Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Перша садиба Закревських, др.пол.XVIII ст.

ПЕРША САДИБА ЗАКРЕВСЬКИХ, др.пол.XVIII ст.

Село Березова Рудка засноване в 1717 році гетьманом Іваном Скоропадським. У 1752 році генеральний обозний та бунчужний війська запорізького Йосип Закревський викупив село в нащадків гетьмана, також купив сусіднє село Лемешівку. У Березовій Рудці Йосип будує цегляний  житловий будинок у стилі раннього класицизму. Це одноповерховий маєток на високому цоколі з анфіладним розташуванням внутрішніх приміщень. Два симетрично розташовані входи прикрашалися чотириколонними портиками доричного ордеру. Парковий фасад споруди (зараз виходить на подвір’я школи) прикрашає тераса з двома колонами також доричного ордену та два напівкруглих барокових еркери, розміщені по сторонах із трьома вікнами, що мають арочне завершення. Площини стін палацу завершуються профільованим карнизом і мають прямокутні вікна, що прикрашалися поличками-сандриками складного профілю з ліпними кронштейнами. 

Родина не проживала в будинку постійно. Йосип Закревський мав 4 синів та 2 доньок. Один із синів –  Андрій – був директором  Імператорської академії мистецтв, Санкт-Петербурзьким повітовим маршалком дворянства. Ще один – Григорій – був маршалком Київського намісництва. У 1769 році при розподілі спадщини с.Березова Рудка стає власністю Григорія.

Будинок Григорія Йосиповича Закревського був не лише житловим, а й резиденцією для дворянських зібрань, поки в східній частині села він не побудував двоповерховий класичний палац із великим парком.  

Останнім з родини Закревських, хто жив у першій садибі, був Михайло Олексійович (внук Григорія). Потім будинок продали місцевому поміщику (гуртоправу) Баннікову, що заробляв випасами худоби. Банніков обгородив помістя, поставив охорону на вході. Після революції доля власника маєтку невідома.

У колишньому старому палаці Закревських з 1929 до 1978 року діяла загальноосвітня школа. Коли побудували нову школу, старий маєток використовують як складське приміщення.

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua