11 листопада, вчителі математики закладів загальної середньої освіти Пирятинської міської ради спільно з відповідальними за проведення ЗНО взяли участь у нараді у форматі ZOOM-конференції з питань організації та проведення ЗНО з математики у 2021 році.
Попередньо вчителі ознайомилися із відеоматеріалами щодо особливостей проведення ЗНО-2021 з математики на YouTube каналі Українського центру оцінювання якості освіти https://www.youtube.com/channel/UC_lBjusi7MNzxjQhtNSH_jw та із презентаційними матеріалами, які розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у розділі „ЗНО/ДПА“/ „ПІДГОТОВКА ДО ЗНО“/ „ЗНО-2021“.
На нараді було обговорено характеристику сертифікаційної роботи з математики, оскільки сертифікаційні роботи цього року було оновлено.
Випускники закладів загальної середньої освіти Пирятинської міської ради, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, вивчають математику на профільному рівні та/або планують вступати до закладів освіти, мають вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для закладів загальної середньої освіти.
Сертифікаційна робота з математики налічує 34 завдання різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (16 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (9 завдань) та розгорнутою (5 завдань) відповіддю.
Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового балу здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів буде встановлено поріг „склав/не склав“ – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового балу кожного учасника, який подолав поріг „склав/не склав“, буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів.
Учасники, які подолають поріг „склав/не склав“, зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року отримають оцінку державної підсумкової атестації з математики за шкалою 1-12 балів. Для випускників, які вивчали математику на профільному рівні, у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи з математики. Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарту, у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань №1-26, 30, 31.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики буде оголошено до 22 червня.