У 2019 році одним із округів проведення ЗНО з української мови та літератури у Полтавській області визначено місто Пирятин. 23 травня в окрузі працюватиме 2 пункти тестування: на базі Пирятинського ліцею та Опорного закладу Пирятинської зш І-ІІІ ст. № 6. Орієнтовна кількість учасників – 450 (з Пирятинського, Гребінківського та Чорнухинського районів), у якості персоналу буде залучено 90 педагогічних працівників.
Сертифікаційна робота з української мови і літератури містить 58 завдань різних форм і складається з трьох частин: „Українська мова“ (33 завдання), „Українська література“ (24 завдання) і „Власне висловлення“ (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 104. На виконання сертифікаційної роботи відведено 180 хвилин.
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури за шкалою 100-200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового балу здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг „склав/не склав“ – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг „склав/не склав“, буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг „склав/не склав“, зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Вони отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–33 частини 1 і завдання № 58 частини 3.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 14 червня 2019 року.
Допуск учасників до пунктів тестування розпочинається о 10.15 та припиняється о 10.50.
Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:
- оригінала Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
- паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено в Сертифікаті;
- запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО допущено не буде.
Радимо учасникам ЗНО заздалегідь дізнатися адресу проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, зазначену в запрошенні-перепустці на інформаційних сторінках. Маршрути до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти https://zno-kharkiv.org.ua/.
Рекомендуємо взяти із собою дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.
Нагадуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.
Переконливо просимо учасників чітко дотримуватися порядку проведення ЗНО.
# Щасти на ЗНО!