19 листопада своє професійне свято відзначатимуть люди однієї з найважливіших та найпотрібніших професій - ті, хто справою свого життя обрав роботу в аграрній галузі.
Пирятинщина - край славних сільськогосподарських традицій та земля кращих трудівників-аграріїв.
Другий сільськогосподарський рік закінчується в умовах повномасштабної війни. За цей час аграрії перелаштували свою роботу до нових умов і викликів. Адже до лав Збройних сил України стало чимало механізаторів, водіїв, робітників тваринницької галузі. Мобілізовано не лише людей, а і відповідну техніку.
Окрім цього, війна порушила логістику і доставляти урожай в порти, вивозити його з них, стало небезпечно. Наслідком цього стало різке зниження закупівельних цін, при цьому вартість мінеральних добрив навпаки - відчутно зросла.
Попри всі ці виклики, аграрії Пирятинської громади у 2023 році обробили всі 45,5 тисячі гектарів ріллі, що знаходиться в їх обробітку, і допомогли обробити майже 10 тисяч гектарів земель власникам особистих селянських господарств.
Змінилася структура посівних площ. Якщо у 2022 році питома вага кукурудзи на зерно становила 57%, соняшника - 19%, сої - 8%, а ранні зернові займали 12% загальної площі, то у 2023 році площі кукурудзи, соняшника і сої зрівнялися, займаючи 25-27% площ кожна. Ранні зернові залишилися на рівні минулого року.
Станом на 15 листопада, господарствами громади зібрано ранні зернові і зернобобові культури, отримана урожайність 45,5 ц/га, зібрано ріпак - 40,4 ц/га, соняшник - 27,4 ц/га, сою -29,2 ц/га. Кукурудза змолочена на площі 7100 га, середня урожайність становить 83,5 ц/га, що дещо нижче минулорічних показників. Під урожай 2024 року посіяно 7335 гектарів озимих зернових та 2088 гектарів ріпаку.
У тваринництві вдалося зберегти і навіть дещо наростити наявне поголів’я худоби. На фермах громади утримується до 3000 голів ВРХ, з них майже 1400 голів корів. Поголів’я свиней в сезон налічує 500 голів. Щомісячно тваринниками громади виробляється до 50 тон м’яса та 920 тон молока.
Завдяки проєкту „Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей молоді і сільських жителів та еко-орієнтованого зростання“, що реалізується Пирятинською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу, в жителів громади з’явилися три сімейні молочні ферми, 5 мінітракторів, 67 теплиць із зрошувальними системами, обладнання для виробництва паливних брикетів із соломи та міні-цех з перероблення фруктово-ягідної продукції.
Сільське господарство громади працює, забезпечуючи продовольчу безпеку держави, сплачуючи податки, заробітну та орендну плату, підтримуючи ЗСУ, наближаючи своєю працею Перемогу!