26 лютого 2021 року

Повідомляємо, що Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА надав заявнику – Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Висновок з оцінки впливу на довкілля

Довідки про  реєстрацію місця проживання громадян, які необхідні для оформлення субсидій, видаються в Центрі надання адміністративних послуг при наявності...
Комплекс будівель земської лікарні, 1898 рік

З утворенням Полтавської губернії в повітових містах були введені посади земських лікарів, які обслуговували ці повіти. У 1803 році цар Олександр І затвердив проект створення в Лубнах «Богоугодних закладів» на 100 ліжок та приписних лікарень в Хоролі, Пирятині та Переяславі на 10 ліжок кожна. Перший лікар у Пирятин прибув у 1805 році. Прийом проводився в орендованому земством будинку, де одночасно проживала і повивальна бабка. У 1810 році губернським архітектором Михайлом Амвросимовим було побудовано першу лікарню (по вул. Січових Стрільців).

Будівлі земскої лікарні (розташовані на території сучасної лікарні) земством були збудовані на початку 1898 року. Вибір ділянки був зроблений не випадково, адже в тому краю проживало не одне покоління бабок-шептух та повивальниць, і населення звикло їхати в ту частину міста за єврейським цвинтарем, щоб отримати отриманням медичну допомогу.

Завдяки клопотанням повітового дворянства та коштам земської управи було зведено чотири корпуси на 50 ліжок, а саме: венерологічний корпус (зараз неврологічне відділення), корпус внутрішніх хвороб (зараз інфекційне відділення), заразний барак (зараз дитяче відділення), акушерський та хірургічний корпус (зараз хірургічний корпус).  У тому ж 1898 році було зведено каретну на дві пари коней для надання медичної допомоги по повіту та поліклінічне відділення на 4 кабінети для проведення амбулаторного прийому.

Добудови інших лікарняних споруд були проведені вже пізніше, у 1967 та в кінці 1980 років, та здійснювалися за ініціативи головного лікаря, Заслуженого лікаря України Олександра Лобаса.

Перший головний лікар Пирятинської міської земської лікарні – А. П. Лебов, смотритель Пирятинської земської фельдшерської школи – Максимов, директор школи – лікар Свєтковський.

Земська повітова медицина в 1916 році була представлення таким чином: лікарських дільниць – 8, фельдшерських пунктів – 21, земських аптек – 1, лікарень – 8. Загальна кількість ліжок в лікарнях – 124 (звичайних – 92, заразних – 20, сифілітичних – 12). На одного лікаря припадало 356 квадратних верст і 26 800 жителів.

Відповідно до розпорядження міського голови від 01.02.2021 № 23

Виконавчий комітет Пирятинської міської ради оголошує конкурс

на зайняття вакантних посад

Коваленко Тамара Василівна, заступник міського голови з питань діяльності виконкому 26 лютого з 13:00 до 14:00 дасть відповіді на запитання за номером „гарячої телефонної лінії‘‘:  050-569-27-70.

Для зручності громадян, з метою надання консультацій, відповідей на проблемні питання запроваджено додатковий телефонний номер: 066-617-94-32.

У разі виявлення порушень прав дитини повідомляйте на „гарячу“ телефонну лінію Пирятинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за номером (05358) 3-22-99

В І-й та ІІІ-й четвер місяця з 10:00 та 12:00 в Центрі надання адміністративних послуг надаються юридичні консультації .....

Кожного вівторка з 16.00 год. до 17.00 год. у виконкомі Пирятинської міської ради функціонує „гаряча“ телефонна лінія.