Цю тему представники Пирятинської, Гребінківської, Чорнухинської, Новооржицької територіальних громад обговорювали під час засідання круглого столу на тему "Міжмуніципальне співробітництво в сфері поводження з відходами: місцеві плани в Північно-західному субрегіоні Полтавської області", що відбувся у Пирятині 26 травня.
«Тема поводження зі сміттям для нашої громади наразі одне із пріоритетних завдань, - відзначив у вітальному слові міський голова Андрій Сімонов. – Ми у своїй громаді напрацьовуємо шляхи звільнення територій населених пунктів від стихійних звалищ, паралельно активізуємо роботу по вивезенню сміття та укладанню договорів на вивіз ТПВ. Ми готові до співпраці з сусідніми громадами у питанні напрацювання спільної стратегії поводження з ТПВ».
Зі вступним словом до учасників заходу звернулися також заступник директора Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Едуард Рева та заступник Керівника Глобального Проєкту "Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля" Тарас Журавель.
Про ситуацію поводження з ТПВ по громадах учасникам заходу розповів технічний фахівець ГО "Еколтава"Максим Макуха, який презентував результати опитувань серед населення і проведений аналіз по кожній територіальній громаді та запропонував рекомендації для покращення ситуації. Серед іншого такими рекомендаціями визначено: активізацію інформаційної кампанії; акцент на переробці органіки вдома; розвиток муніципальної системи пунктів прийому вторсировини; оптимізація процесу подрібнення щепи, можлива доцільність створення майданчика для накопичення "зелених відходів" і дроблення їх при наявності вільного часу працівників, створення або пошук ринку збуту для щепи.
Успішними практиками поводження з ТПВ в Україні з учасниками заходу поділився директор ТОВ "Екотехнологічна компанія "Гранік" Геннадій Дубов, який детально зупинився на формуванні тарифів на вивезення сміття, як важливої складової процесу налагодження системи поводження з ТПВ.
Експерт GIZ Нікола Дойчінов, підводячи підсумки заходу, акцентував увагу учасників на тому, як краще налагоджувати систему міжмуніципального співробітництва, розповідав про міжнародний досвід у цьому питанні.
В результаті спільної роботи голова Чорнухинської громади Олександр Василенко запропонував створити робочу групу у складі представників чотирьох громад для напрацювання подальшого спільного алгоритму дій.
Організаторами заходу виступили ГО “Суспільний проєкт “Еколтава” в рамках виконання Проєкту “Роз'яснювальна кампанія в сфері поводження з відходами” за фінансування Глобального проєкту «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням Федерального міністерства довкілля, захисту природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU).