Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально.
Основним джерелом інфекції є хворі на сказ тварини. Зараження сказом відбувається найчастіше під час прямого контакту хворої на сказ тварини з іншою теплокровною твариною або людиною шляхом нанесення укусів, ослинення слизової оболонки чи пошкодженої ділянки шкіри.
Відповідно до інформації Пирятинської райдержветлікарні протягом 2018 року нанесено 73 покуси людям, зокрема тваринами, що мають власника – 53, безпритульними – 20. Тварини, що мають власника, перебували під ветеринарним наглядом та визнані здоровими.
З метою попередження захворювання тварин на сказ необхідно:
- забезпечити профілактичну вакцинацію проти сказу собак, котів, диких м’ясоїдних тварин;
- дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах;
- вживати заходів щодо недопущення диких хижаків в місця перебування свійських тварин;
- переміщення собак, котів, а також диких м’ясоїдних тварин здійснювати лише з благополучної місцевості при наявності ветеринарних документів з відміткою про щеплення тварини проти сказу не менше ніж за 30 днів до вивезення.
Людина, яка була покусана твариною, повинна відразу звернутися до медичного закладу.
При нанесенні покусів твариною або у випадку підозри захворювання тварини на сказ (виражена неспровокована агресія, слинотеча), необхідно негайно:
- ізолювати тварину, що нанесла покуси;
- повідомити спеціаліста Держпродспоживслужби за номером телефону 2-22-13.
Корисні посилання:
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0054-94
http://moz.gov.ua/article/health/scho-robiti-jakscho-vas-vkusiv-sobaka