Мінцифри та МОЗ запустили національний тест на цифрову грамотність для медиків. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.
За його словами в умовах пандемії COVID-19 цифрові навички допоможуть медичним працівникам зробити щоденну роботу ефективнішою, а також полегшать взаємодію із пацієнтами в онлайн-режимі.
Тестують медичних працівників на професійні знання з цифрової грамотності в 6 сферах:
1. Основи комп’ютерної грамотності.
2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
3. Створення цифрового контенту.
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
5. Безпека у цифровому середовищі.
6. Вирішення технічних проблем.
«Кожна сфера містить 5 компетенцій, таким чином, в ньому визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за 3-ма базовими та 6-ма підрівнями. Максимальна кількість балів, яку може набрати медичний працівник – 90 балів», – розповів Ігор Панченко.
Цифрограм для медиків є складовим компонентом Цифрограму, технічний компонент якого реалізований за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Навіщо медикам Цифрограм?
1. Визначити, на якому рівні ваші цифрові навички зараз.
2. Розвинути їх до бажаного рівня (у цьому допоможуть освітні серіали на платформі https://osvita.diia.gov.ua/. Профільний для медиків: https://osvita.diia.gov.ua/courses/tsyfrovi-navychky-dla-medykiv).
3. Витрачати менше часу на заповнення документів та легко спілкуватися з колегами й пацієнтами дистанційно.
Безкоштовно скласти тест і отримати сертифікат можна на порталі Дія.Цифрова освіта: https://osvita.diia.gov.ua/digigram.
Там же ви зможете пройти:
Цифрограм 2.0;
Цифрограм для державних службовців;
Цифрограм для вчителів.
«Після завершення тестування кожен отримає електронний сертифікат і зможе вдосконалити необхідні цифрові навички. Будьте свідомими й не залишайтеся осторонь. Проходьте тест самі та залучайте до цього своїх близьких. Допоможіть батькам, дідусям та бабусям пройти курси з підвищення цифрової грамотності на сайті Дія.Цифрова освіта. Цифрова обізнаність – це не забаганка, а вимога сьогодення», – наголосив Ігор Панченко.
Нагадаємо, що дізнатися перелік освітніх хабів, куди може завітати кожен громадянин та безкоштовно отримати доступ до сайту Дія.Цифрова освіта і пройти навчання з цифрової грамотності, можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs.