Продовжуємо серію матеріалів «Утилізація органіки в домашніх умовах», де показуємо, як пирятинці використовують рослинні рештки з користю для себе.
Компостування - це найпоширеніший вид утилізації органічних відходів. Якісний компост вносить мільйон спор корисних бактерій та грибків, які оновлюють ґрунтову мікрофлору.
Володимир Крагель разом з родиною вже понад 10 років сортують сміття. Окремо збирають папір, метал, пластик, батарейки. Органіку повністю використовують на своєму подвір‘ї. Після такого сортування майже нічого не лишається для сміттєвих баків.
«Земля у нас одна і ми повинні дбати про середовище, де живемо, та мінімізувати шкоду від нашої життєдіяльності», - говорить Володимир.
У своєму дворі подружжя облаштувало компостер на три модулі, які поступово наповнюються, перетворюючи органіку на компост, що можна використовувати в саду, квітнику та городі.
«На перший рік все збираємо в перший відсік, на другий - все переміщуємо з першого в другий, на третій - з другого в третій. І на четвертий рік маємо готовий компост, який просіюємо та використовуємо», - пояснив пан Володимир.
Листя родина не згрібає, а лишає під деревами, а скошеною травою з газону мульчує малину. Обрізані гілки також використовує з користю: подрібнює, висушує та застосовує як паливо для твердопаливного котла.
«Сортування сміття - це зручно, це економить час. Варто лише один раз налагодити процес і питання, куди дівати відходи, буде вирішено. Живеш в чистоті, живеш в порядку і розумієш, що ти робиш правильно», - переконаний Володимир Крагель.