Якісне надання соціальних послуг так само важливе для людей, як і медичних. Саме тому дедалі більше коштів з бюджету громади виділяється на підтримку наших жителів, яким найскладніше внаслідок тих чи інших обставин. Варто зазначити, що соціального захисту потребує близько 52 % нашої громади.
Критичним викликом 2020 року стала пандемія коронавірусу. Тож з грудня 2020 року жителі Пирятинської громади почали отримувати грошову допомогу на лікування цієї хвороби. Впродовж 2021 року було виділено допомогу на лікування 514 особам на загальну суму понад 2 мільйони гривень.
У 2021 році з бюджету громади надавалася допомога для усунення наслідків пожеж, затоплення в житлових будинках та квартирах. Таку допомогу було надано 10 сім’ям на загальну суму 117,3 тисячі гривень. У порівнянні з 2020 роком це на 49% більше – у 2020 році отримали допомогу 5 осіб на суму 60 тисяч гривень.
Вперше у 2021 році стала надаватися допомога особам, які опинилися в складних життєвих обставинах; за рік надано 6 допомог у сумі 88,39 тисячі гривень; в середньому розмір допомоги становив 14 тисяч гривень.
Минулого року з бюджету громади виділено 630 тисяч гривень на реалізацію заходів Програми соціальної підтримки сімей, дітей та молоді на 2021 рік (заходами було охоплено 1634 учасників): 141 породілля отримала матеріальну допомогу в розмірі 2 тисячі гривень; 90 дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та дітей із багатодітних сімей, які пішли до 1-го класу, отримали набори канцтоварів; 600 дітей пільгових категорій – подарунки до новорічних свят.
При плануванні бюджету на 2022 рік міський голова Андрій Сімонов ініціював значне підвищення видатків на соціальну сферу. Рік розпочався з двоетапного підвищення розміру одноразової допомоги породіллям. З початку року виплата зросла із 2-х до 3-х тисяч гривень, а вже з лютого її розмір зріс до 5 тисяч гривень. Протягом першого півріччя таку допомогу отримали 62 породіллі на суму 280 тисяч гривень.
На 2022 рік комплексна програма соціального захисту затверджена в сумі 7293428 гривень, з яких 2 мільйони гривень передбачено для надання одноразової матеріальної допомоги жителям Пирятинської громади. Станом на 1 липня 180 осіб вже отримали фінансову допомогу на лікування та придбання ліків на суму близько 700 тисяч гривень.
Війна жорстко відкоригувала й бюджет нашої громади: не надходить значна кількість податків, акцизний збір, відтак втрати бюджету сягають 50 мільйонів.
Разом з тим зросла кількість звернень щодо надання матеріальної допомоги на лікування в стаціонарних відділеннях закладів охорони здоров'я.
Понад мільйон гривень з бюджету громади виділено на утримання готелю "Пирятин", який став місцем тимчасового прихистку для внутрішньо переміщених осіб.
Отже, у цих надскладних воєнних умовах соціальні запити населення зростають, це закономірно. Міська рада, у свою чергу, працює над задоволенням цих запитів, аби надати належну і якісну підтримку найбільш вразливим людям.