Розпочато відбір проектів
Всеукраїнського громадського бюджету Полтавської області
Відповідно до Положення про порядок ініціювання та подання проєктів Всеукраїнського громадського бюджету Полтавської області, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 10.09.2019 № 662 „Про затвердження Положення про порядок ініціювання та подання проєктів Всеукраїнського громадського бюджету Полтавської області“ з 25 вересня 2019 року оголошено початок відбору проєктів, що можуть реалізуватися в рамках Всеукраїнського громадського бюджету Полтавської області.
Обов’язковим додатком є „Список осіб, які підтримали проєкт“.
Цей список має налічувати мінімальну кількість підписів – 70 осіб (окрім ініціатора проєкту), серед яких в обов’язковому порядку має бути погодження голови (виконувача обов’язків голови) відповідної місцевої ради, на території якої планується до втілення проєкту.
Інвестиційні проекти з повним пакетом документів за підписом уповноваженого представника ОМС надаються ініціатором до 24 жовтня 2019 року у паперовому вигляді:
на поштову адресу: вул. Соборності, 45, м. Полтава, 36014, департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації з поміткою на конверті „Всеукраїнський громадський бюджет Полтавської області“;
в електронному вигляді на електронну адресу:
rv_oda@adm-pl.gov.ua або gue.reform@adm-pl.gov.ua з темою повідомлення „Всеукраїнський громадський бюджет Полтавської області“;
на платформі e-dem через вкладку „Подати проєкт“:
https://vgb-poltava-budget.e-dem.in.ua
Важливо! Проєкт надсилається в електронному вигляді в форматі pdf, окрім Аплікаційної форми (http://www.admpl.gov.ua/page/vseukrayinskiy-gromadskiy-byudzhet) подання проекту Всеукраїнського громадського бюджету Полтавської області, яка надсилається в форматі .pdf та .docx.
Телефони для довідок:
(05322)2-48-50, 2-48-47, (0532)60-93-47.
Що таке ВГБ?
Всеукраїнський громадський бюджет (ВГБ) – це ініціатива, яка передбачає реалізацію проєктів за кошти ДФРР, але відповідно до загальноприйнятих механізмів партиципативного бюджетування.
Відповідно до чинного законодавства кошти у обсязі не менше 10% від загального виділеного фінансування ДФРР будуть спрямовані на підтримку проєктів поданих в рамках ВГБ.
Хто може бути ініціатором?
У конкурсному відборі можуть брати участь громадяни Полтавської області віком від 18 років, наукові установи, громадські організації, які здійснюють діяльність в межах Полтавської області шляхом подання проєкту.
Які проєкти будуть підтримані?
Інвестиційні проекти мають відповідати пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №385, Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та планах заходів з їх реалізації (http://www.adm-pl.gov.ua/page/vikonannya-zavdan-strategiyi-rozvitku-poltavskoyi-oblasti), яка затверджена рішенням пленарного засідання вісімнадцятої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради від 22 грудня 2017 року № 574 (зі змінами).
Які вимоги до проєктів?
При підготовці проєкту ініціатор/автор забезпечує його відповідність таким вимогам:
термін реалізації становить від 1 до 3 років;
співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків;
загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) має складати понад 5 млн. гривень, а для інших проєктів – понад 1 млн. гривень;
питання реалізації проєкту знаходиться в межах повноважень органів місцевого самоврядування Полтавської області;
реалізація проєкту має здійснюватися виключно на об’єктах, які належать до комунальної форми власності, та/або на землях комунальної форми власності;
бюджет проєкту, розрахований автором, включає всі витрати (розробка проєктної документації, закупівля сировини, матеріалів, послуги, оренда обладнання тощо);
проєкти мають відповідати затвердженій містобудівній документації;
сфера реалізації проєкту має бути публічною.
Які етапи проведення конкурсу ?
Положенням визначено такі етапи проведення конкурсу ВГБ:
1. Підготовка та подання до ОДА проєктів ініціаторами - І етап відбору (з 25.09.2019 по 24.10.2019).
2. Проведення електронного голосування з 29.10.2019 по 13.11.2019 – ІІ етап відбору (на платформі https://vgb-poltava-budget.e-dem.in.ua).
3. Оприлюднення ОДА переліку проєктів, які отримали понад 30% голосів від загальної кількості голосів в межах конкурсу (до 14.11.2019).
4. Отримання висновку та Бланку аналізу проєкту від органу місцевого самоврядування на запит ОДА (до 15.11.2019).
5. Оголошення прийому документів від заявника/ОМС відповідно до Розділу XI Положення (до 18.11.2019).
6. Завершення прийому документів від заявника/ОМС (до 17.12.2019).
7. Розгляд та оцінювання регіональною комісією проєктів, які пройшли попередні етапи відбору (до 18.12.2019) – ІІІ етап відбору.
Подання проєктів до Комісії при Міністерстві розвитку громад та територій України – ІV етап відбору ( до 20.12.2019).