Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
28 жовтня 2020 року 14:43

Як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки

Згідно із законодавством, в Україні формування земельних ділянок фіксується в Державному земельному кадастрі, а оформлення прав на земельні ділянки – у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. При цьому земельна ділянка може бути об'єктом цивільних правочинів лише після внесення відомостей про неї до обох баз даних.

Належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, і внесення таких відомостей до Державного реєстру прав допоможе захистити вашу власність від шахрайських дій.

Тож, як здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку усього за 3 кроки – Про це розповідаємо далі:

Перш за все, земельній ділянці необхідно присвоїти кадастровий номер. Це, так би мовити, ідентифікаційний код землі, без наявності якого сьогодні не можливо провести будь-які юридичні операції з ділянкою.

Для цього зверніться до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Перевірити (за координатами чи населеним пунктом), чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер, можна за посиланням

Далі варто звернутись до  місцевого виконавчого органу,  найближчого нотаріуса чи центру надання адміністративних послуг та подати їм необхідний пакет документів:

паспорт;

документ, який є підставою виникнення права на ділянку (наприклад, держакт на право власності на землю, договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

Документи, подані для державної реєстрації, розглядаються упродовж 5 робочих днів. Після цього вам залишиться лиш отримати витяг із Державного реєстру прав про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Зверніть увагу, що так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає, але сьогодні головною умовою для офіціалізації статусу власника землі є присвоєння ділянці кадастрового номеру, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок — оцифрування відповідних відомостей, тобто, внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua