Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
14 липня 2021 року 10:31

Допомога на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

Відповідно до Закону України «Психіатричну допомогу» особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним виплачується державна допомога, розмір якої розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім`ї та середньомісячним сукупним доходом сім`ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.01.2021 – 2189 грн., з 01.07.2021 – 2294 грн., з 01.12.2021 -  2393 грн.).

  1. Кому надається допомога

Допомога на догляд надається дієздатній особі яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.

До складу сім’ї не включаються особи, визнані особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду і не належать до зазначених членів сім’ї, та особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:
 заява;
-документ, що посвідчує особу;
- декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу незалежно від того, чи є психічні розлади основною причиною інвалідності;
- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, яка видана особі з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, за якою здійснюється догляд.

Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

 

Строк, протягом якого виплачується допомога

Зазначена допомога призначається на шість місяців і виплачується щомісяця.

У разі коли особа, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, є непрацюючим пенсіонером (особою з інвалідністю), їй призначається допомога на догляд на 12 місяців на підставі заяви та копії трудової книжки.

У разі виникнення обставин, які можуть вплинути на право особи на допомогу, ця особа повинна в десятиденний строк повідомити про такі обставини орган, що проводить виплату допомоги.

Допомога не призначається у разі, зокрема, перебування особи з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного  розладу на повному державному утриманні або стаціонарному лікуванні впродовж повного календарного місяця.

 

З відповідним пакетом документів звертатися до  центру надання адміністративних послуг виконкому Пирятинської міської ради

37000,Полтавська обл., м. Пирятин, пл. Героїв Майдану, 2

Телефон: (05358) 3-23-53, (05358)3-23-50,

або до уповноважених осіб у старостинських округах.

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua