Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
13 червня 2023 року 12:02

У Пирятинській громаді побувала моніторингова група з реалізації проєкту Міжнародного Товариства Червоного Хреста

Сьогодні у Пирятинській громаді побувала моніторингова група з реалізації проєкту Міжнародного Товариства Червоного Хреста.

Нагадаємо, за ініціативи міського голови Андрія Сімонова Пирятинська міська рада приєдналася до співпраці та спільної реалізації проєкту Міжнародного Товариства Червоного Хреста. Лише три міста у Полтавській області працюють з проєктом: Кременчук, Миргород та Пирятин.

У Пирятині на базі комунального підприємства „Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги Пирятинської міської ради“ працює мобільна бригада швидкої медичної допомоги хворим у сільській місцевості громади.

Канадське Товариство Червоного Хреста придбало для Пирятинського ЦПМСД сучасний медичний автомобіль, обладнаний базовим оснащенням, за допомогою якого висококваліфікований лікар Алла Криворучко надає виїзну медичну допомогу людям у селах. Лікар  має в арсеналі набір ліків, який включає понад 30 видів медикаментів та може розширюватися за потреби. Оснащення включає пристрій телемедицини, коли лікар, у присутності пацієнта, може отримати консультації вузького спеціаліста й оперативно дати призначення хворому.

Експерти Червоного Хреста повідомили голові громади про свою високу оцінку роботи пирятинської бригади медичної допомоги. Вони поспілкувалися і з лікарем Аллою Криворучко, і з хворими. Люди дуже гарно відгукуються про якісний рівень медичного обслуговування. Загалом за місяць лікар приймає понад 300 хворих пацієнтів, видає безкоштовно базові ліки, за потреби – здійснює перенаправлення до вузького спеціаліста. Бригада працює за графіком та охоплює усі населені пункти громади.  Лише пирятинська бригада у Полтавській області здійснює виїзди у вихідні дні!

У ході зустрічі керівник Пирятинського ЦПМСД Єгор Киричевський наголосив на великій важливості особистої позиції міського голови Андрія Сімонова щодо деяких аспектів реформи медицини.  Адже робота фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості не входить до програм Національної служби здоров’я України; відповідно й не фінансується з державного бюджету. Але, водночас, робота ФАПів у селах для людей життєво необхідна! Первинна медична послуга має бути доступна для хворого; медичний працівник має бути поряд, у зоні пішої доступності, аби вчасно надати допомогу. – Саме таким є бачення голови громади Андрія Сімонова. Тому Пирятинська міська рада виділяє кошти з бюджету громади на утримання ФАПів у селах. Водночас, мобільна бригада Червоного Хреста є суттєвим посиленням роботи ФАПу. Адже кваліфікований лікар завжди проконсультує фельдшера, внесе коригування у призначення для хворого. Відтак якість надання медпослуг хворим пацієнтам у селах значно зросла!

Андрій Сімонов подякував партнерам Міжнародного Товариства Червоного Хреста за неоціненну допомогу, адже здорове суспільство – то найбільша цінність й завжди буде найвищим пріоритетом роботи муніципалітету.

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua