24 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, пирятинці вшанували тих, хто загинув від голоду в 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 роках. Розпочався захід із перегляду документального фільму ТРК „Пирятин“.
Виконуючий обов’язки міського голови Ігор Шикеринець у своєму виступі сказав, що голодомор – це одна із найстрашніших сторінок життя нашого народу. І пам’ять про ті події повинна об’єднувати нас заради світлого майбутнього.
Дослідниця історії рідного краю, член Асоціації дослідників голодоморів в Україні, член Літоб'єднання "Літера", автор книжки „Не згасни, свічко пам'яті“ Лариса Ковалівська присвятила значну частину свого життя вивченню трагічних подій Пирятинщини. Зауважила, що не погоджується із офіційною статистикою жертв голодомору в Україні 1932-33 років, адже і вона, і історики вважають, що кількість людей, які загинули від голоду сягає понад 10 мільйонів. Говорить, що в тодішніх документах далеко не все відображалось. Приклад навела. За офіційними даними у с. Яцини Пирятинського району зареєстровано 79 жертв голодомору, а як показують дослідження та розповіді очевидців, їх було понад 700.
Дослідниця також розповіла, що на Пирятинщині були люди, які знаходили спосіб врятувати від голоду не лише свою родину, а й ціле село. Такі герої були й на території Пирятинської ОТГ, в селі Олександрівка.
Тематичну літературно-музичну композицію продемонстрували учні Пирятинського ліцею, а працівники краєзнавчого музею облаштували виставку.