Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Безбар'єрність

Безбар’єрність для всіх і кожного

Питання забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення, в тому числі маломобільних,  до різних сфер життєдіяльності залишається актуальним на сьогоднішній день.

Однією із пріоритетних складових державної політики є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині у реалізації своїх прав, отримання послуг на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної, громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності на всіх рівнях – від державного до місцевого. 

Розпорядженнями Уряду прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації на 2023-2024 роки.

В умовах воєнного стану населення посилено зіштовхується з життєвими ситуаціями, які потребують отримання публічних (адміністративних) послуг, що надаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

Публічна послуга – це юридично або соціально значуща дія суб’єкта надання публічної (електронної публічної) послуги, у тому числі адміністративна послуга, за заявою (зверненням, запитом) суб’єкта звернення або без такого звернення, у результаті якої набуваються, переходять, припиняються права та/або здійснюються обов’язки суб’єктом звернення, надаються відповідні матеріальні та/або нематеріальні блага суб’єкту звернення.

Для з’ясування та оцінки стану доступності публічних (адміністративних) послуг у сфері соціального захисту населення Національною соціальною сервісною службою України проводиться онлайн-опитування.

Пройти анонімне анкетування може кожен бажаючий  за посиланням:

https://nssu.gov.ua/socialni-poslugi/dostupnist-publichnykh-posluh?v=6639d015bf228


 

ПАМЯТКА КОРИСТУВАЧА ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Електронний кабінет особи з інвалідністю забезпечує:

 • доступ громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі - КЕП);
 • особам, зареєстрованим в ЦБІ, можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріпленні сканованих копій документів та підписання КЕП;
 • особам, які відсутні в ЦБІ, можливість подачі заяви на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП;
 • можливість надсилання особам з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;
 • доступ до інтерактивного каталогу ТЗР з розширеними фільтрами, виробників ТЗР, надавачів соціальних послуг;
 • можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю;
 • проведення опитування осіб з інвалідністю щодо стану забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та оцінки якості наданих послуг;

 

Первинна реєстрацій в електронному кабінеті особи з інвалідністю

Якщо ви не зареєстровані в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), вам необхідно подати заяву про первинну реєстрацію в ЦБІ – пункт головного меню Електронного кабінету особи з інвалідністю «Заява про первинну реєстрацію в ЦБІ»:

- портал централізованого банку осіб з інвалідністю:

https://ek-cbi.msp.gov.ua/

- сайт Міністерства соціальної політики України:

https://www.msp.gov.ua/…/elektronniy-kabinet-osobi-z…

Після реєстрації в ЦБІ процедура реєстрації в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ (далі – Електронний кабінет) максимально спрощена.

Якщо у вас є кваліфікований електронно-цифровий підпис (КЕП), ви можете виконати первинну реєстрацію в Електронному кабінеті самостійно без необхідності особисто звертатися до органів соціального захисту населення виконавши наступні дії:

- зайти на головну сторінку Електронного кабінету в мережі Інтернет за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ та обрати пункт меню «Реєстрація»;

- заповнити реєстраційну форму – ввести логін, пароль, підтвердження паролю, електронну адресу.

- заповнити дані КЕП (обрати АЦСК, файл підпису КЕП та ввести пароль до КЕП);

- натиснути кнопку «Зареєструватися».

Якщо у вас немає кваліфікованого електронно-цифрового підпису  ви  повинні:

 • особисто звернутися до органу соціального захисту населення та подати заяву щодо реєстрації на ВЕБ-порталі ЦБІ;
 •  отримати від органу соцзахисту населення  розписку про одержання коду авторизації.

Цей код авторизації є секретним, тому його необхідно зберігати в таємниці до закінчення реєстрації

- зайти на головну сторінку Електронного кабінету в мережі Інтернет за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ та обрати пункт меню «Реєстрація»;

 • заповнити реєстраційну форму – ввести логін, пароль, підтвердження паролю, електронну адресу;
 • ввести код авторизації;
 •  натиснути кнопку «Зареєструватися».

За результатами реєстрації на вашу електронну адресу прийде лист, який підтвердить факт реєстрації вас в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ.

Доступ до електронних послуг Електронного кабінету ЦБІ надається після авторизації – кнопка «Вхід» на головній сторінці Електронного кабінету

У разі виникнення додаткових питань щодо функціонування електронного кабінету особи з інвалідністю ви можете за номерами телефонів: 2-14-30, 3-16-65.

 

 

 

Інвалідність – це не вирок. Особи з інвалідністю - повноправні члени суспільства, які потребують державної підтримки їхніх прав і свобод та створення умов для самореалізації. Доступність має вирішальне значення, яке безпосередньо впливає на користування особам з інвалідністю всім спектром прав людини. Транспортна доступність – це можливість людям із фізичними, сенсорними або когнітивними порушеннями залишатися мобільними і користуватися самостійно всіма  послугами, які відкриті і надаються всьому населенню.

Протезно-ортопедична допомога має ознаки, медичні показання та поняття: первинне протезування, первинне ортезування, складне протезування, складне ортезування/

Первинне протезування – комплекс заходів, що проводяться з метою забезпечення особи з порушеннями опорно-рухового апарату першим протезом після ампутації (реампутації) та загоювання рани. При первинному протезуванні протез призначається з метою формування кукси, адаптації особи до протезу та  освоєння навичок користування ним з можливістю подальшої заміни приймальної гільзи (куксоприймача), комплектувальних виробів до протеза або самого протеза за медичними показаннями.

Первинне ортезування  - комплекс заходів, що проводяться з метою забезпечення осіб з порушеннями опорно-рухового апарату першим ортезом, який виготовляють після обстеження, виявлення  патології опорно-рухового апарату та встановлення відповідного діагнозу. При першому ортезуванні ортез призначається з метою корекції або компенсації виявлених порушень опорно- рухового апарату, адаптації особи до ортеза та освоєння навичок користування ним.

Складне протезування або ортезування – комплекс заходів, спрямованих на усунення або компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення рухових або косметичних функцій опорно-рухового апарату, ускладнених супутніми захворюваннями. Підставою для проведення складного протезування або ортезування є наявність ускладнень стану опорно-рухового апарату, до яких належать:

 • множинні та сполучені ампутаційні дефекти або порушення кінцівок;
 • вроджені порушення кінцівок;
 • порушення та захворювання кукс, що не можуть бути усунуті оперативними чи консервативними методами лікування, а саме:
 • рубцеві зміни шкіри в місцях навантаження  або по всій поверхні кукси (за неможливості застосування типорозмірних вкладишів із силіконової композиції тощо);
 • надкоротні кукси;
 • відсутність нижньої кінцівки з резекцією частини таза;
 • порушення функції суміжного до кукси суглоба, а саме:    
 • виражена контрактура суміжного суглоба;
 • виражена деформація колінного суглоба, тазостегнового суглоба або хребта;
 • ожиріння ІІІ ступеня та вище;
 • двосторонній коксартроз або гонартроз ІІІ, ІV ступенів;
 • сколіотична або кіфотична деформація хребта ІV ступеня.

Інвалідний візок (крісло колісне) - це крісло на колесах, яким можна керувати вручну або за допомогою електроніки. Сьогодні існує широкий вибір  моделей інвалідних візків. Не секрет, що будь-яка техніка, навіть від самого іменитого виробника, іноді ламається, не виняток і інвалідні візки. Гарантійне обслуговування здійснює безпосередньо виробник, який вказаний у гарантійному талоні.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України  був створений у 2011 році державний Сервісний центр Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства,  який на сьогодні надає послуги післягарантійного ремонту крісел колісних різних видів, як механічних так і  з електричним приводом та інших засобів реабілітації і комплектуючих до них. (36000, м. Полтава, вул. Монастирська,10. Тел. (0532) 60-95-66, 56-22-67).

Полтавське  КЕПОП Мінсоцполітики має стаціонарне (реабілітаційне) відділення первинного та складного протезування (ортезування) на 24 ліжко-місця. Стаціонар надає усі належні послуги з медичної, фізичної реабілітації та соціально-побутової адаптації на етапах забезпечення пацієнтів індивідуальними протезами, протезно-ортопедичними виробами та складним ортопедичним взуттям, з урахуванням  організації харчування та необхідного лікування своїх пацієнтів на період перебування в стаціонарі безкоштовно.

Також  можна звернутися за консультацією  та методичною допомогою до спеціаліста відділу соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету Пирятинської міської ради за телефоном (05358) 2-14-30.

 

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua