Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства

Протидія насильству

Посібник із запобігання та протидії домашньому насильству.

 

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства» працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  розроблено  та  презентовано  посібник  із  запобігання та  протидії  домашньому  насильству,  у  якому  міститься  інформація  про поняття  «домашнє  насильство»,  його  види,  прояви  та  допомогу,  яку  може отримати постраждала особа.

Посилання  на  зазначений  посібник:  https://ombudsman.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/posibnikzzapobigannyataprotidiidomashnomunasilstvu.pdf

 
 
 
 
 
 
Громадські організації області запрошують долучитись до інформаційного банку NGO з підтримки постраждалих осіб
В питаннях запобігання та протидії домашньому насильству, а також підтримки постраждалих осіб ефективна міжвідомча взаємодія відіграє чи не найважливішу роль. 
Безперечно активність громадських та благодійних організацій в Полтавській області щодо надання соціальних послуг та всебічної підтримки особам постраждалим від домашнього та гендернозумовленого насильства дозволяє оперативно, а головне ефективно закрити низку важливих кейсів по роботі з населенням. 
Від так в області функціонує Міжвідомча координаційна рада з гендерних питань, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та проблем сім’ї при облдержадміністрації, яка забезпечує співпрацю на між владою, місцевим самоврядуванням, правоохоронними органами та громадськими організаціями-стейкхолдерами. 
В поточному році утворено неформальне об’єднання представників експертного середовища «Коаліція 1325 Полтавщина», метою діяльності якої також охоплює питання запобігання насильству за ознакою статі та гендерно зумовленому насильству (в тому числі СНПК). Про Коаліцію детально можна дізнатись з порталу ОВА https://poda.gov.ua/attachments/172405 та в мережі Facebook https://www.facebook.com/1325poltavaregion 
Під координацією Фонду ООН в галузі народонаселення забезпечується взаємодія членів Саб-кластер з питань гендерно зумовленого насильства по Полтавській області. 
З метою посилення інформування населення щодо можливості отримання додаткової підтримки від громадських організацій, Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОВА розпочато формування інформаційного банку громадських організацій області, які надають підтримку від ДН та ГЗН. 
Заходи проводяться на виконання протоколу міжвідомчої робочої групи з питань протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством.
Якщо Ваша громадська, благодійна організація надає підтримку особам постраждалим від ДН та ГЗН в Полтавській області або є виконавцем проєкту з надання такої підтримки через функціонування відповідних центрів, хабів, онлайн платформ - запрошуємо подати свої дані для включення до інформаційного банку. 
Анкетування проводиться до 01.09.2024 за посиланням https://forms.gle/newvdqFFf3Ktg993A 
В подальшому інформація буде використовуватись територіальними громадами та іншими органами при першому контакті та роботі з особами, які постраждали від ДН та ГЗН з метою надання широкого спектру для вибору джерел та способів підтримки. 
 
 
Національний пілотний проєкт з надання невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства в період війни
 
Сексуальне насильство пов'язане з конфліктом - це форма гендерно зумовленого насильства, вчинена по відношенню до осіб, яка має різні види та прояви, напряму чи опосередковано пов’язана з конфліктом.
 
Які дії вважаються СНПК:
- ґвалтування;
- сексуальне рабство;
- примус до проституції;
- примусові вагітність або аборт;
- примусова стерилізація;
- примусовий шлюб;
- примусове спостереження за статевим актом інших людей;
- примусове оголення, катування;
- завдавання фізичної шкоди статевим органам;
- фізичний та психологічний тиск та примус до насильницький дій щодо інших;
- будь-які інші форми сексуального насильства.
 
На виконання Меморандуму мiж Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європеи?ськоі? та євроатлантичноі? інтеграції Украі?ни, Урядовим уповноваженим з питань ґендерноі? політики та Глобальним фондом тих, хто пережили насильство (Global Survivors Fund), підписаної 21.12.2023 р., в Україні впроваджений  Пілотний проект із надання Невідкладних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з агресією російської федерації проти України (далі – Пілотний проект).
 
Ключові цілі:
  • Надати невідкладні проміжні репарації постраждалим від СНПК.
  • Створити модель, яка може бути використана для розробки повноцінної Національної програми репарації для постраждалих від СНПК та інших осіб, які постраждали від збройної агресії рф.
Перша фаза Пілотного проєкту:
  • Ідентифікація 500 постраждалих від СНПК;
  • Виплата проміжних компенсацій в розмірі 3, 000  EUR кожній постраждалій особі.
  • Перенаправлення до інших сервісів.
 
Право на компенсацію мають особи, які постраждали від СНПК з 20 лютого 2014 року, включаючи дітей, народжених внаслідок насильства, та військовополонених. Для отримання компенсацій докази не є обов'язковими, але будуть враховані при вирішенні питання про надання проміжної репарації.
 
Контактні номери для звернень за допомогою:
  • 102 Національна поліція України;
  • 103 Медична допомога;
  • 15-47 Урядова лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;
  • +38 096 755 02 40 Офіс генерального прокурора
  • +38 044 253 75 89 або 0 800 501 720 „Гаряча лінія” Уповноваженого з прав людини;
  • 116 123 або 0 800 500 335 Національна лінія з попередження домашнього насильства 
  • Центр Допомоги Врятованим в м. Полтаві +38 097 944 96 01, +38 099 014 74 45, м. Полтава вул. Соборності, 58, 2 поверх.
 

 

 

Мобільний застосунок для жінок, що постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризикучерез чат-бот у Telegram за посиланням: https://t.me/female_app_bot .

 

 

 

Як часто на виклик чи повідомлення про домашнє насильство у відповідь можна почути, що це сімейна сварка і «вони самі розберуться»?

Як часто в своєму житті ви чули - «Б’є – значить любить», «Милі сваряться - тільки тішаться», «Сміття з хати не виносять», «Жінки не бита, як коса не клепана», «Люби як душу – тряси як грушу», «Вона сама винна, спровокувала»? Скільки ще постраждалих має загинути чи зазнати непоправних наслідків для свого життя чи здоров’я? Як довго це буде продовжуватися?

Пройти тест та дізнатися чи є у твоєму житті насильство можна за посиланням: https://la-strada.org.ua/online-test#0

Домашнє насильство та насильство над жінками – це не приватне питання. Кожна і кожний може зробити важливий крок для допомоги постраждалим.

 

Дорожня карта для осіб, потерпілих від домашнього насильства.

(Пирятинська міська територіальна громада)

 

Види послуг 

Назва закладу, установи, які можуть надати послугу

Адреса, контакти

Інформаційно

-

просвітницькі

 

Приймання повідомлень

Національна гаряча лінія із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0 800 500 335

Гаряча телефонна лінія відділення соціального супроводу осіб/сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах Пирятинського центру надання соціальних послуг Пирятинської міської ради

(05358) 3-26-54   

08.00 -17.15 – щоденно, крім вихідних

м.Пирятин, пл.Героїв Майдану, 2

Відділ соціального захисту та охорони здоров’я виконкому міської ради

м.Пирятин, вул.Соборна, 42, кім, 8

тел. (05358) 2-14-30

Відділ (Служба) у справах дітей Пирятинської міської ради

м.Пирятин, вул.Соборна, 42, кім, 52

Приймання повідомлень, оперативне реагування

Відділення поліції №1 Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області

м.Пирятин,

вул.Зоряна, 7

тел.102

Соціально психологічні

Відділення соціального супроводу осіб/сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах Пирятинського центру надання соціальних послуг Пирятинської міської ради

м.Пирятин, пл.Героїв Майдану, 2

тел. (05358) 3-26-54   

Юридичні

Сектор „Пирятинське бюро правової допомоги“ Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

м.Пирятин, вул.Соборна,41

тел.(05358)3-22-54

Послуги з тимчасового перебування (надання притулку)

Відділ соціального захисту та охорони здоров’я виконкому міської ради

м.Пирятин, вул.Соборна, 42, кім, 8

тел. (05358) 2-14-30

Медичні

КП „Пирятинська лікарня Пирятинської міської ради“

м.Пирятин, вул.Медична,2
Приймальне відділення

тел.(05358) 2-07-24

КП „Пирятинський Центр первинної медико-санітарної допомоги Пирятинської міської ради“

м.Пирятин, вул.Сергія Литвиненка,5
реєстратура (поліклініка)

тел.( 05358) 2-03-24

 


 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua