Розпочалася підготовка до чергової сесії міськради. Сьогодні відбулося засідання двох профільних депутатських комісій – з питань освіти, фізичної культури, охорони здоров'я, соціального захисту та гендерної рівності і комісії з прав людини законності, культури, молоді, депутатської діяльності, етики та ЗМІ.
Зокрема, профільна комісія розглянула та рекомендувала до розгляду на сесії питання про реорганізацію закладів дошкільної освіти в громаді. Заступник міського голови Тамара Коваленко детально пояснила депутатам ситуацію в дошкіллі, зазначивши, що відновити роботу закладів у офлайн-режимі в умовах війни фактично неможливо через те, що у більшості з них відсутні укриття. Навіть у тих, де вони є, підготувати їх відповідно до переліку вимог, складно. Тому наразі пропонується варіант, коли більшість закладів дошкільної освіти стають підрозділами шкіл, при цьому в дітей зберігається доступ до педагогічних послуг, зокрема, у формі соціально-педагогічного патронату. В існуючому вигляді поки зберігаються заклади дошкільної освіти у місті та у Березовій Рудці (15 дітей), Великій Кручі (40 дітей) і Нових Мартиновичах (25 дітей). Подібним шляхом, коли ЗДО стали підрозділами шкіл, багато громад в області пішли ще до початку повномасштабної війни. Як приклади наводився досвід Решетилівської, Чорнухинської, Глобинської громад. Загалом, в Полтавській області 19% закладів дошкільної освіти – дошкільні підрозділи. До речі, в нашій громаді така модель була запроваджена ще із жовтня 2020 року, коли Олександрівський ЗДО став підрозділом міської школи №6. Всього в громаді існує вже 3 дошкільні підрозділи – окрім Олександрівки, така модель працює у Вишневому та Сасинівці.
"Йдучи на прийняття цих непопулярних та важких рішень, ми вивчаємо досвід колег в інших громадах та орієнтуємося на перспективу наповнення дошкільних закладів у селах у найближчі роки. На жаль, статистика народжуваності говорить, що покращення демографічної ситуації в селах найближчим часом не буде, - відзначив міський голова Андрій Сімонов. – Якщо ж у якомусь селі ми спостерігатимемо збільшення кількості дітей, зокрема, і за рахунок внутрішньо переміщених родин, ми зможемо відновити роботу закладу повноцінно".
Окрім цього, під час засідань комісій було заслухано звіти про виконання цільових програм у першому півріччі поточного року. Загалом зараз у нас реалізується 38 програм з затвердженим обсягом фінансування 134,9 мільйона гривень. Виділено на реалізацію заходів програм 104,9 мільйона гривень, у першому півріччі освоєно 27,3 мільйона гривень.
Серед іншого комісія питань освіти, фізичної культури, охорони здоров'я, соціального захисту та гендерної рівності погодила зміни до Програми підтримки Центру первинної медико-санітарної допомоги в частині внесення до неї заходу з придбання настінного рентген-апарату та його встановлення загальною вартістю 100 тисяч гривень.
Ці та ряд інших питань рекомендовані до розгляду на сесії.