Відбулося засідання координаційної ради з питань сім?ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім?ї та протидії торгівлі людьми. Учасники зібрання обговорили заходи щодо запобігання поширення ВІЛ-СНІДу в Пирятинській громаді. Вже рік на Пирятинщині працює Соціальна лабораторія, яка з квітня цього року надає послуги в усіх 17-ти старостинських округах. Особливістю діяльності даної моделі профілактики поширення ВІЛ є надання доступу населенню до безкоштовного, конфіденційного, швидкого тестування. Швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію протестувалось 364 людини, безкоштовно розповсюджено 250 оральних тестів на ВІЛ в сейф-боксах для самостійного тестування. Виявлено 4 ВІЛ-позитивних випадки - пацієнти своєчасно поставлені на диспансерний облік і вже отримують АРТ (антиретровірусну терапію) в кабінеті "Довіра" Пирятинської міської лікарні.
Також розглянули питання виконання плану дій щодо просування гендерної рівності у Пирятинській громаді на 2020-2021 роки. Головний спеціаліст відділу соціального захисту та охорони здоров’я Юлія Кабушка повідомила, що на виконання Плану на сайті громади було створено розділ “Рівні можливості”, розроблений Гендерний паспорт, реалізовуються заходи з протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.
За інформацією Пирятинського відділення поліції ГУНП в Полтавській області, до правоохоронних органів надійшло 191 звернення громадян, з них підтверджених випадків домашнього насильства – 114; складених адміністративних протоколів – 56; винесених тимчасових заборонних приписів – 108; перебувають на профілактичному обліку з приводу вчинення домашнього насильства – 37 осіб, з них 1 жінка і 36 чоловіків; направлено до суду дві справи за ст. 126-1 ККУ. Нині триває акція “16 днів проти гендерно зумовленого насильства”. Велика увага приділяється цій темі в освітніх закладах. Проводяться тренінги, виховні години та акції.