Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
22 жовтня 2020 року 16:35

Хто може піти у декретну відпустку?

Декретна відпустка – не лише для мами. Піти в декрет може також будь-який інший родич, який фактично доглядає за малюком. Це може бути тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків.

Для того щоб оформити відпустку для догляду за дитиною вказані вище особи повинні надати за місцем своєї роботи такі документи:

заяву про надання відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
копію свідоцтва про народження дитини;
довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);
документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3?-річного віку надається повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Крім того, як мама, так і інші родичі можуть продовжити декрет до досягнення дитиною 6? років. Але  без збереження заробітної плати та тільки за медичними показниками, якщо малюк потребує домашнього догляду.

 Для цього слід подати роботодавцю такі документи:

медичний висновок – видається за формою первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про необхідність дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді». Мінімальний термін дії довідки – 6 місяців;
 письмова заява особи.
 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua