37000, Полтавська область, м. Пирятин, вул. Соборна, 21, тел. (05358)2-05-81, тел./факс (05358)2-05-80, office@pyryatyn-mrada.gov.ua
18 вересня 2021 року
Головне меню
Актуально

Просимо викидати тверді побутові відходи виключно в контейнери для збору ТПВ.

Категорично забороняється винесення рослинних решток, гілля, будівельних матеріалів до контейнерних майданчиків.

Інформація про зміни в намірах встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії по ДП “Пирятинтеплопостачання”

З деталями можна ознайомитись тут.

 

За адресою: м. Пирятин, вул. Майдан Незалежності, 2 надаються послуги із заключення договору з ГК “Нафтогаз України”. Для заключення договору з собою мати такі документи: ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду, документи, що засвідчують право власності на житло, квитанцію оплати послуги за постачання природного газу.

 

З метою покращення благоустрою населених пунктів Пирятинської міської територіальної громади мешканцям Пирятинщини дозволено безкоштовно вивозити на сміттєзвалище тверді побутові відходи.

 

Тут можна ознайомитися зі списком перейменованих вулиць та провулків населених пунктів Пирятинської територіальної громади
Трансляція сесійних засідань
План місцевого економічного розвитку
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 8
візитів сьогодні: 18
візитів всього: 308094
Корисні посилання
Садиба родини Закревських, 1838 р.

САДИБА РОДИНИ ЗАКРЕВСЬКИХ, 1838 р.

Перлина архітектури та садово-паркового мистецтва першої половини XIX ст.

П’ять поколінь Закревських, що більше 150 років володіли маєтком, прикрашали його.  Подвір’я садиби Закревських утвореного двома флігелями та двоповерховим палацом в стилі необароко, збудованим в 1838 році архітектором Євгеном Червинським. Цегляна споруда зведена на місці двоповерхового палацу в класичному стилі, який згорів.

Вхід до маєтку з дворику був щоденним, парадний – з паркової сторони. Вгорі на центральній частині садиби розміщувався красивий ламаний фронтон з родинним гербом та круглими вікнами,  а також оглядовою терасою з арковим дахом, мереживним металічним оздобленням під ним та металевою кованою огорожею.

На бічних частинах палацу – 2 гранчасті еркери з 3 арочними вікнами. Парковий парадний вхід до палацу декорований значно пишніше від щоденного. Його прикрашають композитні спарені колони та пілястри, що знаходяться в лоджіях. А також металевий мереживний кований балкон зі сходинками, що тримаються на металевих кронштейнах. Всі металеві оздоблення фасаду виконані місцевими ковалями з місцевого матеріалу. З обох боків будівлю прикрашали двоповерхові веранди. У будинку було 17 кімнат та бальна зала площею 230 кв.м. та висотою стелі 8 м. Стелю підтримують 8 колон.  По перимеру зала була прикрашена гіпсовими гірляндами з троянд.

Саме тут на численних балах танцював і друг родини Тарас Шевченко. Ходив цими стежками, закохався в дружину поміщика Закревського – Ганну. У Березовій Рудці Шевченко написав олійні портрети Ганни та Платона Закревських, олівцевий портрет (дружній шарж) Віктора Закревського, кілька поетичних творів та розпочав написання поеми «Кавказ». Зупинявся Шевченко в окремому флігелі, де міг за потреби спокійно писати.

Серед гостей садиби були Євген Гребінка, Олександр Афанасьєв-Чужбинський, Яків та Сергій де Бальмени.

Загалом садиба займає площу до 100 га, неподалік від палацу на площі 45 га розкинувся старовинний парк, який зберігся до наших днів та є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення. Тут нараховується близько 40 видів дерев і чагарників.

В огорожі садиби збережена альтанка в китайському стилі.

До складу архітектурно-паркового ансамблю належать лівий і правий флігелі, у одному з яких знаходиться Березоворудський краєзнавчий музей, а у іншому – один з корпусів ВСП «Березоворудський фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету».

У 2001 році посеред круглого подвір’я було встановлено погруддя Тараса Шевченка.

 


Пошук по сайту
 
Smart
Анонси подій

З 21 по 23 вересня в абонентському залі «Лубнигаз» (м. Пирятин, вул. Пушкіна, 32) представник «Лубнигаз» здійснюватиме особистий прийом та консультування зі складних питань, які споживачі не в змозі вирішити через абонвідділ чи з допомогою письмових звернень.

 

УВАГА! 

20 вересня 2021 року, о 12:00 год., у малій залі адмінбудинку (3-й поверх), відбудеться засідання постійної комісії з питань освіти, фізичної культури, охорони здоров’я, соціального захисту та гендерної рівності

 

21 вересня 2021 року о 15:00 год. у малій залі адмінбудинку (3-й поверх) відбудеться засідання  постійної комісії з питань містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку та сфери послуг

Запрошуємо 17 вересня, о 16:00, на відкриття дитячого майданчика по вул. Полтавська.

23 вересня з 10.00 до 14.00 біля будинку Культурно-громадського центру (вул. Соборна, 59, м. Пирятин) буде діяти пересувний приймальний пункт для збору небезпечних побутових відходів відпрацьованих батарейок, люмінесцентних ламп та ртутних термометрів) - ЕКОБУС. 

Щиро запрошуємо вас на урочистості та святкування з нагоди Дня міста, які відбудуться 18 вересня, в суботу, біля Пирятинського КГЦ

20 вересня, о 12:00, по вул. Авіамістечко, 8 (біля житлового будинку № 8) відбудуться громадські слухання з питання встановлення тарифів на послугу з постачання теплової енергії для населення та бюджетних установ (житлових будинків по вулиці Авіамістечко 1-8 та бюджетних установ с. Велика Круча, надавачем послуг яких є ДП „Пирятинтелопостачання).

 

Щовівторка, з 13.00 до 15.00, міський голова Андрій Сімонов здійснює особистий прийом громадян. 

Запис на прийом відбувається попередньо, за номером телефону 050-569-27-70, щодня, з 8.00 до 12.00.

Для зручності громадян, з метою надання консультацій, відповідей на проблемні питання запроваджено додатковий телефонний номер Центру надання адміністративних послуг: 066-617-94-32.

21  вересня телефонуйте за номером:  050-569-27-70 та спілкуйтеся із начальником фінансового управління міської ради Кедою Світланою Юріївною.

Електронне врядування
Ми в соціальних мережах
Я МАЮ ПРАВО!
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

© 2021 Пирятинська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (1.57652 sec.)