Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Протидія торгівлі людьми

 

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Урядом схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р) та розроблено проєкт Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

В умовах воєнного стану Мінсоцполітики продовжує забезпечувати виплату матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, згідно з Порядком виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон. Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.

Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.

Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.

Якщо:

-вас силою примушували працювати;

-вам не виплатили обіцяної заробітної плати;

-у вас відібрали паспорт чи інші документи;

-вас насильно утримували, контролювали;

-вам погрожували, шантажували;

-вас змушували до жебрацтва;

- вас втягнули у проституцію, порнобізнес;

-ви стикнулись з обманом, насильством,

то необхідно звернутися за допомогою до:

-місцевої держадміністрації за місцем перебування,

-Національної поліції України 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції),

-Урядової гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей , його запобіганню та протидії 15-47,

-Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00,

-Цілодобової консульської оперативної служби (у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України), +38 (044) 238-16-57, +38 (044) 238-18-24, email: cons_or@mfa.gov.ua.

-Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України - (044) 254-74-30,

-Укрбюро Інтерполу - +38(044) 256-12-53,

-Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Київ, вул. Михайлівська, 8; e-mail: iomkievcomm@iom.int

-Громадської спілки „А21 Україна” (+38 044 338 338 1, info.ua@A21.org, @A21UA) https://www.a21.org/content/ukraine/gr50zc

-Громадської правозахисної організації „Ла Страда”, La Strada International (доступні консультації онлайн через месенджер фейсбук @lastradaukraine, Telegram: @NHL116123): 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116123 (з мобільного).

 

ЗАЛИШАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ

Цей інформаційний ресурс для тих, хто знаходиться в пошуках роботи, навчання, подорожей, нових знайомств, в тому числі віртуальних. Дізнавшись більше про проблему торгівлі людьми ти зможеш вчасно її розпізнати та залишитись в безпеці.

Тут також можна знайти інформацію щодо допомоги особам, які потрапили в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми.

Подбай про власну безпеку заздалегідь.

https://t.me/stay_in_safe_ua_bot?fbclid=IwAR27KSohBQYMzWFHJLqa9r6Pv9T89aZkprwAkwW5VbQuSWZFjfbtQSGKH1Q

 

Пам’ятка щодо виплати допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

Закон України „Про протидію торгівлі людьми“ визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.

Зазначеним Законом передбачено виплату одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 року № 660 (зі змінами).

Відповідно до Порядку виплата матеріальної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Розмір матеріальної допомоги (станом на 01.12.2022 р) становить:

-для дітей віком до 6 років – 6816,00 грн;

-для дітей віком від 6 до 18 років – 8499,00 0 грн;

-для працездатних осіб – 8052,00 грн;

-для осіб, які втратили працездатність 6279,00 грн.

Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи подає до органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) зазначеної особи такі документи:

- заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

- копію документа, що посвідчує особу;

- копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.

Матеріальна допомога виплачується особі не пізніше одного місяця з дня її звернення до органу соціального захисту населення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі.

За більш детальною інформацією необхідно звертатися до відділу з питань надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки населенню № 3 управління соціального захисту населення Лубенської районної державної адміністрації за адресою: вул. Ярмаркова, 41.

Також отримати консультацію можна у відділі соціального захисту та охорони здоров’я виконкому міської ради за адресою: м. Пирятин, вул.Соборна, 42, 1 поверх, каб. №10.

Обласна безкоштовна „гаряча лінія“: 0-800-500-620.

 

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua