На полях ще лежить сніг, але агровиробникам і не тільки вже цікаво в якому стані знаходиться їхня озимина, після такої дещо суворої та затяжної в порівнянні із минулими роками зими. Саме взимку найважче оцінити стан озимих, так як вони знаходяться у стані покою під сніжною ковдрою. Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтвській області, оцінювали стан перезимівлі озимини на деяких полях в господарствах Пирятинської ТГ, методом відбору та відрощування монолітів.
При повторному відбиранні монолітів 25 лютого в господарстві ТОВ «Березова – Рудка Агро», на полі товщина снігового покриву в середньому складала 170мм. Температура повітря при відборі моноліту складала 8С°тепла. Товщина промерзання грунту становила 120-140мм.
За результатами відрощування монолітів, які відбирались 25 лютого (господарство ТОВ «Березова – Рудка Агро»), встановлено, що стан рослин озимої пшениці добрий. 100% рослин живих і перебувають в доброму фізіологічному стані (кущення). В одній монолітній пробі налічується в середньому 40 рослин.
Стан озимини після відтавання та відрощування станом на 09.03.2021року
Крім доброї перезимівлі озимини, разом із рослинами перезимували наявні збудники хвороб такі як: септоріоз листя, борошниста роса, кореневі гниллі (звичайна), якими уражено в слабкому та середньому ступені 2-12 % рослин.
При настанні весняної вегетації, обов’язково потрібно буде обробити посіви озимини проти наявних хвороб фунгіцидами з «Переліку пестицидів і отрутохімікатів дозволених до використання в Україні».
Відділ карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області