячої лінії» (0532)60-89-69 або у соціальній мережі Facebook Міграційної служби Полтавської області https://www.facebook.com/udmspl

Звертаємо увагу! Під час повітряної тривоги надання адміністративних послуг зупиняється. Не ігноруйте повітряні тривоги, бережіть себе і своїх близьких!

 

УДМС у  Полтавській області


 
Змінили прізвище після одруження? Обміняйте паспорт 
 
 Нагадуємо громадянам, що у разі зміни прізвища після одруження, обмін паспорта громадянина України є обов'язковою процедурою. Відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, відведений термін для обміну паспорта становить один місяць з дати укладання шлюбу. Якщо не поміняти паспорт протягом місяця, такий паспорт вважається недійсним.
Оформити паспортні документи можна у будь-якому підрозділі УДМС у Полтавській області у порядку «живої черги», чи скористатись сервісом «Електронна черга» https://dmsu.gov.ua/services/online.html та надати наступні документи:
паспорт громадянина України, що підлягає обміну;
реєстраційний номер облікової картки платника податків або відмову від його прийняття;
свідоцтво про шлюб;
документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів);
документи, що підтверджують сплату адміністративного збору.
Вартість паспорта громадянина України залежно від терміну оформлення становить:
20 робочих днів – 504 грн;
10 робочих днів – 874 грн.
Звертаємо увагу! Під час повітряної тривоги надання адміністративних послуг зупиняється. Не ігноруйте повітряні тривоги, бережіть себе і своїх близьких! Прохання до громадян уникати скупчення людей та перебувати в укриттях під час повітряної тривоги.
 
 
Записатись до електронної черги онлайн зручно та доступно!
Якщо запланували оформити ID-картку або паспорт громадянина України для виїзду за кордон - у підрозділах міграційної служби Полтавщини радо чекають на вас.
Записатися можна на зручну дату та час через онлайн-сервіс «Електронна черга» на сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/online.html
Запис в електронну чергу здійснюється лише для подачі документів. Для отримання вже виготовлених документів записуватися в електронну чергу не потрібно. 
Результатом успішної реєстрації у черзі є:
СМС-повідомлення, у якому міститься інформація про номер у черзі, дата та час прийому — при здійсненні онлайн-реєстрації на сайті ДМС.
талон, у якому міститься інформація про номер у черзі, дата та час прийому, П.І.Б. — при здійсненні реєстрації за допомогою терміналу безпосередньо у підрозділі ДМС (за наявності).
Інформацію про реєстрацію та оплату послуг при здійсненні онлайн-реєстрації на сайті ДМС можна дізнатися на сторінці «Електронна черга», обравши закладинку «Мої талони та квитанції».
Для доступу до інформації необхідно заповнити відповідні поля форми (вказати номер телефону за допомогою якого здійснювалась реєстрації в електронній черзі та код талону, який надійшов у СМС-повідомленні про реєстрацію в черзі).
Виникли питання - звертайтеся на номер телефону «гарячої лінії» (0532)60-89-69 або у соціальній мережі Facebook Міграційної служби Полтавської області https://www.facebook.com/udmspl 

 

 

 

Переваги ID – паспорта у сучасному суспільстві

ID - картка за кількістю переваг не лише перевищує всі попередні зразки паспортів, що діяли на території України, а й чимало сучасних представницьких документів інших країн.

Особливість паспорта в тому, що електронний документ поєднує в собі сучасний дизайн та високий рівень захисту від підроблення. І внутрішній (ID - картка), і закордонний паспорти мають електронний чіп із біометричними даними власника документа (відцифрований підпис особи, відцифрований образ обличчя особи, відцифровані відбитків пальців). Такі паспорти неможливо підробити, оскільки вони надійно захищені, а отже персональними даними власника ніхто у шахрайських цілях не скористається.

Індивідуальний податковий номер громадянина не лише присвоюється автоматично під час оформлення першого паспорта, а й наноситься безпосередньо на саму картку.

У громадян України є можливість отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на чіп ID-карти, що відкриває доступ до різноманітних електронних сервісів державних органів, адміністративних і банківських послуг тощо.

До речі, документ можна використовувати для виїзду до Туреччини та Грузії без наявного закордонного паспорта.

Принагідно нагадуємо, що оформити ID-картку можна НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації, звернувшись до будь-якого підрозділу міграційної служби.

Додаткова інформація про необхідні документи, вартість послуги, перелік та графік роботи підрозділів є на офіційному сайті ДМС України https://dmsu.gov.ua/

Оформлюйте та користуйтеся перевагами ID – паспорта!  

 

УДМС у  Полтавській області


 

Міграційна служба Полтавщини: ID-картка та що потрібно знати

Отже нагадуємо, що ID-картка видається у разі:

 досягнення 14-річного віку;

 втрати/викрадення паспорта:

закінчення терміну дії паспорта;

 зміни інформації;

виявлення помилки в інформації;

непридатності паспорта до подальшого використання;

присвоєння РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття;

замість паспорта зразка 1994 року (якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років, з урахуванням особливостей дії воєнного стану в Україні);

замість паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Зазначемо, що законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Тобто, якщо Ваш паспорт-книжечка не має ніяких пошкоджень і містить актуальну інформацію - він є дійсним документом й обміняти його на ID-картку Ви можете за власним бажанням.

Разом з тим, звертаємо увагу, що ID-картка видається:

- зі строком дії 4 роки особам віком від 14 до 18 років;

- зі строком дії 10 років особам, яким виповнилося 18 років і більше.

Для оформлення ID-картки можна звернутися до будь-якого підрозділу Міграційної служби у Полтавській області, незалежно від місця реєстрації.

Додаткова інформація про необхідні документи, вартість послуги, перелік та графік роботи підрозділів є на офіційному сайті ДМС України https://dmsu.gov.ua/

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

УДМС у Полтавській області


 

Як оформити паспорт громадянам з тимчасово окупованих територій

Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території і не оформлювали паспорт громадянина України, можуть зробити це на підконтрольній урядом України території. Для цього необхідно звернутися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби.

Серед інших документів, для оформлення паспорту ці особи  подають наявні документи з фотозображенням, а за їх відсутності – письмову заяву з інформацією про місце проживання, навчання, роботи, тощо відомості про свідків, яких можна залучити до проведення процедури встановлення особи.

У випадку, якщо виданої інформації недостатньо для оформлення паспорту, підрозділ міграційної служби проводить процедуру встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близьких осіб заявника, яка може здійснюватися у режимі відеоконференції за допомогою програм Skype та WebEх.

Такий формат проведення встановлення особи, запроваджений урядом у період дій воєнного стану значно полегшує документування громадян з тимчасово окупованих територій України.

Детальніше про особливості процедури можна ознайомитися на офіційному сайті ДМС dmsu.gov.ua

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

УДМС у Полтавській області

 

 

 

Полтавщина: що робити, якщо паспортний документ втрачено за кордоном

Процедура звернення до уповноважених органів внаслідок викрадення паспорта є однаковою в більшості країн. Як і в Україні, закордоном необхідно відразу звернутись до найближчого відділення поліції для складання заяви про втрату паспортного документа. 

За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта. З цією довідкою необхідно звернутися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни) або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну.

Зверніть увагу, що тимчасовий документ, виданий дипломатичною установою, дає право лише на повернення в Україну та не дозволяє перетинати кордони інших країн.  

Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Нагадуємо, оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби Полтавщини НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

 

УДМС у  Полтавській області


 

Міграційна служба Полтавщини: перевірте термін дії своїх документів

Біометричні документи, що посвідчують особу чи дають право подорожувати, є майже в кожного українця, але не усі знають, що вони не безстрокові, тобто мають певний термін дії, по закінченню якого стають недійсними.

Розпочнемо з ID-картки:

  • особи віком від 14 до 18 років отримують паспорт громадянина України зі строком дії 4 роки;
  • після досягнення 18-річного віку – на 10 років (при цьому відсутня обов’язкова для паспортів-книжечок вклейка фото у документи по досягненню 25-ти та 45-ти років);
  • термін дії ID-картки вказаний в документі над відцифрованим підписом;
  • якщо строк дії наближається до закінчення - потрібно протягом місяця (не раніше) до визначеної дати, звернутися до підрозділу Міграційної служби для оформлення нової.

Паспорт для виїзду за кодон:

  • оформити закордонний паспорт дитині можна починаючи від народження;
  • до 16 років такий документ має термін дії 4 роки;
  • громадянам України, які досягли 16 років, паспорт оформлюється зі строком дії аналогічним дорослому - на 10 років (кінцева дата дії зазначена у паспорті).

Важливо! Деякі країни, керуючись власними правилами, відмовляють у перетині їхнього кордону тим, у кого за пів року (і менше) спливає термін дії паспорта. Радимо перед подорожжю обов’язково ознайомитися з умовами до дії документа, які висуває обрана вами країна.

Звертаємо увагу! Під час повітряної тривоги надання адмінпослуг зупиняється. Не ігноруйте повітряні тривоги, бережіть себе і своїх близьких!

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

УДМС у  Полтавській області


 

Чи потрібно змінювати документи після перейменування вулиць? – відповідаємо на актуальне запитання

У людей часто виникають питання: чи потрібно змінювати документи після перейменування вулиць? Відповідь – ні, документи, що посвідчують особу, міняти не потрібно.

Пояснюємо детальніше.

Якщо паспорт старого зразка (у вигляді книжечки), чи треба ставити новий штамп про реєстрацію?

Ні, не потрібно. Відповідно до Закону України відомості про зареєстроване місце проживання (перебування) / зняте із зареєстрованого місця проживання (перебування) особи під час здійснення органом реєстрації відповідної реєстраційної дії до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (зокрема до паспорта громадянина України), або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, не вносяться.

Чи треба міняти виписку про реєстрацію, якщо паспорт у вигляді ІD-картки?

Документом, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час його формування, є витяг із реєстру територіальної громади.

Для отримання витягу особа може звернутися як до органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг, так і згенерувати його через застосунок «Дія», після проходження електронної ідентифікації та автентифікації.

Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.

 

 

 

УДМС у  Полтавській області


 

Полтавщина: надаємо рекомендації з питань фотографування дітей на закордонний паспорт

  • Після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів (безкоштовно).
  • До 12 років можливі два варіанти:

- безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху (працівники роблять кілька спроб, серед яких можна обрати найкращий знімок);

- подати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см — це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам, тому радимо замовити його у професійному ательє.

  • До 16 років документи на закордонний паспорт дитини подає один з батьків, при чому після 14 років — виключно на підставі ID-картки, а не свідоцтва про народження. У кожному разі присутність дитини разом з батьками (одним із них) є обов'язковою!

Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.


 

 

Скільки оформлена ID-картка громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон зберігається в підрозділах міграційної служби? – відповідаємо на актуальне запитання

Отже, виготовлені ID-картка та паспорт для виїзду за кордон зберігаються у підрозділах міграційної служби протягом двох років. Також громадяни мають можливість написати заяву і продовжити термін зберігання свого паспортного документа до трьох років.

Проте, звертаємо увагу, що до закінчення дії воєнного стану в Україні, оформлені документи зберігатимуться у підрозділах міграційної служби необмежений термін.

З графіком роботи підрозділів міграційної служби Полтавщини можна ознайомитися на сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/poltava

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

УДМС у  Полтавській області


 

Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України? 

В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:

  • закордонний паспорт (у випадку втрати ID-картки або паспортної книжечки);
  • водійське посвідчення;
  • цифрові документи в мобільному застосунку «Дія», адже вони мають таку ж юридичну силу, як їх паперовий чи пластиковий аналог;
  • «єДокумент» – це тимчасовий документ для посвідчення особи у період воєнного стану, він створюється автоматично на підставі даних із BankID або даних біометричного документа.

Принагідно нагадуємо, що оформити паспортні документи можна у будь-якому підрозділі УДМС у Полтавській області у порядку «живої черги», чи скористатись сервісом «Електронна черга» https://dmsu.gov.ua/services/online.html та зареєструватись на зручний для вас час.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

 

 

Номер та серія ID-картки, як їх знайти в документі? – Міграційна служба Полтавщини відповідає на актуальне запитання від громадян

У громадян часто виникає питання, як знайти серію та номер паспорта громадянина України в формі картки (на паспортах у вигляді книжечки вони перфоровані на усіх сторінках на правій частині обкладинки згори). На паспортах старого зразка серія паспорта позначається двома літерами, а номер – шістьма цифрами. Тож роз'яснюємо, де на ID-картці зазначається її номер.

По-перше, слід зазначити, що паспорти у вигляді ID-картки серії не мають, тому шукати її не потрібно!

На титульній стороні ID-картки розміщена наступна інформація:  фотографія, прізвище та ім?я власника документа українською та латинську транслітерацію, по батькові, стать, громадянство, дата народження, запис № (унікальний номер запису у реєстрі, УНЗР), дійсний до (+10Y від дати видачі), документ № (номер паспорта, 9 цифр) та підпис власника.

Відповідно, номер свого паспорта ви знайдете на титульній стороні документа з правого боку знизу. Для прикладу, на картинці до цієї статті номер документа — № 000000000.

Нагадаємо, що оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки можливо у підрозділах ДМС, у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи Паспортному сервісі ДП Документ.

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Полтавщина: оформити паспорт – зручно та доступно

Попри умови воєнного стану Міграційна служба Полтавщини прагне до створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послуг.

Оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Адміністративні послуги доступні в усіх підрозділах Міграційної служби Полтавської області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Для оформлення ID-картки та закордонного паспорта не доведеться витрачати час у чергах. Наші працівники забезпечать для вас комфортне та швидке обслуговування. Крім того, можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт.

Документи можна оформити звернувшись безпосередньо до підрозділів Міграційної служби Полтавської області у поточну чергу або записатись на прийом у зручний для вас час за допомогою онлайн-сервісу «Електронна черга» на сайті ДМС.

Нагадуємо, що вартість вказаних документів складає:

паспорт громадянина України (ID-картка):

  • нетерміновий – 504 грн.;
  • терміновий – 874 грн;
  • вперше по досягненню 14 років – безкоштовно.

паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

  • нетерміновий – 856 грн.;
  • терміновий – 1496 грн.

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Особливості оформлення дитячого закордонного паспорта

 

Нагадуємо мешканцям Полтавської області, що процедура оформлення дитячого закордонного паспорта відрізняється від документування дорослих – такий паспорт може бути оформлений з народження та видається на 4 роки, присутність дитини під час подачі документів не завжди є обов’язковою.

Зазначаємо, оформити закордонний паспорт дитині можна у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби у Полтавській області незалежно від місця реєстрації.

Для оформлення закордонного паспорта треба подати до територіального підрозділу наступні документи:

  • оригінал свідоцтва про народження дитини;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
  • фотокартку (якщо дитині до 12 років і вона не буде присутня під час подачі документів). Звертаємо увагу на вимоги до дитячого фото (розмір 10х15 см, зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, ніяких сторонніх предметів, без дефектів);
  • ID-картку (обов’язкова при оформленні, починаючи з 14 років);
  • квитанцію про сплату за послуги.

Якщо дитина не досягла 12-річного віку, її особиста присутність не обов’язкова. Для цього можуть бути надані фото дитини, що відповідають встановленим вимогам.

При оформленні документа один із батьків чи опікунів/усиновителів, повинен мати з собою паспорт громадянина України.

Ціна закордонного паспорта в Україні 2023 року встановлена урядом держави:

  • вартість виготовлення закордонного паспорта за 20 днів становить 856 гривень;
  • вартість виготовлення закордонного паспорта за 3-7 робочих днів – 1 496 гривень.

Забрати готовий паспорт може один з батьків  (зі своїм паспортом та свідоцтвом про народження дитини) або інша особа за наявності нотаріально завіреної довіреності.

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 


 

Як оформити паспорт громадянам з тимчасово окупованих територій

 

Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території і не оформлювали паспорт громадянина України, можуть зробити це на підконтрольній урядом України території. Для цього необхідно звернутися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби.

Серед інших документів, для оформлення паспорту ці особи  подають наявні документи з фотозображенням, а за їх відсутності – письмову заяву з інформацією про місце проживання, навчання, роботи, тощо відомості про свідків, яких можна залучити до проведення процедури встановлення особи.

У випадку, якщо виданої інформації недостатньо для оформлення паспорту, підрозділ міграційної служби проводить процедуру встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близьких осіб заявника, яка може здійснюватися у режимі відеоконференції за допомогою програм Skype та WebEх.

Такий формат проведення встановлення особи, запроваджений урядом у період дій воєнного стану значно полегшує документування громадян з тимчасово окупованих територій України.

Детальніше про особливості процедури можна ознайомитися на офіційному сайті ДМС https://dmsu.gov.ua/

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

УДМС у Полтавській області

 

 

Міграційна служба Полтавщини: чи може батько отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення подавала мати?

Відповідь - так.

Це можливо, якщо під час подання заяви-анкети на оформлення закордонного паспорта дитині (у віці до 12 років) один з батьків визначить другого з батьків (опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу), який буде отримувати виготовлений закордонний паспорт.

Крім того, виготовлений паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, ЗА УМОВИ ПРИСУТНОСТІ ОСОБИ, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, оскільки під час видачі необхідно пройти процедуру верифікації.

 

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

Міграційна служба Полтавщини нагадує: як відновити паспорт під час війни

 

Нажаль, під час війни нерідко трапляються такі ситуації як втрата паспорта громадянина України чи закордонного паспорта.

У такій ситуації можна користуватися застосунком “ДІЯ”. Паспорти у "Дії" — ID-картка та закордонний — мають таку саму юридичну силу, що й звичайні паперові аналоги на території держави. Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Оформити ID-картку та закордонний паспорт і відновити втрачені документи можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби у Полтавській області НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Крім того, можна  скористатися послугою з одночасного оформлення ID-картки і закордонного паспорта.

Якщо паспорт втрачено за кордоном спочатку необхідно написати заяву до найближчого відділення поліції, а далі звернутися до дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни) або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну. Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Нагадуємо, внутрішньо переміщені особи можуть отримувати соціальні послуги та виплати на основі довідки від Державної міграційної служби України або Є-документа. Тобто переселенці можуть ставати на облік, реєструватися та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта.

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Доволі часто виникають питання про фотографування дітей на закордонний паспорт. Міграційна служба у Полтавській області надає рекомендації
 
Після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів (безкоштовно).
До 12 років можливі два варіанти:
 безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху (працівники роблять кілька спроб, серед яких можна обрати найкращий знімок);
 подати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см — це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам, тому радимо замовити його у професійному ательє.
До 16 років документи на закордонний паспорт дитини подає один з батьків, при чому після 14 років — виключно на підставі ID-картки, а не свідоцтва про народження. У кожному разі присутність дитини разом з батьками (одним із них) є обов'язковою!
Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html
Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

 

 

Полтавщина: оформити паспорт – зручно та доступно

Попри умови воєнного стану Міграційна служба Полтавщини прагне до створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послуг.

Оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Адміністративні послуги доступні в усіх підрозділах Міграційної служби Полтавської області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Для оформлення ID-картки та закордонного паспорта не доведеться витрачати час у чергах. Наші працівники забезпечать для вас комфортне та швидке обслуговування. Крім того, можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт.

Документи можна оформити звернувшись безпосередньо до підрозділів Міграційної служби Полтавської області у поточну чергу або записатись на прийом у зручний для вас час за допомогою онлайн-сервісу «Електронна черга» на сайті ДМС.

Нагадуємо, що вартість вказаних документів складає:

паспорт громадянина України (ID-картка):

  • нетерміновий – 450 грн.;
  • терміновий – 820 грн.

паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

  • нетерміновий – 856 грн.;
  • терміновий – 1496 грн.

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Полтавщина: роз'яснюємо як українці можуть одночасно оформити паспортні документи собі та дітям

Громадяни України можуть одночасно оформити паспортні документи собі та дітям.

За одно відвідування підрозділу міграційної служби один із батьків може:

  • одночасно оформити ID-картку та паспорт для виїзду за кордон собі;
  • одночасно оформити собі ID-картку та закордонний паспорт, а також закордонний паспорт своїй дитині до 14 років;
  • одночасно оформити собі ID-карту, а також закордонний паспорт своїй дитині до 14 років.

Щоб отримати таку послугу необхідно одному з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників особи, яка не досягла 14-річного віку або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, подати заяву та відповідні документи до підрозділу ДМС, центру обслуговування «Паспортний сервіс» в Україні чи за кордоном або в ЦНАП.

Звертаємо вашу увагу! Якщо дитині, якій оформлюють закордонний паспорт, виповнилося 12 років, її присутність під час подання документів обов’язкова!

Нагадуємо, оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби Полтавщини НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Адміністративні послуги доступні у всіх підрозділах Міграційної служби Полтавської області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html


 

Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України? – відповідаємо на актуальне запитання

 

В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:

  • закордонний паспорт (у випадку втрати ID-картки або паспортної книжечки);
  • водійське посвідчення;
  • цифрові документи в мобільному застосунку «Дія», адже вони мають таку ж юридичну силу, як їх паперовий чи пластиковий аналог;
  • «єДокумент» – це тимчасовий документ для посвідчення особи у період воєнного стану, він створюється автоматично на підставі даних із BankID або даних біометричного документа.

Принагідно нагадуємо, що оформити паспортні документи можна у будь-якому підрозділі УДМС у Полтавській області у порядку «живої черги», чи скористатись сервісом «Електронна черга» https://dmsu.gov.ua/services/online.html та зареєструватись на зручний для вас час.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html


 

Полтавщина: оформлення ID-картки вперше та номер платника податків

Нагадуємо, підлітки під час оформлення паспорта громадянина України вперше, можуть оформити номер платника податків в Державній міграційній службі без звернення до Державної податкової служби.

Дана послуга  передбачає оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки при досягненні особою 14-річного віку з одночасним присвоєнням їй реєстраційного номера облікової картки платника податків, при умові, що дитина має зареєстроване місце проживання.

Ця послуга є безкоштовною, з переліком необхідних документів можна ознайомитись на офіційному сайті Державної міграційної служби dmsu.gov.ua

Принагідно нагадуємо, що кожен громадянин України може оформити ID-картку вперше або взамін старого паспорта зразка 1994 року у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби Полтавщини НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації.

На сьогодні, попри складні умови воєнного стану адміністративні послуги доступні в усіх підрозділах Міграційної служби Полтавщини. Тож оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі служби НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Крім того, надаємо комплексну послугу з одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта.

З переліком та графіком роботи підрозділів можна ознайомитися на офіційному сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/poltava
Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

УДМС у  Полтавській області


 

Як оформити паспорт громадянам з тимчасово окупованих територій

Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території і не оформлювали паспорт громадянина України, можуть зробити це на підконтрольній урядом України території. Для цього необхідно звернутися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби.

Серед інших документів, для оформлення паспорту ці особи  подають наявні документи з фотозображенням, а за їх відсутності – письмову заяву з інформацією про місце проживання, навчання, роботи, тощо відомості про свідків, яких можна залучити до проведення процедури встановлення особи.

У випадку, якщо виданої інформації недостатньо для оформлення паспорту, підрозділ міграційної служби проводить процедуру встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близьких осіб заявника, яка може здійснюватися у режимі відеоконференції за допомогою програм Skype та WebEх.

Такий формат проведення встановлення особи, запроваджений урядом у період дій воєнного стану значно полегшує документування громадян з тимчасово окупованих територій України.

Детальніше про особливості процедури можна ознайомитися на офіційному сайті ДМС dmsu.gov.ua

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Міграційна служба Полтавщини: що таке довідка з Єдиного державного демографічного реєстру і як її отримати 

Згідно законодавства кожна особа, персональні дані якої внесені до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР), має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру та видані документи.

Форма довідки затверджена постановою Кабінету Міністрів України  від 18.10.2017 №784 та видається особі за її заявою, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові особи, унікальний номер запису в Реєстрі, реквізити документа.

Довідка про внесення інформації до Реєстру та видані документи складається у формі витягу з Реєстру та видається протягом трьох робочих днів з дня подання заяви.

Для отримання вищезазначеної довідки громадянин може звернутися із відповідною заявою НЕЗАЛЕЖНО від реєстрації місця проживання до УДМС у Полтавській області або його територіальних підрозділів.

Важливо. Особа або її законний представник під час подання заяви про видачу довідки у паперовій формі ОСОБИСТО пред’являє посадовій особі міграційної служби паспортний документ.


 

Міграційна служба Полтавщини роз'яснює: як забрати замовлені документи у підрозділі міграційної служби, перебуваючи закордоном

 

Якщо ви перебуваєте закордоном й не встигли своєчасно отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, то забрати ці документи можливо через закордонні дипломатичні установи України.  

Наразі працює механізм пересилання паспортів від одного територіального підрозділу міграційної служби до будь-якого в іншому регіоні України, а також через МЗС України до закордонних дипломатичних установ і розміщених за кордоном  представництв Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

Щоб отримати за кордоном паспортний документ, слід  звернутися до закордонної дипломатичної установи України з заявою  про отримання у країні перебування закордонного паспорта або ID-картки. Заява має бути адресована тому територіальному підрозділу ДМС в Україні, в якому  цей документ оформлювався.

Треба врахувати, що отримання доставленого до дипломатичної установи документа здійснюється виключно за умови особистої присутності заявника або його законного представника (для дітей віком до 16 років). Доставка документа до установи здійснюється засобами дипломатичної пошти  та  складає від 3-х місяців.

Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

 

 

Рекомендації щодо фотографування дітей на закордонний паспорт від Міграційної служби

Доволі часто виникають питання про фотографування дітей на закордонний паспорт. Міграційна служба у Полтавській області надає рекомендації.

  • Після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів (безкоштовно).
  • До 12 років можливі два варіанти:

* безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху (працівники роблять кілька спроб, серед яких можна обрати найкращий знімок);

* подати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см — це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам, тому радимо замовити його у професійному ательє.

  • До 16 років документи на закордонний паспорт дитини подає один з батьків, при чому після 14 років — виключно на підставі ID-картки, а не свідоцтва про народження. У кожному разі присутність дитини разом з батьками (одним із них) є обов'язковою!

Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Державна міграційна служба удосконалює сервіс перевірки стану готовності документів: що змінюється  

 

Щоби дізнатися, на якій стадії виготовлення документи, українці активно користуються онлайн-сервісом «Перевірка стану оформлення документів» на офіційному сайті ДМС.

За допомогою цього сервісу можна перевірити стан оформлення таких документів, як:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • ID-картка;
  • посвідка на тимчасове проживання;
  • посвідка на постійне проживання;
  • дозвіл на імміграцію в Україну;
  • продовження строку перебування в Україні.

Важливо, що відтепер за допомогою цього сервісу українці отримали можливість дізнатися і про відмову в оформленні того чи іншого документа, а саме після перевірки на екрані буде висвітлюватися наступне повідомлення: «Відмовлено в оформленні документа (дата). Для отримання детальних роз’яснень рекомендуємо звернутися за місцем подачі документів».

Зазначимо, що причини відмови в оформленні паспортних документів зазначені в постановах Кабінету міністрів України №302, п. 100 від 25 березня 2015 р. та №152, п. 82 від 7 травня 2014 р.

Звертаємо увагу! Стан оформлення документа можна перевірити вже з наступного дня після подання заяви до територіального підрозділу ДМС.

Нагадуємо, оформити паспорт громадянина України чи закордонний під час воєнного стану можна НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби у Полтавській області.            

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

 

Виникли питання - отримати консультацію можна за номером телефону:

  • «гаряча» лінія ? (0532) 60-89-69;
  • сторінка facebook Міграційної служби у Полтавській області https://www.facebook.com/udmspl/

 

 

Не мали змоги чи забули забрати замовленні паспортні документи: скільки вони зберігаються

Скільки оформлена ID-картка громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон зберігається в підрозділах міграційної служби? – міграційна служба Полтавщини відповідає на актуальне запитання.

 

Отже, виготовлені ID-картка та паспорт для виїзду за кордон зберігаються у підрозділах міграційної служби протягом двох років. Також громадяни мають можливість написати заяву і продовжити термін зберігання свого паспортного документа до трьох років.

 

Проте, звертаємо увагу, що до закінчення дії воєнного стану та обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19 в Україні, оформлені документи зберігатимуться у підрзділах міграційної служби необмежений термін.

З графіком роботи підрозділів міграційної служби Полтавщини можна ознайомитися на сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/poltava
Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

Полтавщина: що робити, якщо паспортний документ втрачено за кордоном

 

Процедура звернення до уповноважених органів внаслідок викрадення паспорта є однаковою в більшості країн. Як і в Україні, закордоном необхідно відразу звернутись до найближчого відділення поліції для складання заяви про втрату паспортного документа. 

За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта. З цією довідкою необхідно звернутися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни) або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну. 

Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Нагадуємо, оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби Полтавщини НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Адміністративні послуги доступні у 28 підрозділах Міграційної служби Полтавської області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

 

 

 

 

Міграційна служба Полтавщини інформує: як переслати паспорт у більш безпечний регіон країни для його отримання

Інформуємо, щоб переслати паспорт громадянина України у формі ID-картки або закордонний паспорт до іншого підрозділу міграційної служби у більш безпечнішому регіоні України для його отримання необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС, де особа буде отримувати паспорт, та подати письмову заяву, у якій зазначити наступну інформацію: 

  • дані особи, на ім'я якої оформлюється паспорт (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний номер телефону);
  • назва територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який здійснив оформлення паспорта;
  • обставини, через які виникла необхідність отримання паспорта в іншому підрозділі ДМС та назва територіального підрозділу, в якому заявник буде отримувати паспорт.

З графіком роботи підрозділів міграційної служби Полтавщини можна ознайомитися на сайті ДМС України за посиланням https://dmsu.gov.ua/poltava
Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

 

 

Міграційна служба Полтавщини нагадує: як відновити паспорт під час війни

Нажаль під час війни нерідко трапляються такі ситуації як втрата паспорта громадянина України чи закордонного паспорта.

У такій ситуації можна користуватися застосунком “ДІЯ”. Паспорти у "Дії" — ID-картка та закордонний — мають таку саму юридичну силу, що й звичайні паперові аналоги. Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Оформити ID-картку та закордонний паспорт і відновити втрачені документи можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби у Полтавській області НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Крім того, з 23 травня можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт. На сьогодні адміністративні послуги доступні в усіх 28 підрозділах служби.

Якщо паспорт втрачено за кордоном спочатку необхідно написати заяву до найближчого відділення поліції, а далі звернутися до дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни) або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну. Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Нагадуємо, внутрішньо переміщені особи можуть отримувати соціальні послуги та виплати на основі довідки від Державної міграційної служби України або Є-документа. Тобто переселенці можуть ставати на облік, реєструватися та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта.

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

УДМС у Полтавській області

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua