Новою формою тимчасового влаштування дітей, які потрапили у складні життєві обставини, є патронатні сім'ї. Таке нововведення, як патронат над дитиною, що тимчасово втратила можливість виховуватись у біологічній родині, започатковано в Україні на підставі постанови КМУ від 16.03.2017 року № 148 „Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя‘‘. Завдання щодо пошуку, спеціальної підготовки громадян, які бажають створити патронатні сім'ї, супроводження таких сімей в Пирятинській міській раді покладено на міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У лютому 2020 року до центру звернулася 1 сім’я. Чому тільки одна? Тому, що рішення про таку діяльність громадян, як сімейний патронат над дитиною, має бути ретельно виваженим з обох сторін – як претендентів на посади патронатного вихователя та його помічника, так і органу, який створює та супроводжує патронатну сім’ю. Адже обидві сторони беруть на себе високу відповідальність – за життя дитини під час її перебування у патронатній сім'ї. Тому і вимоги до потенційних вихователів, що тимчасово виконуватимуть функції законних представників дитини, досить високі. Й однією з таких вимог є вміння вчасно й кваліфіковано надати своїм вихованцям, і, можливо, не тільки їм, першу допомогу в разі нещасних випадків.
Кандидати у патронатні вихователі з березня по травень пройшли комплексне навчання в Полтавському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
11 червня директор центру Юлія Кабушка та головний спеціаліст з питань захисту прав дітей Інна Грицай обстежили помешкання та прилеглу територію, оцінили безпеку та зручність для проживання дітей, наявність іграшок, меблів.
Патронатних вихователів чекає непроста, але цікава й потрібна суспільству робота – тимчасово замінити дітлахам, що потрапили у скруту, маму і тата.