У Пирятинському району за 11 тиждень 2020 року на гострі респіраторні інфекції захворіло 197 осіб, тижневий показник захворюваності – 610,8 на 100 тисяч населення, епідемічний поріг перевищений на 16,8% (середній рівень епідемічної активності), в порівнянні з попереднім тижнем відмічається зниження захворюваності на 18,6%. Дітей захворіло 145, що складає 73,6% від усіх захворілих, в т.ч. 88 школярів – 44,6% від усіх захворілих (спостерігається зростання питомої ваги в порівнянні з попереднім тижнем). Більшість захворілих - діти віком від 5 до 14 років (88 випадків, 44,6% від усіх захворілих). Госпіталізовано 14 осіб, що складає 7,1% від кількості захворілих. З початку епідсезону проведено 400 щеплень.
Станом на ранок 13 березня в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – два випадки та в Житомирській - один.
За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, за попередній тиждень, станом на 01.03.2020, в Білорусі, Словаччині та Угорщині інтенсивність грипу знаходилася на низькому рівні; Польща, Молдова та Росія повідомили про середній рівень інтенсивності, а Румунія – про високий; в Словаччині відзначалося локальне географічне поширення грипу; щодо широкого географічного поширення грипу звітували Білорусь, Польща, Угорщина, Румунія, Молдова та Росія.
В Україні захворюваність на грип та ГРВІ (сумарна), перевищувала епідемічний поріг на 17,1 % та знаходилась на низькому рівні інтенсивності, мало місце широке географічне поширення грипу. В Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Чернігівській, Закарпатській областях та в м. Києві зберігався неепідемічний рівень активності грипу та ГРВІ; в усіх інших областях України зареєстрована епідемічна активність різної інтенсивності. В Україні показник захворюваності на ГРВІ становить 558,4 на 100 тисяч населення, зареєстровано за тиждень 6 випадків смерті від грипу, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції (з початку епідезону – 54 таких випадків). З початку епідсезону отримано 258 позитивних результатів на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 174, А(Н3) – 11, А не субтипований – 53 та В – 20). Госпіталізовано 3,8% від загальної кількості захворілих. Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 237 624 осіб, що складає 0,6% населення України.
В області станом на 08.03.2020 захворюваність стабілізувалась протягом 3-х тижнів, за тиждень продовжується перевищення епідемічного порогу, захворюваність на ГРІ на низькому рівні епідемічної активності, спостерігається поширення грипу.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8442 особи, на рівні попереднього тижня (ріст на 1,6%), показник захворюваності 596,9 на 100 тисяч населення, на 16% вище епідпорогового. Найбільше зростання захворюваності за тиждень спостерігається серед дітей шкільного віку. Дітей захворіло 5245, що складає 62% від усіх захворілих.
Найвищі рівні захворюваності спостерігаються в Полтавському, Пирятинському районах та м.Горішні Плавні.
У зв’язку з високим рівнем захворюваності місцевими рішеннями (наказами адміністрації шкіл, рішеннями органів місцевого самоврядування) тимчасово припинено (закриті або закривались на звітному тижні) навчання в 10 школах 8-ми міст та районів.
Госпіталізовано 457 хворих, що складає 5,4% від кількості захворілих (показник стабільний).
Дослідженнями ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» визначена наявність РНК вірусів грипу типу A(H1)pdm09 в 3 випадках (визначався постійно поточному епідсезоні) та вірус грипу В в 2 випадках (визначений вперше в поточному епідсезоні.
Щеплено проти грипу з початку сезону 10630 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні). Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1525, особи віком понад 65 років – 635, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 954, діти віком від 6 міс до 5 років – 937, персонал медичних закладів – 2875, вагітні – 16.
Рекомендовано:
- Дотримуватися основних індивідуальних профілактичних заходів(часте миття рук з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками, утримання від контактів з особами, що мають симптоми ГРІ, гігієна кашлю, при наявності симптомів ГРІ використання засобів індивідуального захисту).
- Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату, режиму провітрювання приміщень та вологого прибирання.
- Не допускати до роботи персонал, який захворів на ГРІ.
- Проводити своєчасну ізоляцію хворих.
- Проведення щеплень проти грипу.
- Забезпечити виконання наказу № 185 від 24.01.2020 р. «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим корона вірусом, виявленим у місті Ухань(провінція Хубей, Китай)».
- Забезпечити медичних працівників ЗІЗ та дез. засобами в достатній кількості.