37000, Полтавська область, м. Пирятин, вул. Соборна, 21, тел. (05358)2-05-81, тел./факс (05358)2-05-80, office@pyryatyn-mrada.gov.ua
18 вересня 2021 року
Головне меню
Актуально

Просимо викидати тверді побутові відходи виключно в контейнери для збору ТПВ.

Категорично забороняється винесення рослинних решток, гілля, будівельних матеріалів до контейнерних майданчиків.

Інформація про зміни в намірах встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії по ДП “Пирятинтеплопостачання”

З деталями можна ознайомитись тут.

 

За адресою: м. Пирятин, вул. Майдан Незалежності, 2 надаються послуги із заключення договору з ГК “Нафтогаз України”. Для заключення договору з собою мати такі документи: ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду, документи, що засвідчують право власності на житло, квитанцію оплати послуги за постачання природного газу.

 

З метою покращення благоустрою населених пунктів Пирятинської міської територіальної громади мешканцям Пирятинщини дозволено безкоштовно вивозити на сміттєзвалище тверді побутові відходи.

 

Тут можна ознайомитися зі списком перейменованих вулиць та провулків населених пунктів Пирятинської територіальної громади
Трансляція сесійних засідань
План місцевого економічного розвитку
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 8
візитів сьогодні: 35
візитів всього: 308095
Корисні посилання
ПІРАМІДА-УСИПАЛЬНИЦЯ РОДИНИ ЗАКРЕВСЬКИХ, 1899 р.

ПІРАМІДА-УСИПАЛЬНИЦЯ РОДИНИ ЗАКРЕВСЬКИХ, 1899 р.

Родова усипальниця дворянської родини Закревських у формі єгипетської піраміди побудована Гнатом Закревським у кінці XIX ст.

Гнат народився в Березовій Рудці. Один із трьох дітей Платона та Ганни Закревських. Закінчив у 1861 р. Імператорське училище правознавства, продовжив юридичну освіту за кордоном. З 1867 р. він був дільничним мировим суддею у Петербурзі. У 1874-1875 рр. – обер-прокурором Міністерстві юстиції.  Працював на посадах голови Варшавського окружного суду, прокурора Казанської та Харківської судових палат, обер-прокурора 1-го департаменту, сенатор 2-го департаменту та був таємним радником царя Олександра ІІІ. Його приймали в найповажніших товариствах Європи. Як судовий діяч видав низку статей на правничу тематику.

Під кінець життя Гнат Закревський захопився Єгиптом, неодноразово бував там. Також відомо, що Закревський був членом масонської ложі. Символом масонів у кінці ХІХ ст. була саме піраміда. Ймовірно, під впливом цих фактів Гнат Платонович у 1899 р.  побудував над родинним склепом своїх батьків біля Свято-Троїцької церкви усипальницю у вигляді піраміди-каплиці.

Висота споруди 10 м. Основа її чотирикутна, ребра граней спрямовані за сторонами світу. Вхід до неї прикрашали родинний герб і хрест. Праворуч розташувала статуя янгола-охоронця. По центру зали знаходився православний вівтар з великим кам'яним хрестом.

Березоворудська піраміда – одна з трьох європейських пірамід-каплиць (друга  в Римі,  третя в с. Комендантівка на Полтавщині).

Головний прокурор Сенату Російської імперії Гнат Платонович Закревський помер у 1906 році в Єгипті від серцевого нападу. Його дочки бальзамували тіло батька і перевезли у Березову Рудку, де поклали на вічний спочинок у сімейній каплиці-піраміді поряд з його батьками. Та в 1928 році більшовики спаплюжили унікальну усипальницю, обдерли фрески і письмена, розбили  статую, останки небіжчиків викинули в рівчак біля сільського кладовища. Селяни перепоховали останки на околиці березоворудського цвинтаря.

Потім піраміда використовувалася в різних господарських цілях, у ній тримали лід для місцевого молокозаводу, пальне для клубу, переробленого з Свято-Троїцької церкви. Коли ж клуб згорів у 1972 році, на його місці побудували будинок культури, піраміда «не вписувалася», на її місці запланували зробити танцювальний майданчик. Потужні бульдозери, які підігнали увечері, не могли за ніч розбити піраміду, а порушили лише 2 її грані. Кладка піраміди надзвичайно міцна: на яєчних білках та крові щойно забитих тварин. Техніка дивним чином вийшла з ладу, а зранку зібралися селяни, які виступили проти майданчика на місці поховання.

 


Пошук по сайту
 
Smart
Анонси подій

З 21 по 23 вересня в абонентському залі «Лубнигаз» (м. Пирятин, вул. Пушкіна, 32) представник «Лубнигаз» здійснюватиме особистий прийом та консультування зі складних питань, які споживачі не в змозі вирішити через абонвідділ чи з допомогою письмових звернень.

 

УВАГА! 

20 вересня 2021 року, о 12:00 год., у малій залі адмінбудинку (3-й поверх), відбудеться засідання постійної комісії з питань освіти, фізичної культури, охорони здоров’я, соціального захисту та гендерної рівності

 

21 вересня 2021 року о 15:00 год. у малій залі адмінбудинку (3-й поверх) відбудеться засідання  постійної комісії з питань містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку та сфери послуг

Запрошуємо 17 вересня, о 16:00, на відкриття дитячого майданчика по вул. Полтавська.

23 вересня з 10.00 до 14.00 біля будинку Культурно-громадського центру (вул. Соборна, 59, м. Пирятин) буде діяти пересувний приймальний пункт для збору небезпечних побутових відходів відпрацьованих батарейок, люмінесцентних ламп та ртутних термометрів) - ЕКОБУС. 

Щиро запрошуємо вас на урочистості та святкування з нагоди Дня міста, які відбудуться 18 вересня, в суботу, біля Пирятинського КГЦ

20 вересня, о 12:00, по вул. Авіамістечко, 8 (біля житлового будинку № 8) відбудуться громадські слухання з питання встановлення тарифів на послугу з постачання теплової енергії для населення та бюджетних установ (житлових будинків по вулиці Авіамістечко 1-8 та бюджетних установ с. Велика Круча, надавачем послуг яких є ДП „Пирятинтелопостачання).

 

Щовівторка, з 13.00 до 15.00, міський голова Андрій Сімонов здійснює особистий прийом громадян. 

Запис на прийом відбувається попередньо, за номером телефону 050-569-27-70, щодня, з 8.00 до 12.00.

Для зручності громадян, з метою надання консультацій, відповідей на проблемні питання запроваджено додатковий телефонний номер Центру надання адміністративних послуг: 066-617-94-32.

21  вересня телефонуйте за номером:  050-569-27-70 та спілкуйтеся із начальником фінансового управління міської ради Кедою Світланою Юріївною.

Електронне врядування
Ми в соціальних мережах
Я МАЮ ПРАВО!
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

© 2021 Пирятинська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (1.667789 sec.)