Сказ - гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально.
Основним джерелом інфекції є хворі на сказ тварини. Зараження сказом відбувається найчастіше під час прямого контакту хворої на сказ тварини та іншої теплокровної тварини або людини (нанесення укусів, ослинення пошкодженої ділянки шкіри чи слизової оболонки).
З метою попередження захворювання тварин на сказ необхідно:
- забезпечити вакцинацію собак, котів, диких м’ясоїдних тварин проти сказу;
- дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України;
- проводити щорічно в листопаді-січні одночасно на великих територіях заходи щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць;
- допускати до полювання вакцинованих проти сказу собак;
- вживати заходів щодо недопущення диких хижаків в місця перебування свійських тварин;
- переміщення собак, котів, а також диких м’ясоїдних тварин в інші міста, райони і області здійснювати лише з благополучної місцевості при наявності ветеринарних документів з відміткою про щеплення проти сказу не менше ніж за 30 днів до вивезення.
Людина, яка була покусана твариною, повинна відразу звернутися до медичного закладу.
При підозрі, що тварина хвора на сказ (відсутність боязливості, неспровоковане нападання на людей чи тварин) необхідно негайно ізолювати хвору тварину, уникаючи безпосереднього контакту, та повідомити спеціалістів ветеринарної медицини.
Пирятинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області