10 червня проведено круглий стіл з гендерних питань, на якому були обговорено питання щодо участі жінок у прийнятті рішень, гендерно-орієнтованого бюджетування та випадків насильства в сім’ї на території Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади.
Як відомо, гендерна нерівність є перешкодою сталого розвитку та причиною зниження ефективності політичного курсу країни, спрямованого на утвердження соціальної справедливості. Жінки і чоловіки на практиці не користуються однаковими правами, зокрема, це стосується нерівності заробітної плати та відсутності паритетного політичного представництва. Законодавче введення гендерних квот, сприяло створенню умов для розширення участі жінок у політиці.
Квоти позитивно вплинули на визначення мінімального рівня представництва осіб однієї статі у виборчих списках політичних партій – не менше як 30% відповідно до законів України „Про політичні партії в Україні“ та „Про місцеві вибори“. Проте, на практиці таке квотування ще не вплинуло суттєво на співвідношення чоловіків і жінок у представницьких органах влади. У складі депутатського корпусу міської ради VII скликання лише 20% становлять жінки.
Основними причинами таких співвідношень є обмежений доступ жінок до різного типу ресурсів, низька мотивація кваліфікованих фахівців-жінок до участі в політиці, наявність гендерних стереотипів серед електорату та керівників партій, низький рівень видимості жінок у ЗМІ.
Дискримінація є однією з головних проблем у досягненні гендерної рівності в економічній, політичній та інших сферах. Окремі групи осіб, такі як жінки та чоловіки з інвалідністю, жінки та чоловіки похилого віку, особливо у сільській місцевості (що важливо з огляду на реформу децентралізації), внутрішньо переміщені жінки і чоловіки, ВІЛ-позитивні, наркозалежні, а також жінки і чоловіки з національних меншин страждають від множинних форм дискримінації.
У зв’язку з даними проблемами нерівності Пирятинська міська рада 23 жовтня 2018 року прийняла рішення щодо приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. За результатами обговорення учасники круглого столу вирішили створити робочу групу з підготовки плану дій щодо реалізації засад вищезазначеної Хартії.