Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
12 липня 2016 року 08:58

Пирятин ділиться своїм досвідом

11 липня в Пирятині проведено практикум із застосування законодавства на тему: „Формування  об’єднаної  територіальної  громади: юридичні аспекти та практичний досвід“. Захід проведено Полтавським регіональним відділенням АМУ в рамках Проекту „ПУЛЬС“, який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID. У практикумі взяли участь представники місцевого самоврядування Полтавщини: міські, сільські, селищні голови, їх заступники та секретарі рад. Основною метою проведення цього навчання було ознайомлення із законодавством щодо добровільного об’єднання територіальних громад та досвідом Пирятинської міської ради щодо функціонування об’єднаної громади.   

Основний захід проходив у актовій залі Пирятинського ліцею. Присутніх привітали  Голова Полтавського Полтавського РВ АМУ, Миргородський міський голова Сергій Соломаха, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик та Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь.

У ході практикуму регіональні консультанти АМУ з питань децентралізації Ірина Дудка та Олександр Полупан ознайомили учасників заходу з „Децентралізаційним марафоном“ та з перспективами продовження процесу об’єднання громад на Полтавщині. А також проінформували про державну підтримку, яка надається об’єднаним громадам.

Далі  модератор заходу – керуюча справами виконкому Лариса Кочур  коротко проаналізувала законодавство щодо впровадження нормативно-правового забезпечення об’єднаних громад та презентувала практичний досвід щодо формування Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади. Міський голова дав відповіді на основні питання щодо проблем, які виникали в процесі об’єднання. Багатьох цікавили питання: як передавалися заклади освіти, культури, терцентр, як функціонує освіта, чи вистачає бюджету міської ОТГ для повного утримання закладів.  Для зразка представникам  місцевих рад надано ряд копій рішень Пирятинської міської ради  стосовно об’єднання громад, припинення Олександрівської сільської ради та її виконавчого органу, призначення перших виборів  старост сіл та затвердження положення про старост.

Також був презентований досвід Пирятинської міської ради у сфері міжмуніципального співробітництва та реалізації спільного проекту міської та 6 сільських рад „Придбання сміттєвоза для покращення матеріально-технічної бази громад. Спільний крок до чистоти Пирятинського краю“. Відзначено, що успішні проекти по співробітництву можуть бути підґрунтям для об’єднання громад.

Цікавим присутнім виявився досвід Пирятинської міської ради в частині проведення консультацій з громадськістю: Клубу громадського діалогу, який використовується як метод активізації громади для формування спільної позиції з питань реформи місцевого самоврядування та залучення її до  вирішення актуальних проблем громади. В ході обговорення  було визначено ряд проблемних питань.

До розкриття теми заходу долучилися представники Пирятинської міської ради: Кеда Світлана, начальник фінансового управління виконавчого комітету. З актуальних питань функціонування Глобинської міської об’єднаної територіальної громади виступив міський голова Джусь Станіслав. Стосовно важливості  питання залучення громади до обговорення суспільно значущих проблем Гребінківський секретар ради Цапенко Людмила.

Крім того, гості міста відвідали Пирятинський сирзавод, ознайомилися з підприємством та виробництвом твердих, плавлених сирів і сухого молока. Увага представників місцевих рад була акцентована на створенні робочих місць на підприємстві для соціально-економічного розвитку громади.

На завершення практикуму учасники заходу відвідали ДНЗ „Червона шапочка“, де їх гостинно зустріли вихованці і педагогічний колектив.

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua