В Україні спостерігається динаміка до збільшення кількості випадків COVID-19, зокрема станом на 11.09.2020 зафіксовано 3144 таких випадків.
З метою попередження поширення хвороби як в Україні, так і в інших державах світу введено карантин.
На початку літа більшість країн позбавили карантин, однак із настанням осені знову повернулися до жорстких обмежень.
У Данії заборонили публічні заходи з понад 50 учасниками та обмежили години роботи закладів громадського харчування.
В Ізраїлі через погіршення епідситуації у 40 містах з 7 вересня запровадили комендантську годину з 19-00 до 5-00.
У Чехії з 10 вересня носіння захисних масок у закритих приміщеннях є обов’язковим.
В Україні до 31 жовтня триває адаптивний карантин: залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях, територія України поділена за «зеленим», «жовтим», «помаранчевим» та «червоним» рівнями епіднебезпеки. Інформація щодо поточного рівня епідемічної небезпеки розміщується на інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (http://covid19.gov.ua).
Згідно рішення від 10.09.2020 Державної комісії з питань ТЕБ та НС з 14 вересня 2020 року «червоний» рівень небезпеки діятиме у 37 адміністративних одиницях, м. Київ – на «помаранчевому» рівні, Полтавська область перебуває на «зеленому» рівні.
Ознайомитись з обмеженнями, що встановлюються на територіях залежно від кольору рівня небезпеки можна на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody.
З метою недопущення поширення коронавірусної хвороби жителям України необхідно дотримуватися основних простих правил:
- перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті у вдягнутих респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
- правильно використовувати респіратори, маски, антисептики; (https://phc.org.ua/news/yak-pravilno-nositi-medichnu-masku-ta-rukavichki)
- дотримуватись правил гігієни рук, соціальної дистанції (1,5 метри), етикету кашлю та чхання;
- залишатися вдома та повідомити сімейного лікаря при наявності ознак респіраторних захворювань;
- регулярно проводити вологе прибирання та провітрювати помешкання;
- самовільно не залишати місця самоізоляції, обсервації.
У відношенні окремих видів діяльності Головним державним санітарним лікарем України затверджено ряд рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, з якими потрібно ознайомитися та виконувати (https://moz.gov.ua/golovnij-derzhavnij-sanitarnij-likar-ukraini) як суб’єктам господарювання так і, наприклад, батькам, діти яких ходять до школи чи дитячого садочку, пасажирам маршрутних транспортних засобів, продавцям, студентам.
Ефективне стримання коронавірусної хвороби – результат спільної колективної роботи. Від нашого відношення до виконання простих правил залежить рівень якості нашого життя та наше здоров’я.
Пирятинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавські області