Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
20 червня 2020 року 08:41

Бути чи не бути бруківці по вул.Успенській?

18 червня відбулася робоча нарада з питання виявленого під асфальтом мощення із старовинної цегли, яку датують другою половиною 19 ст. Провела нараду начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Гуленко. Запрошені були місцеві краєзнавці, працівники сфери культури, настоятель Свято-Успенського храму о.Іван та журналісти. Олена Гуленко розповіла про мощення в різних куточках міста Пирятина та про плани відділу зберегти його фрагменти та встановити інформаційні показники. Активно до обговорення долучився краєзнавець Олександр Рудковський, який розповів ймовірну історію згаданої бруківки та висловив думку, що її потрібно зберегти у тому вигляді, який вона має зараз. Пан Олександр переконаний, що після війни церкву та її огорожу було розібрано на цеглу для мощення вулиць та навіть будівництва кількох приватних будинків. Також дослідник слушно зауважив, що православні не забобонні, отож немає причин оминати бруківку, навіть якщо вона зі стін колишньої церкви другої половини 19 ст.

Підтримав цю думку й о.Іван, який розповів історію про зведення храму, під час якого він особисто знаходив стародавню цеглю. О.Іван зауважив, що на знайдених ним фрагментах були хрести, а на бруківці на тротуарі немає. Тож він має сумнів, чи цегла на вул.Успенській власне із церкви. Можливо, вона була із церковної огорожі. Також о.Іван висловив думку, що ходити по цеглі з церкви можна, проте варто додати інформаційну табличку про історію бруківки та церкви зокрема. Але він запропонував все ж залишати бруківку не на всю ширину тротуару, адже є забобонні люди, які будуть обходити мощення.

Олена Педяш, журналіст газети "Пирятинські вісті" також підтримала ідею збереження культурної пам'ятки біля редакції. Зараз газета готує статтю про цегляну бруківку, тож Олена розповіла про цікаве спілкування з експертом-релігієзнавцем, який говорить, що цегла із будівель церкви не є сакральним предметом. Також фахівець наголошує на тому, що розбирання бруківки - це ще один акт руйнування. Журналіст також підтримала ідею залишити фрагмент, проте запропонувала дослідити зразки бруківки й на сусідній вулиці. Аби вибрати, де мощення краще збережене.

Олена Гуленко презентувала позицію пирятинського краєзнавця Оксани Василенко, яка досліджувала цеглу Пирятина (зараз проживає за кордоном). Пані Оксана пропонує збереження максимальної кількості різних зразків цегляної кладки по місту для включення їх у туристичний маршрут. Зараз відділ культури і туризму напрацьовує список таких фрагментів та історичні довідки про кожен із них.

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua