Закон України „Про протидію торгівлі людьми“ визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.
Зазначеним Законом передбачено виплата одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 року № 660 (зі змінами).
Відповідно до Порядку виплата матеріальної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років, діти віком від шести до 18 років, працездатні особи, особи, які втратили працездатність), установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.
Розміри виплат одноразової матеріальної допомоги з 01.01.2020 року:
- для працездатних осіб – 6306 грн.;
- для осіб, які втратили працездатність – 4914 грн.;
- для дітей віком до 6 років – 5337 грн.;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 6654 грн.
Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи подає органові соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) зазначеної особи такі документи:
- заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
- копію документа, що посвідчує особу;
- копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).
Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.
Матеріальна допомога виплачується особі не пізніше одного місяця з дня її звернення до органу соціального захисту населення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті на такі цілі.
За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем проживання.
Одночасно повідомляємо номер обласної безкоштовної „гарячої лінії“, за яким можливо отримати детальні роз’яснення з питань надання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми 0-800-500-620
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА