37000, Полтавська область, м. Пирятин, вул. Соборна, 21, тел. (05358)2-05-81, тел./факс (05358)2-05-80, office@pyryatyn-mrada.gov.ua
28 січня 2021 року
Головне меню
Актуально

Повідомляємо, що Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА надав заявнику – Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Висновок з оцінки впливу на довкілля

З метою реалізації Стратегії розвитку Пирятинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням третьої сесії Пирятинської міської ради восьмого скликання від 23 грудня 2020 року № 103 (далі Стратегія), виконкомом Пирятинської міської ради розробляється План соціально-економічного розвитку Пирятинської МТГ на 2021 рік (далі – План).

Тут можна ознайомитися зі списком перейменованих вулиць та провулків Пирятинської ОТГ
Довідки про  реєстрацію місця проживання громадян, які необхідні для оформлення субсидій, видаються в Центрі надання адміністративних послуг при наявності...
Трансляція сесійних засідань
План місцевого економічного розвитку
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 30
візитів сьогодні: 272
візитів всього: 239195
Корисні посилання
Будівля жіночої гімназії, 1912 рік

Будівля жіночої гімназії, 1912 рік

Двоповерховий цегляний П-подібний будинок. Збудований в 1912 році, ймовірно, за проектом пирятинського повітового архітектора О. В. Хітріна. Відрізняється високим професійним рівнем архітектурного декорування фасадів, виконаних у стилі неоренесансу. Практично всі автентичні елементи – портик на вході, фігурний аттик над будівлею, цегляне мереживо – збережені до сьогодні. 

Жіноча гімназія в Пирятині (в іншій будівлі) відкрилася 1 вересня 1907 року. Її очолила дружина дворянина та гласного Єфросинія Миколаївна Волховська. А вже в 1912 році 185 дівчаток перейшли на навчання в двоповерхову будівлю по вулиці Бородінській, 2А (зараз – Європейська). У гімназії були просторі світлі кімнати, спортивний зал, кабінети фізики, біології, бібліотека. Також були передбачені квартири для учениць.

На функціонування установи виділяла кошти держава та губернське земство. Учні вносили річну плату в розмірі 50-120 рублів в рік.

Гімназія мала восьмирічний курс навчання з  останнім педагогічним класом. Відомо, що  в 1917 році в пирятинській жіночій гімназії навчалися 434 учениці. Це були доньки дворян, почесних громадян, чиновників, духовенства, козаків. Менше було дітей із сімей міщан, купців чи селян. Серед предметів, які викладалися в гімназії, була педагогіка, малювання, література, Закон Божий, історія, географія, рукоділля, українознавство, спів, математика, фізика, гімнастика, російська, німецька та французька мови. Багато учениць, отримавши якісну освіту в стінах гімназії, по закінченню ставали вчительками в школах Пирятинщини.

Після революції 1917 року в приміщенні гімназії відкрили семирічну школу, а вже з 1928 року тут діяла середня школа імені Й. В. Сталіна.

У роки окупації Пирятина в приміщенні знаходився німецький шпиталь. Споруда частково була зруйнована, довгий час не відбудовувалася. Проте стіни й цегляні перекриття поверхів зроблені настільки якісно, що не постраждали навіть під час бомбардування. Були зруйновані лише дерев'яні перекриття.

У 1952 році почалася відбудова споруди силами громади. Відповідальним за будівництво був О. Л. Рибець. Через 4 роки у відбудованому приміщенні почала діяти повна середня школа № 6. О.Л.Рибець був її незмінним директором до 1981 року. У 1970 звели нове типове шкільне приміщення по вулиці Гагаріна 84, куди перемістилася школа №6, а приміщення колишньої жіночої гімназії передали спочатку школі № 2, а потім школі № 4.

 


Пошук по сайту
 
Smart
Анонси подій

Відповідно до розпорядження міського голови від 20.01.2021 № 13

Виконавчий комітет Пирятинської міської ради оголошує конкурс

на зайняття вакантних посад

Відділ освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради Полтавської області:

практичний психолог;

учитель-логопед.

 

Умови конкурсу:

 з  01 січня 2021  року  введені  в  дію  нові  рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету  та  до  бюджету  Пирятинської  міської  територіальної  громади.    

Рахунки,  що  діяли  у  2020  році  будуть  закриті.

Відповідно до розпорядження міського голови від 31.12.2020 № 285

Виконавчий комітет Пирятинської міської ради оголошує конкурс

на зайняття вакантних посад

Перелік документів, які додаються до заяви:

1) документ з лікувального закладу, який підтверджує діагноз хворого;

2) довідка про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні;

3) ксерокопія паспорта (1 і 2 сторінки та сторінка місця реєстрації);

4) ксерокопія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера громадянина (картки платника податків), який потребує матеріальної допомоги, а для громадян, які через свої релігійні переконання не мають ідентифікаційного коду - копія сторінки паспорта з відповідною відміткою.;

5) довідка з реквізитами банківського рахунку заявника;

6) документ, який підтверджує соціальний статус (довідка про перебування на обліку в управлінні соціального захисту населення як малозабезпечена сім’я; посвідчення багатодітної сім’ї, пенсійне посвідчення; посвідчення „Інваліда війни“, посвідчення „Учасника бойових дій“; посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, довідка МСЕК, довідка з міського центру соціальних служб про перебування на обліку, як сім’я в складних життєвих обставинах).

Козін Ірина Іванівна, керуючий справами виконкому міської ради 28 січня з 13:00 до 14:00 дасть відповіді на запитання за номером „гарячої телефонної лінії‘‘:  050-569-27-70.

Для зручності громадян, з метою надання консультацій, відповідей на проблемні питання запроваджено додатковий телефонний номер: 066-617-94-32.

У разі виявлення порушень прав дитини повідомляйте на „гарячу“ телефонну лінію Пирятинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за номером (05358) 3-22-99

В І-й та ІІІ-й четвер місяця з 10:00 та 12:00 в Центрі надання адміністративних послуг надаються юридичні консультації .....

Кожного вівторка з 16.00 год. до 17.00 год. у виконкомі Пирятинської міської ради функціонує „гаряча“ телефонна лінія. 

Електронне врядування
Ми в соціальних мережах
Я МАЮ ПРАВО!
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

© 2021 Пирятинська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.625311 sec.)