За інформацією Лубенського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ „Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України” в Пирятинському районі за 48 тиждень 2020 року на гострі респіраторні інфекції захворіло 248 осіб, тижневий показник захворюваності – 820,0 на 100 тисяч населення (середній рівень епідемічної активності), в порівнянні з попереднім тижнем відмічається зниження на 15,9%. Дітей захворіло 134, що складає 54,0% від усіх захворілих, в т.ч. школярів -81(54,0% від усіх захворілих). Найбільше випадків зареєстровано серед осіб віком від 30 до 64 років – 85 випадків (питома вага 34,2%)
Госпіталізованих осіб не було. Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано. Щеплено проти грипу - 196 осіб.
В області станом на 30.11.2020 (за 48-й тиждень 2020 року) має місце сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, перевищення базового рівня (епідемічного порогу) з низьким рівнем інтенсивності.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8481 осіб, на 15% більше попереднього тижня (на попередньому тижні ріст на 4%), показник захворюваності – 536,3 на 100 тисяч населення, що на 22% вище базового рівня (епідемічного порогу), низький рівень інтенсивності. Дітей захворіло 2736, що складає 32% від усіх захворілих (питома вага низька для області).
Найвищі показники захворюваності в Гребінківському, Миргородському районах, місті Лубни, місті Горішні Плавні, має місце високий рівень інтенсивності. Перевищення базового рівня та середній рівень інтенсивності має місце в Пирятинському, Чорнухинському, Кобеляцькому, Новосанжарському, м.Гадячі, Лохвицькому, Карлівському, Хорольському районах.
Госпіталізовано 50 хворих, що складає 0,6% від кількості захворілих (питома вага низька для області). Щеплення проти грипу в області проводяться на 27 адміністративних територіях, не проведено жодного щеплення в Полтавському, Лубенському, Гребінківському, Чорнухинському районах. Щеплено за тиждень 898 осіб, з початку сезону - 5841 особа.
Рекомендуємо:
1. З метою запобігання виникнення спалахів грипу та ГРІ проводити роз’яснювальну роботу щодо розповсюдження захворювання.
2. Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату, режиму провітрювання приміщень та вологого прибирання.
3. Не допускати до роботи персонал, який захворів на ГРІ.
4. Проводити своєчасну ізоляцію хворих.
5. Проведення щеплень проти грипу.