З жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг, однак це не впливає на розмір пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг в межах встановлених соціальних нормативів, який залишається незмінним (незалежно від форми отримання пільги (готівка чи безготівка).
Про розмір нарахованої пільги за місяць Вас поінформовано в повідомленні про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Якщо тарифи на житлово-комунальні послуги не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим.
У подальшому, якщо тарифи на житлово-комунальні послуги змінюватимуться, то щомісячний розмір пільги теж буде переглядатись.
Пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі (на руки) повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги самостійно та в повному обсязі.
Важливо знати! Перерахування коштів у грошовій безготівковій формі за надані пільги надавачам послуг здійснюється не по пропорційному принципу (коли за кожну послугу проводився розрахунок у відсотках від суми пільги), а у визначеній законодавством послідовності (по принципу пріоритетності): перше – за опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання); друге – за гаряче водопостачання; третє- за централізоване водопостачання та водовідведення; потім - постачання електричної енергії на освітлення; далі - постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води; вивезення побутових відходів; послуги з управління багатоквартирним будинком; внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
Як сплатити за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг Ви можете дізнатись в один із способів:
- з отриманого смс-повідомлення від Ощадбанку.
Якщо суми пільги достатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг, то пільговику не потрібно нічого доплачувати.
Якщо суми пільги недостатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг (приклад), то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить розміру пільги. А послуги, за які потрібно пільговику сплатити самостійно, буде зазначено в смс-повідомленні.
У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено повністю за послуги з теплопостачання та гаряче водопостачання, а самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу з водопостачання та водовідведення – 25,13 грн.; за послугу з електропостачання – 84,00 грн.; за послугу газопостачання (газ для плити) – 69,19 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 56,36 грн.
або
- зареєструватись в Особистому кабінеті пільговика на сайті Ощадбанку
за посиланням https://pkb.oschsdbank.ua/, де відображена інформація про нараховані суми за спожиті послуги та сплачені суми пільги в розрізі кожного виду послуги.
(з інструкцією як здійснити реєстрацію ви можете ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/subsidii.html. (на сайті Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації).
Реєстрація в Особистому кабінету надасть можливість щомісячного контролю за проведенням своєчасної оплати за житлово-комунальні послуги.
___________________________________________________________________________
або
- розрахувати суми до сплати самостійно
Для цього необхідно знати розмір пільги та нараховані суми за спожиті послуги (про нараховані суми за послуги можна дізнатись з платіжки чи розрахувати самостійно при використанні газу чи електроенергії для опалення).
Наприклад:
Розмір нарахованої пільги – 834,56 грн.
Нарахована сума за спожиту послугу з теплопостачання (або газо-/електропостачання для опалення) – 555,48 грн. Нарахована сума за спожиту послугу за гаряче водопостачання – 179,08 грн.
Нарахована сума за централізоване водопостачання та водовідведення – 125,13 грн.
У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено повністю за послуги з теплопостачання та гаряче водопостачання, а самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу з водопостачання та водовідведення – 25,13 грн.; за послугу з електропостачання – 84,00 грн.; за послугу газопостачання (газ для плити) – 69,19 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 56,36 грн.