Відповідно до „Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля“, затвердженого Міністерством екології та природних ресурсів України від 27.02.2002 № 88 Державною екологічної інспекцією Центрального округу, проводиться формування громадських інспекторів з охорони довкілля.
Громадський інспектор з охорони довкілля – це помічник державної екологічної інспекції, який працює на громадських засадах – без оплати праці та без увільнення від основної роботи.
Громадські інспектори мають право:
- спільно з працівниками органів Держекоінспекції, інших державних органів, які здійснюють контроль за охороною, раціональним використанням та відтворенням природних ресурсів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, брати участь у проведенні перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами вимог природоохоронного законодавства, норм екологічної безпеки охорони, раціонального використання та відтворення природних ресурсів;
- за направленням органу Держекоінспекції, який призначив громадського інспектора, проводити рейди та перевірки і складати акти перевірки;
- складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні порушень природоохоронного законодавства, відповідальність за які передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, і подавати їх відповідному органу Держекоінспекції для притягнення винних до відповідальності.
Громадські інспектори призначаються Головним державним інспектором України з охорони навколишнього природного середовища та головними державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища відповідних територій після проходження співбесіди відповідно з керівниками структурних підрозділів органу Держекоінспекції та виявлення претендентом знань з основ природоохоронного законодавства. Після призначення інспектора, його навчають здійснювати інспекційні перевірки та по їх результатам складати акти і протоколи про адміністративні правопорушення. Для підтвердження повноважень громадський інспектор отримує посвідчення, яке діє 1 рік і подовжується за результатами оцінки щорічного звіту про виконану роботу.
Виконавчий комітет міської ради звертається до активних мешканців, що вболівають за стан довкілля у громаді та запрошує стати громадським інспектором з охорони довкілля. Для отримання детальної інформації звертатися в сектор житлово-комунального господарства Пирятинської міської ради за телефоном (05358) 21478.
Більше про правові засади роботи громадських інспекторів можна почитати за посиланням: