Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Підтримка ветеранів

Всеукраїнська програма підтримки ментального здоров’я

 

На Полтавщині триває реалізація проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей»

У сучасних умовах ветерани, ветеранки та члени їх сімей стикаються з основною проблемою – самозабезпечення родини шляхом пошуку нового місця зайнятості, відновлення бізнесу або започаткування власної справи. Саме тому виникає потреба у перекваліфікації та підвищені кваліфікації цієї категорії осіб, реінтеграції суспільно-економічного середовища громад, у яких вони проживають.

Реагуючи на потреби ветеранів/ветеранок і членів їх сімей, Федеральне Міністерство закордонних справ Німеччини виділило кошти на реалізацію в 7-ми областях України проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей». В Полтавській області проєкт реалізовує ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Розрахований він до 1 грудня 2024 р.

Даним проєктом передбачається організація та проведення безкоштовних освітніх курсів для ветеранів та ветеранок (учасників/ць бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни), членів їх родин, членів родин загиблих (померлих), безвісті зниклих Захисників та Захисниць, а також членів родин діючих військовослужбовців, за такими напрямками:

1) Експлуатація та управління дронами (2 гр. по 32 години)

2)  3D графіка та 3D друк (2 групи по 32  години)

3) Побудова бренду в соціальних мережах та Інтернеті для залучення клієнтів ( 1 група 32 години)

4) Кухар ( 1 група 74 години)

5) Майстер нігтьового сервісу ( 1 група 48 годин);

6) Піцайоло ( 1 група 48 годин)

7) Майстер кондитерської майстерності ( 1 група 50 годин);

8) Перукар – барбер (2 групи по 48 годин);

Курси за такими напрямками: «Монтажер відео», «Початок власного бізнесу: інтернет-магазин з нуля», вже реалізовані у 2023 році., курс «Крій та шиття» розпочато у грудні,  на разі продовжується.  Понад  50 учасників  освітніх курсів вже отримали  нові знання та навички.

У межах проєкту планується змішано - інтеграційний формат навчання на всіх навчальних курсах окрім «Майстер нігтьового сервісу». Тобто у кожній групі курсу крім цієї буде передбачена певна кількість осіб, які не належать до категорії військових та їх родин. Для тих, хто проживає за межами м.Полтава, є можливість безкоштовного проживання у гуртожитках Полтавського університету економіки і торгівлі на час проведення навчального курсу. Також  для тих, хто має бажання навчатися, але не має можливості лишити дитину на когось на час занять у ПУЕТі, де проходять курси, є облаштована дитяча кімната з різними іграшками та розвагами та під наглядом соціального педагога.

Крім того проєктом передбачено надання консультаційних послуг за чотирма напрямками:

 • Психологічне консультування
 • Юридичне
 • Профорієнтаційне
 • Бізнес консультування

Також DVV International дає можливість ветеранам, ветеранкам, а також їх сім’ям виграти бізнес-грант на суму до 10 000 євро та фаховий супровід для започаткування власної справи.

Консультаційні послуги за потреби можуть надаватися з виїздом консультантів у межах всієї області.

Детальну інформацію стосовно проєкту можна дізнатися за номером +380950594430, сторінці у Facebook https://www.facebook.com/veteran.dvv , або за адресою м. Полтава, вул.Івана Банка, 3 (кол.Коваля), ПУЕТ

 

Реєстраційна форма для проекту

«Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей»

 

https://docs.google.com/forms/d/19EVIDFXdeUuTg1v4sYXEqSYfkwedVe9-yRESmPtE8W8/edit?pli=1&edit_requested=true&fbclid=IwAR3ir0B02uGbbR4yrBGMAPv5jgHIb99f_AUnR3Npscg0vbCmGFhiQgh1cdc


 
На базі спортивно-видовищного комплексу "Акваарена" (м.Полтава, вул. Петра Юрченка,1а) для військовослужбовців, ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни запроваджено соціальні години для безкоштовного тренування та занять спортом.
Для підготовки військовослужбовців-спортсменів до змагань різного рівня надається доріжка у басейні 50 м у будні - з 19:00 до 20:00, щосуботи та щонеділі - з 16:00 до 17:00 (доріжка Нескорених).
Детальніша інформація за тел. +3 8 0532 5 19 031.
 
Український ветеранський фонд розпочав новий конкурс спільно з Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».
 

Громадські інституції, які працюють на підтримку ветеранів та членів їх сімей, зможуть отримати від 800 тис. грн до 2,5 млн грн фінансової підтримки у межах нового конкурсу "Варто: Єднання".

Останній день прийому заявок – 16 листопада 2023 року (до 23:59 за київським часом).

Сума фінансування проєктів:

Мінімальна запитувана сума на проєкт – 800 000 грн;

Максимальна запитувана сума на проєкт – 2 500 000 грн.

Претендувати на отримання фінансової підтримки у рамках даного конкурсного відбору проєктів можуть:

громадські об’єднання із статусом юридичної особи (громадські організації або громадські спілки), які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткової організації, до статутної діяльності яких належать питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.

Мета програми «ВАРТО: ЄДНАННЯ»: реінтеграція та підтримка ветеранів та їхніх родин через послуги громадських об’єднань, які своєю чергою посилять свої спроможності та якість послуг у сфері захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.

У рамках вищезазначеного конкурсного відбору можуть брати участь проєкти, які відповідають наступним пріоритетам:

1. Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку;

2. Соціальний супровід ветеранів, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

3. Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

4. Реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я.

Увага! Проєкт, що претендує на участь у конкурсі, має обов’язково відповідати мінімум одному із зазначених пріоритетів.

З більш детальною інформацією щодо порядку проведення та умов участі у конкурсному відборі проєктів заявники можуть ознайомитись на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/

Подати заявку на участь в програмі ви можете за посиланням:

https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/


 
 
Конкурс „Мій бізнес"
 

 

До участі у конкурсі запрошуються:

 • ветеран війни або один із членів його сім’ї;
 • один із членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни/ Захисника чи Захисниці України

Кінцевий термін для подання заявок – 12 жовтня 2023 року     

Територія дії - Полтавська область

До участі в конкурсі приймаються бізнес-проєкти за напрямками:

 • виготовлення продукції оборонного призначення;
 • переробна промисловість (секція ”С” Національного класифікатора ДК 009:2010 „Класифікація видів економічної діяльності”, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457).

Переможці Конкурсу отримують фінансову підтримку за:

I місце – 125 000 гривень;

II місце – 100 000 гривень;

III місце – 75 000 гривень.

Фінансову підтримку переможець має використати на закупівлю обладнання/ліцензійного програмного забезпечення/сировини/матеріалів, необхідних для реалізації бізнес-проєкту.

Документи подаються в електронному вигляді на електронну скриньку: cenigue@adm-pl.gov.ua та у паперовому на адресу Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації, вул. Соборності, 45,  місто Полтава, 36014.

реєстраційна форма для участі у Конкурсі https://forms.gle/Cob1PQt8mRtRhhcp8

бізнес-проєкт https://forms.gle/Db35416CysQ2zNhMA

Перелік необхідних документів:

копія паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків учасника;

копія документу, що підтверджує статус ветерана війни (у разі участі у Конкурсі члена сім’ї ветерана війни – копія довідки про склад сім’ї, для члена сім’ї);

копія довідки про склад сім’ї (у разі, якщо участь у Конкурсі бере член сім’ї ветерана війни);

копія посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана  війни/Захисника чи Захисниці України (для члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни).

Довідки за телефоном: (0532) 60 93 83, (0532)60 43 10.

 

 

 


 
 
Український ветеранський фонд надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі.
Старт прийому заявок – 27 червня 2023 року
Останній день прийому заявок – 13 липня 2023 року (до 23:59 за київським часом).
Сума фінансування проєктів: Мінімальна запитувана сума на проєкт – 500 000 грн
Максимальна запитувана сума на проєкт – 3 000 000 грн
 
Право на отримання фінансової підтримки в рамках даного конкурсного відбору проєктів мають:
- ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;
- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.
З більш детальною інформацією: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-support-veteran-business/
Подати заявку на участь в програмі ви можете за посилання: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-support-veteran-business/
Запитання та уточнення надсилайте на електронну пошту: uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua.

 

Гранти для ветеранів та другого з подружжя на розвиток або створення власного бізнесу

 

Підтримка ветеранів та ветеранок, які шукають роботу!

В рамках реалізації Програми реінтеграції ветеранів IREX/Україна ветерани різного віку та напрямку діяльності можуть отримати підтримку HR-спеціалістів (кадровиків) і психологів під час пошуку роботи, здобути нові знання про ринок праці, розвинути м’які навички, такі як самопрезентація, ефективна комунікація, лідерство, успішне вирішення конфліктів.

Термін навчання: березень-квітень 2023 року.

Форма навчання: в онлайн форматі, в міні-групах до 15 осіб.

Участь у програмі для ветеранів/-нок є безоплатною.

Структура програми:

 • тести, щоб визначити найкращий напрямок професійного розвитку для кожного учасника/-ниці;
 • воркшопи та семінари від експертів;
 • підготовка резюме та мотиваційного листа за підтримки спеціалістів;
 • менторська підтримка від HR-спеціалістів та психологів під час пошуку роботи (3 індивідуальні консультації для кожного учасника).

Як стати учасником/-цею:

Потрібно заповнити коротку реєстраційну форму та очікувати на зв'язок з адміністраторами програми.

Детальна інформація та лінк на реєстрацію тут:

https://pnc.com.ua/irex-registration

 

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua