Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
25 жовтня 2016 року 13:07

Пирятинська міська рада розробляє план дій щодо порятунку річки Удай

24 жовтня відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи за участю голів інших постійних комісій та представників Національного природного парку „Пирятинський“.

Депутати обговорили питання щодо поліпшення екологічної ситуації на території Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади, напрацювання пропозицій щодо створення програми дій з охорони навколишнього середовища та забезпечення сприятливих умов для відпочинку громадян.

 Одна з головних ідей – порятунок річки Удай, відновлення її водності, створення комфортної зони відпочинку на прибережній території. Щоб втілити цю ідею в життя, необхідно провести корегування проекту відновлення водності річки Удай, який був розроблений у  2004 році, але не до кінця реалізований, розробити відповідну довгострокову програму та подати заявку до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища з метою залучення коштів на її реалізацію.

 За інформацією заступника міського голови з питань діяльності виконкому Максима Варави, у липні цього року Пирятинська міська рада подала попередню заявку і отримала згоду на фінансування такої програми впродовж 3-4 років. Щороку у грудні фонд проводить прийом заявок та кошторисних розрахунків, здійснює конкурсний відбір та визначає обсяги фінансування проектів та програм на наступний рік. Тож до цього часу необхідно підготувати всі документи для участі в конкурсі.

Комісія прийняла рішення на початку наступного тижня провести засідання робочої групи, напрацювати пропозиції до програми, визначити етапи її реалізації. До участі в робочій групі запрошуються члени профільної комісії, фахівці виконавчого комітету міської ради,  депутат Полтавської обласної ради Іван Близнк, співробітники Національного природного парку „Пирятинський“. Засідання робочої групи попередньо заплановано на вівторок, 01 листопада.

Крім того, комісія повернулася до обговорення питань, порушених на одному із попередніх засідань, зокрема питання щодо створення міжрайонної екологічної ради, до якої б входили сім районів, територією яких протікає Удай, та щодо направлення запитів підприємствам, виробнича діяльність яких може створювати екологічну небезпеку. По першому питанню виконавчому комітету міської ради  рекомендовано у листопаді цього року організувати і провести зустріч представників сімох районів із залученням фахівців Пирятинського та Ічнянського національних природних парків, запропонувавши їм утворити міжрайонну екологічну раду з метою об’єднання зусиль в питанні покращення екологічного стану річки Удай. По другому – рекомендовано направити запит до обласної екологічної інспекції з метою одержання інформації щодо стану дотримання вимог екологічної безпеки на території Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади.

Також було порушено питання щодо розробки схеми санітарної очистки міста, дотримання комунальним підприємством „Каштан“ графіків вивезення твердих побутових відходів з території міської об’єднаної територіальної громади,  укладання договорів на вивезення ТПВ з населенням. Комісія рекомендувала депутатам міської ради долучитися до роботи з жителями вибочів округів в питанні заключення договорів з КП „Каштан“; виконавчому комітету міської ради – забезпечити широку інформаційну кампанію щодо дотримання правил благоустрою та вимог  санітарної безпеки, проводити рейди із залученням  фахівців  управління Держпродспоживслужби у Пирятинському районі, розміщувати інформацію про порушників в газетах, на телебаченні з метою виховання нетерпимості до проявів забруднення навколишнього середовища, формування екологічної культури населення.

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua