Будинок архітектора Хітріна, 1915 рік
Одноповерховий цегляний житловий будинок, який належав повітовому архітектору Олексію Васильовичу Хітріну. Яскравий приклад використання декоративного оздоблення в стилістиці модерну. Був споруджений за проектом власника. Фасад виконано поєднанням цегляної кладки з ліпними декоративними деталями та рустованими вставками. Фасад має асиметричну композицію з бічним розташування головного входу (що характерно для модерну), акцентованого ризалітом. Будинок увінчується високим декоративним аттиком.
Інтер’єри та планування в будинку частково збережені, вікна, карнизи, дверні ручки автентичні. У дворі збережені доріжки викладені цеглою ще в 1915 році.
На будинку є слід від осколків бомби 1943 року.
Олексій Васильович Хітрін (1875 – 1958)
Народився у Вятській губернії (зараз Кіровська область, Росія), там закінчив училище. В Україні працював на будівництві залізниці та супутньої інфраструктури.
Зокрема є документи, які свідчать, що в 1903 році О.В.Хітрін працював техніком на Києво-Ковельській залізниці. Деякий час проживав у Києві, там одружився зукраїнкою Марією, народилося двоє дітей. Потім за рухом будівництва залізниці переїжджає в Переяслав, Пирятин.
У 1911 у «Пам’ятній книжці Полтавскої губернії» О.В.Хітрін згадується як землемір у Пирятинському повіті. Вказано також соціальне становище – дворянин.
Першу залізничну колію в Пирятині відкрито в 1894 році. За свідченнями родини О.В. Хітріна, саме будівництво залізниці привело його в Пирятин. У 1913 році збудували новий вокзал за типовим проектом. Можливо, працював над спорудою й архітектор Хітрін. З його ім’ям деякі дослідники пов’язують також появу двох будівель – класичних гімназій. 1912 рік – жіноча гімназія та 1914 рік – чоловіча.
Приватний будинок Хітріна побудований у 1915 році. Родина проживала тут до 1939 року. Потім половину будинку продали.
Помер О.В. Хітрін у 1958 році у Львові, де проживала його донька. Зараз у частині будинку живе онук О.В.Хітріна – Ігор Борисович Хітрін.