Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Пирятинська районна філія Полтавського обласного центру зайнятості

ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ – КРОК ДО ВІДБУДОВИ ДЕРЖАВИ!

 

 

МОЖЛИВОСТІ БЕЗКОШТОВНОГО НАВЧАННЯ НА ПІДСТАВІ ВАУЧЕРА НА ОСВІТУ

Для осіб, які не зареєстровані як безробітні, служба зайнятості пропонує навчання на підставі ваучера. Вибір професії (спеціальності), форми навчання та навчального закладу здійснюється особою. Навчання можливе без відриву від виробництва.

ЩО ТАКЕ ВАУЧЕР НА ОСВІТУ?

Ваучер на освіту - документ встановленого зразка, що дає особі право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей.

ЯКА ВАРТІСТЬ ВАУЧЕРА?

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати максимальну вартість ваучера (у 2023 році – це 26 840 грн.)

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВАУЧЕРА?

Громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості та належать до однієї з категорій:

  1. вік яких становить 45+ (до досягнення пенсійного віку), а страховий стаж є не меншим 15-ти років;
  2. які були звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спецзв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв'язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров'я;
  3. які були звільнені з військової служби після участі АТО/ООС та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  4. є внутрішньо переміщеними особами і для них відсутня підходяща робота.

ЗА ЯКИМИ ПРОФЕСІЯМИ (СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ) МОЖЛИВЕ НАВЧАННЯ НА ПІДСТАВІ ВАУЧЕРА?

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 07.09.2020 року № 1716, зокрема:

- Бджоляр

- Водій навантажувача
- Водій тролейбуса
- Електрогазозварник
- Машиніст автогрейдера
- Налагоджувальник с/г машин і тракторів
- Налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції
- Плодоовочівник
- Робітник фермерського господарства
- Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування
- Будівельний столяр
- Тракторист
- Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва
- Автомобілі та автомобільне господарство
- Агрономія
- Агрохімія і ґрунтознавство
- Аквакультура
- Захист рослин
- Інженерія програмного забезпечення
- Комп'ютерні системи та мережі
- Міське будівництво та господарство
- Програмне забезпечення систем
- Промислове та цивільне будівництво
- Розведення та селекція тварин
- Технології виробництва і переробки продукції тваринництва
- Ветеринарна медицина
- Виробництво і переробка продукції рослинництва
- Виробництво і переробка продукції тваринництва
- Землевпорядкування
- Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд
- Обслуговування програмних систем і комплексів
- Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів
- Організація і технологія ведення фермерського господарства
- Господарство та аквакультура
- Розробка програмного забезпечення.

 

 

 

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами (0532)518423, 518425, за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery або в найближчій філії обласного центру зайнятості.

 


 

Найбільше пропозицій роботи – у сільському господарстві і переробній промисловості. Попит і пропозиція на ринку праці Полтавщини

Від початку року роботодавці надали Полтавській обласній службі зайнятості понад 20 тисяч вакансій

Протягом січня-листопада 2022 року роботодавці заявили до служби зайнятості 20,6 тисячі вільних робочих місць. 

Найбільше - у сільському господарстві, в переробній промисловості, торгівлі, на транспорті.  

За професійними групами, найвищий попит роботодавців -  на кваліфікованих робітників з інструментом - 25% всіх поданих вакансій (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування,); робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 16% (водій автотранспортних засобів, оператор котельні, машиніст крана автомобільного, токар, виробник сиру, тракторист, машиніст бульдозера); професіоналів - 15% (інженер, інженер-технолог, вчитель закладу загальної середньої освіти, лікар загальної практики – сімейний лікар); працівників сфери торгівлі та послуг - 14% (продавці, охоронник, кухар, поліцейський патрульної служби, офіціант); некваліфікованих працівників - 10% (підсобний робітник, укладальник-пакувальник, комірник, прибиральник територій, прибиральник службових приміщень); фахівців - 9% (бухгалтер, сестра медична (брат медичний), фахівець, механік, технік-лаборант, майстер виробничого навчання).

У січні-листопаді 2022 року послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 47,1 тисячі зареєстрованих безробітних.

Серед безробітних, які мали професійний досвід: 21% раніше працювали у сільському господарстві; 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – на підприємствах переробної промисловості, 11%  – у державному управлінні й соціальному страхуванні.

Зараз послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримують 9,9 тисячі осіб, які мають  статус безробітних. Це на 28% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

Серед зареєстрованих безробітних – 2,8 тисячі чоловіків (29%),  7,1 тисячі жінок (71%). Молоді до 35 років – понад 20%.  Половина безробітних мають вищу освіту.  

Станом на 1 грудня 2022 року, в середньому по Полтавській області, на одне вільне робоче місце претендує 10 безробітних (торік на таку ж дату – 7 осіб). Найбільша невідповідність попиту і пропозиції робочої сили – серед технічних службовців (34 особи), службовців та керівників (19 осіб), кваліфікованих робітників сільського господарства (18).  

Найбільша нестача вакансій – для представників таких професій: продавець продовольчих товарів, листоноша (поштар), підсобний робітник, продавець непродовольчих товарів. Водночас не вистачає швачок, поліцейських патрульної служби, машиністів автокрана, сімейних лікарів,  інспекторів пенітенціарної системи тощо.

Більше аналітичної і статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/65

Бажаєте працевлаштуватися? Актуальні вакансії – у Телеграм-каналі Полтавської обласної служби зайнятості оновлюються щодня: (https://t.me/Polt_robota).

 

 

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні – листопаді 2022 року

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися майже 55 тисяч людей  

Протягом січня-листопада поточного року послуги обласної служби зайнятості отримали 54,8 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 47,1 тисячі –  мали статус зареєстрованого безробітного.  

Від 4,6 тисячі роботодавців за цей період надійшло 20,6 тисячі  пропозицій роботи.

 

Роботу знайшли понад 16 тисяч людей    

Обласна служба зайнятості за 11 місяців року допомогла в працевлаштуванні 16,1 тисячі осіб, зокрема 13,8 тисячі зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовані 210 безробітних: із них 30 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 180 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

До профнавчання залучені 3 тисячі безробітних  

Участь у громадських та інших тимчасових роботах у січні-листопаді  2022 року на Полтавщині взяли  3,1 тисячі людей.   

За направленням служби зайнятості 3,1 тисячі безробітних пройшли професійне навчання.

Зокрема 2,2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці, отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

 

На обліку – близько 10 тисяч безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 грудня 2022 року, на обліку перебувають 9,9 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 5,3  тисячі клієнтів.

Підприємства та організації заявили до обласної служби зайнятості близько тисячі актуальних вакансій.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (20,7%), представники найпростіших професій (15,3%), фахівці (11,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (10,8%),  законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,6%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (25,4%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (16,1%), професіоналів (15 %) та працівників сфери торгівлі та послуг (14,1%).

 

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

 


Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні - жовтні  2022 року

 

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися понад 52 тисячі громадян

Протягом десяти місяців нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали 52,7 тисячі людей, які шукали роботу. Із них 45,5 тисячі –  мали статус зареєстрованого безробітного.  

Від 4,4 тисячі роботодавців надійшло 19,7 тисячі  пропозицій роботи.

 

Роботу знайшли 15 тисяч людей    

Обласна служба зайнятості за 10 місяців допомогла працевлаштуватися 15 тисячам осіб, зокрема 13,1 тисячі безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 189 безробітних: із них 22 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 167 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

До профнавчання залучені 3 тисячі безробітних  

Участь у громадських та інших тимчасових роботах за 10 місяців року на Полтавщині взяли  2,7 тисячі осіб.    

За направленням служби зайнятості у січні-жовтні 2022 року загалом 3 тисячі  безробітних пройшли професійне навчання.

Зокрема 2,2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці, отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

 

На обліку – 12,2 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 листопада 2022 року, на обліку перебувають 12,2 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 10,6 тисячі клієнтів.

Підприємства та організації заявили до обласної служби зайнятості 1,2 тисячі актуальних вакансій.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування (24,4%), робітників з інструментом (23,0%),  працівників сфери торгівлі та послуг (13,4%), і професіоналів (12,3%).

 

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.


 

 

 

 

Що робити, коли мобілізують зареєстрованого безробітного?

Громадянам, які були мобілізовані до лав армії України, зберігають робоче місце та посаду. Однак, якщо людина мала статус безробітного - її знімають з реєстрації у центрі зайнятості. Адже, згідно чинного законодавства українці, які проходять військову службу, належать до зайнятого населення. А тому реєстрація у службі зайнятості припиняється.

 

Чому мобілізованого знімають з реєстрації в службі зайнятості?

Така норма передбачена тому, що під час мобілізації громадяни не можуть шукати роботу та відвідувати центр зайнятості. Тож після надання зареєстрованим безробітним мобілізаційних розпоряджень, повісток або розпоряджень військових комісарів, фахівець центру зайнятості приймає рішення про припинення реєстрації безробітного, припинення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям.

Також варто зазначити, що українцям, які проходять військову службу, виплачується грошове забезпечення. Вони є платниками податків, а отже є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, зокрема на випадок безробіття.

 

Що робити після звільнення з армії?

Після закінчення військової служби громадянин у разі потреби може знову звернутися до центру зайнятості та отримати статус безробітного. Рішення про призначення виплати допомоги у зв’язку з безробіттям та її розмір прийматиметься відповідно до законодавства.


 

Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні – вересні 2022 року

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися понад 50 тисяч громадян

За оперативними даними, протягом січня-вересня 2022 року, послуги обласної служби зайнятості отримали 51 тисяча людей, які шукали роботу. Із них 44,3 тисячі –  мали статус зареєстрованого безробітного.  

Від 4,1 тисячі роботодавців загалом за цей період надійшло 18,1 тисячі  пропозицій роботи.

Працевлаштовані 13,5 тисячі людей    

За допомогою обласної служби зайнятості у січні-вересні 2022 року отримали роботу 13,5 тисячі осіб. Зокрема працевлаштовані 12 тисяч зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 189 безробітних: із них 22 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 167 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Профнавчання пройшли близько 3 тисяч безробітних  

Участь у громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру  за 9 місяців року взяли  2,3 тисячі осіб.    

За направленням служби зайнятості у січні-серпні 2022 року 2,9 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці, отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 13,6 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 жовтня 2022 року, перебуває на обліку 13,6 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримують 11,8 тисячі клієнтів.

За професійними групами, серед безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (14,8%),  представники найпростіших професій (13,5%), фахівці (11,4%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,2%).

Роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 1,1 тисячі актуальних вакансій.

Найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,6%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання (19,5%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,6%), представників найпростіших професій (12,4%).

 

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.


 

Інформаційні ресурси Державної служби зайнятості

Полтавський обласний центр зайнятості інформує про офіційні інформаційні ресурси Державної служби зайнятості для оперативного інформування, консультацій та комунікації з клієнтами.

Тож, до вашої уваги корисні посилання.

Сайт Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/

Освітній портал ДСЗ https://skills.dcz.gov.ua/all-courses/

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри http://profi.dcz.gov.ua/

Фейсбук-сторінка ДСЗ: https://www.facebook.com/zaniatist

Чат бот ДСЗ @DCZWorknowBbot

Ютуб-канал ДСЗ: https://www.youtube.com/channel/UCzchYdwO8nMJ3I21f089unw

Сайт Полтавського обласного центру зайнятості: https://pol.dcz.gov.ua/news

Фейсбук-сторінка Полтавського обласного центру зайнятості: https://www.facebook.com/PoltavaOCZ

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: https://t.me/Polt_robota

Вакансії по Україні Телеграм канал ДСЗ:  https://t.me/worknowdcz

Вакансії по Полтавській області: https://t.me/Polt_robota

Гаряча лінія ДСЗ: 0800337020.

Гаряча лінія Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.

Користуйтеся офіційними перевіреними джерелами!


 

Кому надається статус безробітного?

Людина, яка не має роботи, але готова та здатна приступити до праці, може отримати статус безробітного

Закон України «Про зайнятість населення»

 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-VI#Text

визначає безробітного як особу віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, і яка готова та здатна приступити до роботи;

Статус безробітного може набути працездатна особа працездатного віку, яка не перебуває у трудових відносинах, може та готова приступити до роботи за сприяння служби зайнятості.

До таких осіб належать (Стаття 43 названого Закону):

* особи працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готові та здатні приступити до роботи;

* особи з інвалідністю, які не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (https://cutt.ly/SXSoKzz) пенсійного віку та отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (https://cutt.ly/6XSo0cF) та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (https://cutt.ly/DXSo6yb);

* особи, молодші 16-річного віку, які працювали і були звільнені у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.

Статус безробітного надається за особистою заявою людини (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у центрах зайнятості, незалежно від  місця проживання чи місця перебування.

Статус безробітного може отримати тільки зареєстрований безробітний. .

Під час воєнного стану зареєструватись можна:

• через чат-бот: https://cutt.ly/YXSa0mr

• на порталі  «Дія», у розділі «Допомога по безробіттю»: https://cutt.ly/5XSa3vr

• у центрі зайнятості.

Детальныше про реєстрацію безробітних в умовах воєнного стану можна дізнатися тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 842 31 87.

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.

 

 

Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні – липні 2022 року

 

Близько 46 тисяч громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-липні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали 45,9 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 40,3 тисячі –  зареєстровані безробітні.

Від 3,5 тисячі роботодавців за сім місяців року надійшло 14,8 тисячі  пропозицій роботи.

Працевлаштовані понад 11 тисяч людей    

За допомогою обласної служби зайнятості за сім місяців поточного року отримали роботу загалом 11,1 тисячі осіб. Зокрема працевлаштовані 10,1 тисячі зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 129 безробітних: із них 20 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 109 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

Профнавчання пройшли 2,6 тисячі безробітних  

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за цей період   долучилися 1,5 тисячі осіб.   

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості у січні-липні 2022 року 2,6 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,8 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – близько 16 тисяч безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 серпня 2022 року, перебуває на обліку  15,9 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримує 14,1 тисячі клієнтів.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (16,3%),  представники найпростіших професій (12,9%), фахівці (11,9%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,6%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,9%),  робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (19,8%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,5%),  професіоналів (12,5%) та представників найпростіших професій (10,8%).

 

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

 

Чи зобов’язаний суб'єкт господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, подавати декларацію акцизного податку, в т.ч. за періоди квітень-грудень 2022 року?

 

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).

При цьому платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 прим.1 ст. 49 ПКУ).

З 01 травня 2022 року набули чинності норми Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» стосовно перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплачувати (у розмірі 5 відсотків) акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання (далі – СГ) роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Відповідно до пункту 40 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, до 01 січня 2023 року, сплата акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну), вироблених до 01 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 01 квітня 2022 року, здійснюється у порядку та на умовах, що діяли до 01 квітня 2022 року.

Згідно з чинним до 01 травня 2022 року пунктом 212.1 статті 212 ПКУ платниками акцизного податку, зокрема, є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (крім тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах).

Враховуючи зазначене, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі:

з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені з 01 квітня 2022 року, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які вироблені з 01 січня 2022 року – сплачується виробниками та імпортерами при їх реалізації, починаючи з 01 травня 2022 року тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, вироблених до 01 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 01 квітня2022 року, тимчасово, до 01 січня 2023 року, здійснюється у порядку та на умовах, що діяли до 01 квітня 2022 року та сплачується суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі з обсягів реалізованих підакцизних товарів. При цьому останній звітний період за який сплачується податок – грудень 2022 року.

Форму декларації акцизного податку (далі – Декларація), Порядок її заповнення та подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 14).

Згідно з вимогами Порядку № 14 розрахунок акцизного податку по операціях з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів здійснюється в додатку 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (далі – Додаток 6) до Декларації.

При цьому, суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі при складанні Додатку 6 до Декларації мають дотримуватися визначення бази оподаткування – лише вартість реалізованих тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені до 01 квітня 2022 року.

Слід вказати, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей відповідно до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Отже, суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, в порядку та на умовах, що діяли до 01 травня 2022 року зобов’язаний подавати декларацію акцизного податку щодо оподаткування 5 відс. акцизним податком з роздрібної торгівлі підакцизних товарів за звітні місячні періоди:

по квітень 2022 року включно – з усього обсягу реалізованих тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну;

травень-грудень 2022 року – лише за ті місячні звітні періоди у яких здійснено ним роздрібну торгівлю тютюновими виробами, тютюном та промисловими замінниками тютюну, які вироблені до 01 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізовані кінцевим споживачам до 01 квітня 2022 року, з яких відповідно має бути обчислено податкове зобов’язання.


 

Про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-червні 2022 року

Понад 43 тисячі громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-червні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали 43,3 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 38,2 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 3,2 тисячі роботодавців за цей період надійшло 13,5 тисячі  пропозицій роботи.

Роботу знайшли близько 10 тисяч людей  

За півроку обласна служба зайнятості працевлаштувала 9,8 тисячі  осіб,  зокрема 9 тисяч зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 127 безробітних: із них 20 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 107 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Профнавчання пройшли 2,6 тисячі безробітних  

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за півроку  долучилася більше тисячі осіб.   

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості у січні-червні 2022 року 2,6 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,8 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 17,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 липня 2022 року, на обліку  перебуває 17,7 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримує 16 тисяч клієнтів.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування та машин (17,1%),  представники найпростіших професій (12,8%), фахівці (11,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,4%).

Найбільший попит роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,4%),  робітників з обслуговування та експлуатації технологічного обладнання  (20,1%), працівників сфери торгівлі та послуг (14,3%), представників найпростіших професій (11,6%) та  професіоналів (10,1%).

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

 

 

 

 

В країні стартує програма ЄРобота!

1 липня Ощадбанк розпочинає прийом заявок на отримання грантів від громадян, які бажають відкрити власну справу або мають вже діючий бізнес. Максимальна сума мікрогранту – 250 тисяч гривень.

Нова державна програма «єРобота» стартує 1 липня. Саме з цієї дати всі бажаючі зможуть подати заявку з бізнес-планом щодо створення або розвитку власної справи до відділень Ощаду. Наразі розробляється можливість подання заявок й через портал Дія. Учасником програми може стати юридична або фізична особа. Виконавці цього проекту - Мінекономіки, Ощадбанк і Державна служба зайнятості.

За рахунок гранту від держави в розмірі до 250 тисяч гривень підприємець або юридична особа зможуть придбати обладнання, оплатити сировину та матеріали, здійснити часткову оплату оренди. В разі створення одного або двох робочих місць на період більше 3 років та сплати податків за цей період грант не повертається.

Після розгляду проекту в разі його відповідності критеріям програми грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок здобувача гранту в Ощадбанку. Рішення про надання гранту прийматиметься Державною службою зайнятості.  Про це повідомила Державна служба зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/novyna/mikgrogranty-dlya-stvorennya-abo-rozshyrennya-vlasnoyi-spravy-za-programoyu-yerobota

Тож бажаючим взяти участь у програмі ЄРобота потрібно звертатися за консультаціями до служби зайнятості.

Загалом останнім часом уряд підтримав запуск ще кількох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць для розвитку економіки воєнного часу. Крім названої, запускаються державні програми грантів з розвитку садівництва, та тепличних господарств, переробної промисловості, ІТ-сфери, повідомило Міністерство економіки України.

Детальніше тут: https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=d0332905-2142-41eb-b5ce-29e287df3f70&title=UriadZapuskaSistemuGrantivDliaRozvitkuPidprimnitstva

https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=51cd86f3-ad2a-41cf-806a-67c05bcd4159&title=UriadZapuskaGrantoviProgramiDliaPererobnoiTaItgaluzei

 

 

Нова інформаційна кампанія "Україна працює!"

 

 

Полтавська обласна служба зайнятості долучається до консультативної підтримки працівників і роботодавців у воєнний час.

Для ефективної консультаційної підтримки працівників і роботодавців у важкий період воєнних дій, Держпраці України запускає нову інформаційну кампанію “Україна працює!”

Фахівці інформуватимуть зокрема по таких темах:

– як перезапустити бізнес на новому місці?

– які особливості трудових відносин під час воєнного стану?

– які права та гарантії мають мобілізовані працівники?

Кампанію підтримує Проєкт МОП “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні”, що фінансується ЄС.

Детальніше тут: https://pl.dsp.gov.ua/main-news/derzhpratsi-zapuskaie-novu-informatsiinu-kampaniiu-ukraina-pratsiuie/

Полтавська обласна служба зайнятості разом із соціальними партнерами - Управлінням Держпраці у Полтавській області та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області теж долучилася до цієї роботи.

Інформаційна кампанія має на меті інформувати широке коло громадян про новий онлайн сервіс  https://pratsia.in.ua/ , за допомогою якого можна в телефонному чи іншому доступному режимі отримати консультації по застосуванню законодавства про працю та дізнатися відповіді на найбільш поширені запитання.

Більше інформації тут: https://pratsia.in.ua/

Слідкуйте за нашими матеріалами!

 
Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні-травні 2022 року

 

Близько 40 тисяч громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-травні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали  39,6  тисячі людей, які шукали роботу. Із них 34,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 2,8 тисячі роботодавців надійшло 11,6 тисячі  пропозицій роботи.

 

Роботу знайшли понад 8 тисяч людей  

За підтримки обласної служби зайнятості отримали роботу 8,2 тисячі  осіб,  зокрема 7,6 тисячі безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 84 безробітних: із них 9 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 75 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

Професійне навчання пройшли 2,5 тисячі безробітних  

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за 5 місяців року долучилася 791 особа.   

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 2,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,7 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, утому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери на підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

 

На обліку – 18,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 червня 2022 року, на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 18,7 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримують 16,9 тисячі осіб.  

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю роботою технологічного устаткування та машин (17,7%),  представники найпростіших професій (13,5%), фахівці (10,9%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,8%).

     

Роботодавці пропонують понад тисячу вакансій, найбільше - для кваліфікованих  робітників  

 До обласної служби зайнятості, станом на 1 червня, підприємства та установи заявили 1,1 тисячі актуальних вакансій.  

Найбільший попит роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників з інструментом (24%),  робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин  (21,9%), представників найпростіших професій (16,1%),  працівників сфери торгівлі та послуг (12,2%) та професіоналів (11,6%).

Виникли запитання? Хочете отримати більше інформації про роботу служби зайнятості?

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.

 

Запитання - відповідь

Чи можна стати на облік у центр зайнятості, якщо людина виїхала зі свого постійного місця проживання і не звільнялася з роботи? 

Так, на облік у центрах зайнятості внутрішньо переміщені особи можуть ставати, не звільнившись з попередньої роботи. Для цього треба заповнити заяву, затверджену Державним центром зайнятості

Державні гарантії зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття поширюється на громадян, які виїхали з місць ведення бойових дій і не були звільнені з попереднього місця роботи.

Відтепер законодавство дозволяє таким людям припинити трудові відносини в односторонньому порядку, поінформувавши про це роботодавця. Для цього треба заповнити відповідну заяву і надіслати будь-яким доступним способом комунікації.  Тоді людина зможе перебувати на обліку в службі зайнятості, отримувати допомогу по безробіттю і влаштовуватись на іншу роботу.

Норма діє в період воєнного стану, оголошеного в країні.

Закон  України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 року № 2220 IX (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2220-IX#Text)  набрав чинності 7.05.2022 року.   

У зв’язку з цим Державний центр зайнятості затвердив форми заяв про припинення трудових відносин і лист-повідомлення.

Форма заяви доступна за посиланням: https://bit.ly/3L4NA4u.

Тож на час дії воєнного стану статус безробітного надається внутрішньо переміщеним особам без застосування усіх звичайних вимог, зокрема за відсутності трудової книжки. У службі зайнятості  зможуть зареєструватися  ВПО, які не звільнялися з попередньої роботи через початок війни.

Служба зайнятості має повідомити роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби про факт звільнення громадянина, який подав заяву про припинення трудових відносин або іншого виду зайнятості. Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви. 

 

 
 
Чи зараховується період безробіття до страхового стажу?

Час, коли людина перебувала на обліку в службі зайнятості та отримувала допомогу по безробіттю, включається до страхового стажу. 

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",  Про загальнообов'язкове держ... | від 09.07.2003 № 1058-IV (rada.gov.ua): період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала: 

допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації підприємницької діяльності),

допомогу по частковому безробіттю,

допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2,

матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

 

 
 
Про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні 2022 року

 

Послуги служби зайнятості за перший місяць року отримали 23 тисячі людей   

У січні 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 23,4 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 21,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного. За перший місяць року від 1,1 тисячі роботодавців надійшло 3 тисячі пропозицій роботи.

 

У січні знайшли роботу 682 клієнта служби зайнятості  

За сприяння обласної служби зайнятості в січні 2022 року отримали роботу 682 особи, з них 581 – в статусі безробітного.  До  участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру в перший місяць поточного року залучили більше 50 людей.  

 

Більше  900 безробітних  пройшли  професійне  навчання

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  на посади вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 914 безробітних  проходили у січні професійне навчання. Зокрема 578 слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Заради кращої конкурентоспроможності на ринку праці 6 осіб отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальністю «бджоляр».  

На обліку перебуває 19,8 тисячі безробітних

Станом на 1 лютого 2022 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 19,8 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 18,1  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (29,6%), працівники сфери торгівлі та послуг (13,8%), представники найпростіших професій (13,3%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (9,8%), фахівці (9,4%), професіонали (8,2%).

 

Роботодавці пропонують  близько 2 тисяч вакансій

Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, на 1 лютого 2022 року, становила 1,9 тисячі одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,9 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,9%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (21 %), професіоналів (13,7%), працівників сфери торгівлі та послуг (12%).

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

 

 

 
Міжнародна програма EU4SKILLS
EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його держави-члени - Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. 
Мета програми – підвищити ефективність реформи, покращити якість та привабливість професійно-технічної освіти та її відповідність вимогам ринку праці, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. 
З результатами опитування роботодавців у рамках проєкту EU4Skills можна ознайомитися за посиланням :  https://www.dcz.gov.ua/storinka/eu4skills
Система візуалізації даних відображає результати опитування роботодавців, здійсненого в рамках програми EU4Skills за підтримки Державної служби зайнятості України. Опитування відбулося впродовж травня-серпня 2021 року у 10 регіонах України.
Механізм побудови вибірки дозволяє з достатньою надійністю екстраполювати отримані дані на загальну професійну структуру загалом в межах досліджуваних регіонів. Достовірність результатів буде нижчою, якщо застосовувати окремі фільтри для більш глибокого аналізу (наприклад, за групами КВЕД, розмірами підприємств, підрозділами та класами професій).

 

 

 

Ринок праці Полтавщини: попит і пропозиція

У 2021 році роботодавці поінформували службу зайнятості області  про наявність 30,3 тисячі вакансій.

Найбільше вакансій - 29% - пропонувалися у сільському господарстві; 19% вакансій – на підприємствах переробної промисловості; 11% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 7% – у будівництві.

У професійному розрізі найбільше пропозицій роботи мали  робітники з обслуговування та експлуатації устаткування – 32%, кваліфіковані робітники з інструментом – 14%, представники найпростіших професій – 14%; сери торгівлі та послуг – 12%.

Станом на 1 січня 2022 року роботодавці заявили до Полтавської обласної служби зайнятості становила 1,8 тисячі актуальних вакансій, це на 15% більше, ніж на таку ж дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (34%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (11%), у оптовій та роздрібній торгівлі (10%), у будівництві (9%) і у охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (6%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігався на:

- кваліфікованих робітників з інструментом - 27% всіх поданих вакансій (швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник),

 - робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 21% (водій автотранспортних засобів, токар, машиніст екскаватора, фрезерувальник, машиніст розфасувально-пакувальних машин);

- професіоналів - 13% (інспектор (пенітенціарна система), інженер-конструктор, вчитель закладу загальної середньої освіти);

- працівників сфери торгівлі та послуг - 12% (продавці, поліцейський (за спеціалізаціями), охоронник, кухар);

- некваліфікованих працівників - 9% (підсобний робітник, вантажник, жилувальник м'яса та субпродуктів, комірник, двірник, прибиральник виробничих приміщень);

- фахівців - 8% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), майстер виробничого навчання, інспектор воєнізованої охорони, фахівець, механік, асистент вчителя).

У 2021 році послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 64,2 тисячі зареєстрованих безробітних.

Серед безробітних, які мали професійний досвід, 27% раніше працювали у сільському господарстві; 16% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – на підприємствах переробної промисловості; 13% - у державному управлінні й соціальному страхуванні.

Станом на 1 січня 2022 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 17,9 тисячі  зареєстрованих безробітних, що на 36% менше, ніж на цю ж дату минулого року.

Серед безробітних  Полтавщини чоловіків і жінок майже порівну: 8,8 тисячі осіб (49%) – чоловіки,  9,1 тисячі (51%) – жінки.

 За віковими групами: 25% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% – від 35 до 44 років; 30% –  від 45 до 55 років; 17% – понад 55 років.

За освітою: 46% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 42% – професійно-технічну, 12% – загальну середню.

На одне вільне робоче місце претендувало 10 безробітних (на 1 січня 2021 року – 18 осіб).

Найбільша нестача вакансій спостерігалася для представників таких професій: водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, бухгалтер, кухар, спеціаліст державної служби. Не вистачає роботодавцям швачок, поліцейських, кондукторів громадського транспорту, фрезерувальників, інспекторів пенітенціарної системи,  електромеханіків.

У 2021 році професійне навчання за направленням Полтавської  обласної служби зайнятості пройшли близько 4 тисяч людей за 131 професією і напрямком. Безпосередньо на виробництві за індивідуальною формою навчалися 366 осіб, із них 326 пройшли стажування на робочих місцях.

Стажування здійснювалося під конкретне замовлення роботодавців за понад 60 напрямками. Зокрема, шукачі роботи стажувалися на посади менеджерів, фармацевтів, економістів, товарознавців, педагогів, медичних сестер, обліковців, кухарів, адміністраторів, продавців -консультантів, електрогазозварників та іншими. 

 

Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у 2021 році

Послуги служби зайнятості за рік отримали 86 тисяч людей   

У 2021 році послугами обласної служби зайнятості скористалися 86 тисяч  громадян, які шукали роботу. Із них 64,2 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного. Протягом року від 6 тисяч роботодавців надійшло 30,3 тисячі пропозицій роботи.

Близько 30 тисяч жителів Полтавщини знайшли роботу за підтримки служби зайнятості

Обласна служба зайнятості посприяла в працевлаштуванні 22,9 тисячі людей, зокрема 20 тисячам зареєстрованих безробітних.

6 громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 368 безробітних: із них 55 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 313 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 4 тисячі безробітних  

За сприяння обласної служби зайнятості до участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру залучені 2,5 тисячі людей.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 4 тисячі безробітних пройшли професійне навчання.

Зокрема 2,9 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

7 осіб старше 45 років отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 17,9 тисячі безробітних

Станом на 1 січня 2022 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 17,9 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 16,6  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (26,7%), працівники сфери торгівлі та послуг (14,2%) представники найпростіших професій (13%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,8%), фахівці (9,2%), професіонали (9%).

Роботодавці запропонували 1,8 тисячі вакансій

Станом на 1 січня 2022 року роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 1,8 тисячі актуальних вакансій.  

Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 0,6 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,7%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування (20,8%), професіоналів (13,4%), працівників сфери торгівлі та послуг (12,3%).

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

 

 

 

 

Хто має право на отримання фінансової допомоги

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченим сім`ям

Покрокова інструкція на здобуття економічної самостійності малозабезпеченим родинам

 

Ситуація на ринку праці та діяльність Полтавської обласної служби зайнятості

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості протягом січня-листопада 2021 року скористалися 79,3 тисячі  громадян, із них, 57,8 тисяч  зареєстрованих безробітних.

З початку року в області зареєстровано 29,8 тисячі безробітних осіб (на 11,5 тисячі менше, ніж торік). Отримували допомогу 54,7 тисячі людей.

 За сприяння служби зайнятості області працевлаштовані 22,2 тисячі громадян, зокрема, 19,3 тисячі зареєстрованих безробітних.

За видами економічної діяльності: найбільше мешканців області  працевлаштовані у сільському, лісовому та рибному господарстві (39%), у переробній промисловості (14%) у сфері торгівлі (11%), у будівництві (7%).

За професійними групами: 39% працевлаштованих  –  це робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 16%  –  некваліфіковані працівники, 10%  – кваліфіковані робітники з інструментом та 10%  – працівники сфери торгівлі.

У січні-листопаді 2021 року за сприяння Державної служби зайнятості 3,6 тисячі безробітних області проходили професійне навчання. Зокрема, у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, навчалися  2,6 тисячі слухачів. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 2,4 тисячі людей.

Станом на 1 грудня 2021 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 13,7 тисячі  осіб, які мали статус безробітного, що на 38% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

Допомогу по безробіттю отримували 12,1 тисячі осіб, це на 38 % менше, ніж на 1 грудня 2020 року.

У загальній кількості зареєстрованих безробітних чоловіки становили 5,3 тисячі осіб (39%), жінки – 8,4 тисячі (61%).

За віковими групами: 26% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% –  від 35 до 44 років; 28% – від 45 до 55 років; 18% – понад 55 років.

За освітою: 55% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 34% – професійно-технічну, 11% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 22% раніше були зайняті у державному управлінні й обороні, обов’язковому соціальному страхуванні; 18% - у сфері торгівлі; 15% – у переробній промисловості; 13% - у сільському, лісовому та рибному господарстві.

За професійними групами:  серед зареєстрованих безробітних переважають працівники:

• сфери торгівлі та послуг – 18%  (продавці, кухар, охоронник, молодша медична сестра (молодший медичний брат), соціальний робітник,стрілець),

• робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 15%  (водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, дорожній робітник, оператор заправних станцій, тракторист, оператор котельні),

• службовці та керівники – 14% (головний бухгалтер, начальник відділу, менеджер (управитель) із збуту, голова органу місцевого самоврядування),

 • представники найпростіших професій – 14% (підсобний робітник, прибиральник, сторож, робітник з благоустрою, укладальник-пакувальник, комірник, вантажник, кухонний робітник),

• фахівці – 12% (бухгалтер, фахівець, сестра медична (брат медичний), вихователь, помічник члена комісії, технік-землевпорядник),

 • професіонали – 11% (спеціаліст державної служби, вчитель закладу загальної середньої освіти, економіст, юрисконсульт, юрист).

Станом на 1 грудня 2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Полтавської обласної служби зайнятості, становила 2 тисячі одиниць. Це на 15% більше, ніж на ту саму дату 2020 року.  

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (34%), в оптовій та роздрібній торгівлі (11%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (10%), у будівництві (10%) та у сільському, лісовому та рибному господарстві (6%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій роботодавці подали для працевлаштування:

 • кваліфікованих робітників з інструментом - 27% всіх поданих вакансій (швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарремонтник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник ручного зварювання, стропальник);

 • робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 22% (водій автотранспортних засобів, токар, машиніст екскаватора, фрезерувальник, машиніст крана (кранівник), тракторист, оператор верстатів з програмним керуванням, оператор котельні );

 • працівників сфери торгівлі та послуг - 12% (продавці, поліцейський (за спеціалізаціями), охоронник, кухар, кондуктор громадського транспорту, єгер, бариста, соціальний робітник);

• професіоналів - 12% (інспектор (пенітенціарна система), інженер-конструктор, вчитель закладу загальної середньої освіти, економіст, лікар з медицини невідкладних станів, інженер, лікар загальної практики-сімейний лікар);

• некваліфікованих працівників - 10% (підсобний робітник, вантажник, двірник, комірник, жилувальник м'яса та субпродуктів, прибиральник виробничих приміщень, прибиральник територій, укладальникпакувальник, прибиральник службових приміщень);

• фахівців - 8% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), майстер виробничого навчання, інспектор воєнізованої охорони, фахівець, механік, асистент вчителя, електрик дільниці).

 

Актуальні професії листопада: швачки, водії, підсобники, продавці, електрогазозварники

В кінці осені найактуальніші на ринку праці області професії, на які є постійний попит роботодавців, майже не змінювались. Це, як і в інші місяці, швачки, водії, підсобні робітники, продавці тощо. 

Найбільше вакансій на ринку праці пропонується для швачок, водіїв автотранспортних засобів, підсобних робітників, продавців продовольчих товарів, електрогазозварників, поліцейських і представників інших професій. 

До двадцятки найактуальніших спеціаліст остей листопада увійшли також вчителі і кондуктори.  

Отже, професії, за якими кількість вакансій є найбільшою, станом на 1 грудня 2021 року.

Швачка: для таких фахівців пропонується 112 вакансій.

Водій автотранспортних засобів: 110 вільних робочих місць. 

Підсобний робітник: 70 пропозицій роботи.  

Продавець продовольчих товарів: 60 вакансій.  

Електрогазозварник: 37 робочих місць.  

У ТОП-20 актуальних професій також увійшли:   

поліцейський (за спеціалізаціями) - 35 вакансій, 

електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 34 вакансії, 

токар – 34,

бухгалтер - 33,

слюсар-ремонтник - 32,

охоронник - 31, 

кухар - 30, 

слюсар з ремонту колісних транспортних засобів - 29, 

продавець-консультант - 26,

інспектор (пенітенціарна система) - 21, 

вантажник - 20,

машиніст екскаватора - 19, 

начальник відділу поштового зв'язку - 17,

вчитель закладу загальної середньої освіти - 16,

кондуктор громадського транспорту - 16 вакансій. 

 

 

Соціальні послуги служби зайнятості – населенню

Допомога в пошуку роботи та працевлаштуванні – одна з найбільш затребуваних соціальних послуг, які служба зайнятості надає громадянам.

Державна служба зайнятості залучена до соціальної сфери, надає населенню соціальні послуги, сприяє подоланню безробіття і встановленню соціального діалогу на ринку праці. Адже коли є робота і заробіток, людина відчуває себе соціально захищеною. 

До соціальних послуг належать професійна орієнтація, професійне навчання, підвищення кваліфікації, пошук підходящої роботи та сприяння в працевлаштуванні, індивідуальне консультування кар'єрного радника, супровід безробітного до роботодавця, допомога  в  складанні резюме, направлення на оплачувані громадські роботи тощо.

Детально про послуги населенню тут: Послуги | Державний центр зайнятості (dcz.gov.ua)

Відповідно до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Про загальнообов'язкове дер... | від 02.03.2000 № 1533-III (rada.gov.ua) видами соціальних послуг є:

- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях; 

- профорієнтація; 

- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у порядку,   встановленому Кабінетом Міністрів України;

- надання роботодавцям, які працевлаштовують громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», компенсації відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення»;

- надання роботодавцям - суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, компенсації відповідно до статті 27 Закону  України «Про зайнятість населення»;

- надання ваучера для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за  професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності відповідно до статті 30 Закону України «Про зайнятість населення»;

- здійснення заходів сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб  відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення»;

- інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

     За Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» видами забезпечення є: 

- допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; 

- допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні

Послуги громадянам Державна служба зайнятості надає безкоштовно.

З початку року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримали більше 75,5 тисячі людей.

За допомогою служби зайнятості у цьому році знайшли роботу близько 21,5 тисячі жителів області. 2,3 тисячі громадян мали змогу заробляти на тимчасових і громадських роботах, 3,5 тисячі мешканців області безкоштовно пройшли професійне навчання за направленням служби зайнятості. 

 

Прес-реліз про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні - листопаді  2021 року

 

Послуги служби зайнятості отримали близько 80 тисяч людей   

Протягом січня-листопада 2021 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 79,3 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 57,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

За 11 місяців поточного року від 5,9 тисячі роботодавців надійшло 29,3 тисячі пропозицій роботи.

 

Більше 22 тисяч жителів Полтавщини знайшли роботу за допомогою служби зайнятості

Обласна служба зайнятості допомогла в працевлаштуванні 22,2 тисячі людей, зокрема знайшли роботу 19,3 тисячі зареєстрованих безробітних.

6 громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 353 безробітних: із них 54 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 299 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

Професійне навчання пройшли 3,6 тисячі безробітних  

За сприяння обласної служби зайнятості до участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру залучені 2,4 тисячі людей.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-листопада 3,6 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2,6 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

7 осіб старше 45 років отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «водій автотранспортних засобів».

 

На обліку – 13,7 тисячі безробітних

Станом на 1 грудня 2021 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 13,7 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 12,1  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (17,6%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (14,8%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (14,4%), представники найпростіших професій (13,7%), фахівці (11,8%), професіонали (11,4%).

 

Роботодавці запропонували  2 тисячі вакансій

 Станом на дату 1 грудня роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 2 тисячі актуальних вакансій.  

Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 0,8 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (27,2%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування (21,9%), працівників сфери торгівлі та послуг (12,1%), професіоналів (11,9%).

 

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи  Полтавського обласного центру зайнятості. Тел.: 51-84-38.

 

 

Попит та пропозиція на зареєстрованому ринку праці у січні-вересні 2021 року

У січні-вересні 2021 року роботодавці області поінформували центри зайнятості про наявність 26,4 тисячі  вакансій, що на 37% менше, ніж торік у той же період.

Структура вакансій за видами економічної діяльності була наступною: 32% у сільському господарстві; 19% вакансій пропонувалося на підприємствах переробної промисловості; 10% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 8% – у будівництві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігався на:

*робітників з обслуговування, експлуатації устаткування – 33% (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, дорожній робітник, тракторист, апаратник оброблення зерна, оператор котельні),

*кваліфікованих робітників з інструментом – 14% (слюсар-ремонтник, швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування),

*найпростіші професії – 14% (підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, вантажник, сторож, робітник з благоустрою, вантажник);

*працівників сфери торгівлі та послуг – 11% (продавці, охоронник, кухар, поліцейській (за спеціалізаціями), соціальний робітник, молодша медична сестра (медичний брат)).

Станом на 1 жовтня 2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Полтавської обласної служби зайнятості становила 2,4 тис. одиниць, що на 1,3% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (31%), у оптовій та роздрібній торгівлі (12%), у будівництві (9%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (9%) та у державному управлінні й обороні (7%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій пропонувалося для працевлаштування: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (26%); кваліфікованих робітників з інструментом (24%); професіоналів (11%); некваліфікованих працівників (10%), фахівців (7%).

Більше аналітичної та статистичної інформації тут: Аналітична та статистична інформація | Полтавський обласний центр зайнятості (dcz.gov.ua).

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua