19 серпня православні християни відзначають свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Свято Преображення Господнього, Преображення, Свято Спаса, Яблучного Спаса та Другого Спаса.
Усі три синоптичних Євангелія містять подібні описи Перетворення Господнього. Відкривши учням, що Йому слід постраждати, бути вбитим і на третій день воскреснути, Христос завів трьох апостолів — Петра, Якова та Івана на гору Фавор і преобразився перед ними: обличчя Його просяяло, як сонце, одяг зробився білим, як сніг. Преображення Христове супроводжувалося появою старозавітних пророків Мойсея й Ілії, які говорили з Ісусом про Його близький відхід. Усіх їх осінила світла хмарина, і з неї почувся голос: „Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!“.
Святкуванням Преображення Церква сповідує поєднання у Христі двох начал — людського і Божого. Преображення - поява Сина при свідченні Отця в Духові Святому, тобто одкровення всіх іпостасей Святої Трійці. Преображення полягало не у зміні Божественної природи Христа, але у появі Його Божества у природі людській.
У це свято за древнім церковним звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що все — від людини до рослини — повинно бути присвячене Богу як Його творіння.
За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими, тому й кажуть: „Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!“