7 лютого в міській раді відбувся брифінг із начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності Іриною Цюрою. На захід були запрошені представники місцевих засобів масової інформації: газет і телебачення.
Приводом для проведення брифінгу стало бурхливе обговорення у соціальних мережах придбання міською радою комп’ютерної техніки та фотоапаратів. Деякі активісти писали, що фотоапарат був придбаний за 41 тисячу гривень, а комп’ютерна техніка – за 136 тисяч гривень. На що Ірина Цюра повідомила, що це інформація неправдива. Адже ті, хто таке писав, неповністю розібрався з інформацією і потім її розповсюдив.
Насправді ж, було придбано 13 комп’ютерів та комплектуючих до них, один ноутбук та 12 фотоапаратів. У посиланні, яким користувалися активісти, зазначено „Комплекти комп’ютерної техніки, ноутбук – 1 шт.“, тому що це один лот, а його склад описується в договорі. Чому саме так все описано? - бо в кожного сайта є свої форми та вимоги щодо оформлення.
Щоб пирятинці змогли побачити як відбуваються закупівлі, скільки і кому були перераховані кошти, на якій стадії виконання проект - існує Єдиний веб-портал використання публічних коштів „E-Data“. Також на сайті Пирятинської міської ради публікуються всі рішення сесій та виконкомів, є гіперпосилання на веб-сервіс „Розумне місто“, в якому функціонують розділи „Відкриті фінанси“, де відображаються транзакції з порталу публічних фінансів „E-Data“ та „Електронні закупівлі“ , де можна ознайомитися з процедурами закупівель, які проходять через Електронні аукціони „Прозорро“. Тобто міська рада працює доступно та відкрито, активно впроваджуючи е-врядування та „Smart City“.
На брифінг завітали депутати міської ради Олександр Жайворонок і Олексій Хоменко, яких цікавило питання придбання і встановлення системи відеоспостереження. На що Ірина Цюра відповіла: „Цінові пропозиції підприємці надали в грудні 2016 року. Їхній аналіз показав, що ФОП Тамбієв В.А. запропонував найкращу технічну конфігурацію системи відеоспостереження, яка включає 17 відеокамер (замість 13 запропонованих іншими постачальниками), 2 відеореєстратори (інші підприємці пропонували по 1) та інше обладнання для встановлення і забезпечення роботи системи.
Попередньо планувалося, що система візуального відеонагляду буде встановлюватися на існуючі мережі інтернет-зв’язку, але провайдери відмовилися надати мережі в користування безкоштовно, як це передбачалося раніше досягнутими домовленостями.
На даний час вирішується питання щодо встановлення системи відеоспостереження у попередньо визначених місцях міста Пирятин та с. Олександрівка. Зазначені роботи не передбачають виділення додаткових бюджетних коштів“.