Пирятинська міська рада продовжує роботу в проекті „Підтримка ролі громадськості в управлінні місцевим розвитком в Україні“, який реалізується Асоціацією малих міст України за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. 3 травня відбулося засідання Клубу громадського діалогу, на якому було презентовану Програму „Партисипативна демократія в діяльності Пирятинської міської ради“, розроблену в рамках проекту. Учасників засідання привітали міський голова Олексій Рябоконь та керівник проекту, експерт АММУ Айдер Сеїтосманов. Олексій Петрович зазначив важливість участі міської ради у Проекті, оскільки відкритість та прозорість – це основні завдання у діяльності влади усіх рівнів. Більше того, влада – це сервісна установа, яка надає послуги людям, і забезпечує надання якісних послуг та формування демократичного громадського суспільства.
Керуючий справами виконкому міської ради, координатор проекту в Пирятині Лариса Кочур презентувала Програму „Партисипативна демократія в діяльності Пирятинської міської ради“. Вона звернула увагу, що на це засідання Клубу громадського діалогу запрошено саме тих учасників, які працювали разом з експертами Анатолієм Ковтонюком та Іриною Синицькою 15 листопада 2017 року та напрацьовували пропозиції до проекту програми. При цьому вона зазначила, що із шести учасників Проекту: Пирятинська ОТГ, Зимнівська ОТГ (Волинська область), Новоборівська ОТГ (Житомирська область), Томашпільська ОТГ (Вінницька область), Мереф’янська ОТГ (Харківська область) та м. Українка (Київська область), за пропозицією міського голови лише Пирятинська міська рада працювала в трьох напрямках і саме тому була розроблена комплексна програма, яка і поєднала три напрями. Головною метою програми є забезпечення відкритості, прозорості, доступності в діяльності Пирятинської міської ради, шляхом впровадження партисипативної демократії у стратегічному плануванні об’єднаної громади, відкритому бюджетуванні та оцінці якості надання адміністративних послуг Центром надання адміністративних послуг виконкому міської ради. Презентуючи програму, Лариса Кочур відзначила, що ряд заходів вже реалізовано: в Олександрівському старостаті впроваджено електронний документообіг та електронні послуги, у Центрі надання адміністративних послуг для учнів-старшокласників проводяться екскурсії, розроблено анкету для опитування стосовно якості обслуговування адміністраторами, соціальну рекламу стосовно діяльності ЦНАПу, триває робота над веб-порталом „СМАРТ Пирятин“, над проектом міжмуніципального співробітництва по наданню адміністративних послуг громадам-партнерам, які не входять до складу ОТГ, та інші.
Варто зазначити, що у засіданні Клубу громадського діалогу взяли і представники учнівського самоврядування опорних закладів, які презентували напрацювання стратегічної сесії щодо їхнього бачення проблем по поводженню з твердими побутовими відходами, озелененню та безпеці в громаді. Проекти представили Продан Андрій, Сокур Дарина, Бугар Анна та Снхчян Крістіна. Потім учні відповіли на кілька запитань присутніх та експерта. Раїса Андрейщук, заступник міського голови, сказала, що присутність на цьому заході дітей зумовлені бажанням учнів бути почутими міською владою та напрацювання спільних шляхів по вирішенню проблемних питань в громаді.
Міський голова зазначив, що ініціатива учнівського самоврядування вже була озвучена на засіданні виконавчого комітету, і є домовленість про проведення ще двох тематичних засідань Клубів громадського діалогу за участю дітей та дорослих для спільного обговорення та напрацювання шляхів вирішення проблемних питань, які потім будуть розглянуті на розширеному засіданні виконкому з прийняттям відповідного рішення. Ми вже маємо такий досвід по ТПВ, коли міською владою спільно з громадою ще в 2012 році були напрацьовані заходи і була розпочата відповідна робота по їх виконанню. Проте, головне, щоб молодь і громада не тільки ініціювали, але і були готові до відповідальності та участі у реалізації ініціатив. Міська рада ж готова до співпраці та партнерства.
У підсумку обговорення Айдер Сеїтосманов, керівник проекту „Підтримка ролі громадськості в управлінні місцевим розвитком в Україні“, зазначив, що насправді програма, розроблена міською радою, амбітна і актуальна. На його думку, виконання заходів програми дасть можливість забезпечити відкритість і прозорість в діяльності міської влади, а також сприятиме участі громадськості у прийнятті рішень на місцевому рівні. Він зазначив, що в Громадському бюджеті, як показує досвід і приклад інших міст, важливо не тільки подавати проектні заявки і контролювати виконання проекту, але й особисто чи у складі команди проекту брати участь у його реалізації. Сама назва „бюджет участі“ говорить за себе – участь у реалізації своєї ідеї: чи то коштами чи виконанням певних завдань та заходів по проекту. Експерт дав ряд порад старшокласникам стосовно їх проектів та можливості їх реалізації. Звернув увагу на те, що діти повинні зацікавити і долучити до втілення своїх ідей ровесників та батьків. Тоді від цього буде більший ефект. Треба вчитися любити своє місто, робити добрі справи, насаджувати квітники чи проводити толоки, не чекаючи влади чи комунальників. Крім того, зазначив, що Асоціація об’єднаних громад також готова долучитися до реалізації цієї програми в частині проведення навчань, тренінгів, зустрічей з цікавими людьми та експертами.