Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
17 жовтня 2020 року 17:55

У Пирятині відкрили інформаційну табличку біля Собору Різдва Богородиці

Щодня наше місто стає привабливішим та комфортнішим. От іще одна важлива та цікава для громади річ сьогодні з'явилася в Пирятинській ОТГ. Інформаційна табличка поблизу Собору Різдва Богородиці допоможе не лише туристу, а й місцевому жителю дізнатися більше про рідне місто та його найстарішу споруду.

Ця табличка є першою, проте планується встановлення ще 8-9 таких же показників на історично важливих будівлях міста. Можливою стала ця ідея завдяки розробці та реалізації "Програми збереження культурної спадщини в Пирятинській ОТГ на 2020 рік".

На урочисте відкриття зібралися представники громади та муніципалітету. Міський голова Олексій Рябоконь привітав присутніх із продовженням кропіткої роботи - відновлення та збереження національної пам'яті, виховання у свідомості жителів громади поваги до минулого. Олена Гуленко, начальник відділу культури і туризму міської ради, наголосила, що першою встановлено табличку на єдину на Пирятинщині пам'ятку архітектури національного значення. Та висловила надію на ефективну роботу в напрямку збереження пам'яток у майбутньому.

Більше про саму будівлю розповів краєзнавець Олександр Рудковський, який взяв участь у підготовці тексту таблички. Поезію присвячену Тарасові Шевченку, що бував у нашому храмі Різдва Богородиці, прочитала вихованка гуртка "Живе слово" Даша Семенина. Долучився до заходу й настоятель храму о.Михаїл - презентував громаді стародрук - Євангеліє 1735 року видання, що було придбане пирятинцем за 8 рублів та передано в храм ще в ХVII ст. Найближчим часом заплановано встановлення ще ряду табличок. Сподіваємося, що громада схвально відгукнеться про цю ініціативу та не допустить вандалізму.

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua