Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
30 квітня 2020 року 09:15

Прядок реєстрації пасік

У законодавстві України визначено дві форми реєстрації пасіки:

- реєстрація пасіки, як потужності з первинного виробництва харчових продуктів згідно Закону України „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів“ № 771-ВР. Ця вимога не поширюється на харчові продукти, призначені (вироблені) лише для особистого споживання.

Документи на проведення державної реєстрації пасік подаються до Пирятинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою вул. Аврущенка, 15, м. Пирятин, Полтавська область.

Статтею 65 Закону України „Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин“ передбачено відповідальність за виробництво та/або обіг харчових продуктів із незареєстрованої потужності, в тому числі і пасіки;

-  реєстрація пасіки, як потужності з утримання бджіл згідно Порядку реєстрації пасік (затверджено наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук № 184/82 від 20.09.2000; зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р. за N 736/4957).

Пасіка  підлягає  реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням  юридичної особи,  яка  займається бджільництвом,  у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки.

Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної  особи  незалежно  від  форми  власності.  У  заяві  про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.

Одночасно пасічник повинен звернутися із заявою (довільна форма) до Пирятинської районної державної лікарні ветеринарної медицини щодо проведення обстеження пасіки (п. 4 Порядку реєстрації пасіки).

Спеціаліст ветеринарної медицини проводить обстеження пасіки.

Пирятинська районна державна лікарня ветеринарної медицини вносить дані обстеження пасіки до Журналу обліку пасік та, в 30-денний строк від дати подання пасічником зави про проведення обстеження пасіки, видає Ветеринарно-санітарного паспорт пасіки. Форма паспорту визначена „Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки“ (затверджений наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук № 184/82 від 20.09.2000; зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р. за N 736/4957).

Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.01.2016 № 18 „Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 видача ветеринарно-санітарного паспорту пасіки становить 61,06 грн з ПДВ (розділ ІІІ п. 54 наказу).

Ветеринарно-санітарний  паспорт пасіки є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки. До нього вноситься інформація про характеристику пасіки, ветеринарно-санітарний стан пасіки, результати епізоотичного обстеження пасіки, лабораторних досліджень, лікувально-профілактичні й санітарні заходи та інша інформація.

Паспорт пред’являється при продажу і обміні воскосировини, купівлі  вощини і є підставою для видачі ветеринарних свідоцтв при вивезенні  (продажу)  бджіл і продуктів бджільництва відповідно до Порядку  видачі  ветеринарних  документів.

При зміні  назви  чи  адреси  пасіки  її  власник  повинен
проінформувати  про  це  Пирятинську районну державну лікарню ветеринарної медицини протягом 10 днів (п. 7 Порядку реєстрації пасіки).

Власникам пасік бджолосімей,  що перевозяться, видається у  встановленому  порядку  ветеринарне свідоцтво за формою N 1-вет (при перевезенні у межах адміністративного району - довідка),  яке підтверджує  благополуччя  пасік  і  місць їх вивозу щодо заразних хвороб бджіл.  Свідоцтво  видається  не  раніше  ніж  за  три  дні („Правила видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов'язковому   ветеринарному   контролю“,   затверджені   наказом Головного  державного інспектора ветеринарної медицини України від 07.08.97 N  27 ( z0326-97 ),  зареєстровані в Міністерстві юстиції України 20.08.97 за N 326/2130). (п. 3.6 Інструкції з попередження хвороб та отруєнь  бджіл).

  Процедура видачі ветдокументів передбачає безпосередній огляд об’єкту, в даному випадку бджолосімей.

До перевезення на  медозбір  бджолосім'ї  підлягають  на місці клінічному огляду, профілактично-лікувальним обробкам з одночасним  лабораторним  дослідженням  матеріалу   з   пасік,   а вулики -   дезінфекції  і  дезакаризації.  Ці  роботи  мають  бути завершені за 5 днів до відправлення (п. 3.8 Інструкції з попередження хвороб та отруєнь  бджіл).

Результати досліджень і зведення про обробки бджолосімей фахівці ветмедицини зобов'язані записати у  ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (п. 3.9 Інструкції з попередження хвороб та отруєнь  бджіл).

 

Пирятинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

 

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua