Пирятинщина – аграрна громада. Місцеві товаровиробники є гарантами й продовольчого, й економічного благополуччя наших жителів. Вони створюють робочі місця, сплачують податки й наповнюють місцевий бюджет, в кінці кінців – забезпечують населення конкурентною і якісною продукцією. Міський голова Андрій Сімонов зібрав аграріїв у міській раді аби обговорити питання орендної плати пайовикам та виконання договірних зобов’язань перед людьми. Але, насамперед, подякував за те, що в перший день війни аграрії першими відгукнулися на його заклик про підтримку військових, надання зі своїх резервів пального у той час, коли воно зникло із заправок, і ще багато-багато іншого.
Питання орендної плати, звісно, непросте і дискусійне. Кожен із орендарів землі висловив свою думку й наміри, в ході обговорення поділилися планами. Звісно, найбільшим ризиком є збут, адже доступ малого та середнього бізнесу до портів зараз практично неможливий. Усі сподіваються, що держава буде викуповувати у аграріїв вирощену продукцію. Міський голова наголосив, що надзвичайно важливим завданням є збереження місцевих товаровиробників як бази економічної стабільності громад, яких наразі можуть пробувати витісняти з ринку компанії з іноземними інвестиціями, які мають доступ до європейських фінансів та ринків збуту.
У підсумку обговорення дійшли згоди, що плата за оренду землі у цьому році буде проводитися на рівні минулого року – 12% від нормативно-грошової оцінки землі. Видача зерна в рахунок орендної плати за землю буде проводитись по ціні 5000 грн за 1 тону пшениці, ячменю, кукурудзи. І тут треба зазначити, що минулого року ринкова вартість зерна була на рівні 7000 гривень, проте аграрії солідарно віддавали людям по 5000. Цьогоріч, в умовах відсутності логістики, цін на паливно-мастильні матеріали тощо, зберегти плату за землю на рівні минулого року є суперзавданням для місцевих аграріїв.