Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
21 жовтня 2022 року 15:31

У Великій Кручі відкрили меморіальну дошку Олександру Оксанченку

Сьогодні у Великій Кручі відкрили меморіальну дошку пілоту Олександру Оксанченку, який загинув на другий день повномасштабного вторгнення росії, 25 лютого, у повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію. Посмертно нашого земляка удостоєно звання Героя України.

Ним захоплювалися авіатори усього світу… Українець, який став найкращим у світі льотчиком-винищувачем, майстром повітряного бою… Більше ніж дві тисячі льотних годин, тріумфальні польоти на світових авіашоу. Олександр Оксанченко першим серед військових льотчиків винищувальної авіації у повному обсязі опанував програму фігур вищого пілотажу. Його почерк та стиль виконання знає весь світ.

З 1989 по 1995 рік Олександр Оксанченко проходив службу у 443-му учбовому авіаційному полку Харківського вищого військового училища льотчиків імені Сергія Грицевця, що базувався у Великій Кручі, на посаді льотчика-інструктора.

Ініціатива відкриття меморіальної дошки на під'їзді будинку, де жив Олександр Оксанченко, належить жителю села Велика Круча Миколі Василенку. Саме він разом із донькою Героя Ганною і відкрили меморіальну дошку. Звертаючись до присутніх на заході, Ганна висловила щирі слова подяки всім, хто береже пам'ять про її батька.

"На прикладі подвигу Героя України Олександа Оксанченка ми роститимемо нові покоління українців, - відзначив у своєму виступі міський голова Андрій Сімонов. – Саме завдяки таким Героям, Україна бореться, переможе і стане в ряд найрозвинутіших, найуспішніших країн Європи!"

Не стримуючи сліз, щирими добрими словами згадували Героя командир 831-ї бригади тактичної авіації Олександр Мостовий, побратим, який разом з Олександром проходив службу в Великій Кручі, Віктор Сімонов, однокласники по Харківському вищому військовому училищу.

Великокручани зі сльозами на очах згадували, як навіть в той час, коли Олександр вже не жив у їхньому селі, пролітаючи над ним, посилав з неба привіти, виконуючи фігури пілотажу в небі, змахуючи крилом літака… Цю традицію сьогодні, під час церемонії відкриття меморіальної дошки, продовжили його учні: винищувач кілька разів пролетів у ті хвилини у небі над Великою Кручею.

Людина жива, поки живе пам'ять про неї. Отож вічна пам'ять і слава Герою України Олександру Оксанченку! Дякуємо за подвиг!

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua