Лубенський міжрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень ДУ „Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України“ інформує про стан інфекційної захворюваності в районі на грип та гострі респіраторні інфекції:
по Пирятинському району за 2 тиждень 2020 року на гострі респіраторні інфекції захворіло 99 осіб, тижневий показник захворюваності – 306,9 на 100 тисяч населення, нижче епідпорогового на 37,5 %, в порівнянні з попереднім тижнем відмічається зростання захворюваності на 25,3 %. Захворіла 51 дитина, що складає 51,5 % від усіх захворілих, в т.ч. 17 школярів -17,1 % від усіх захворілих.
Госпіталізовано 2 особи, що складає 2 % від кількості захворілих.
Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано. Щеплення проти грипу за поточний тиждень не проводились, з початку епідсезону проведено 400 щеплень.
За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, в Польщі, Угорщині, Молдові та Росії інтенсивність грипу знаходилася на міжсезонному рівні. Про відсутність географічного поширення грипу звітувала Угорщина. В Польщі та Росії відзначалося спорадичне розповсюдження випадків захворювань на грип, а в Молдові – регіональне.
У більшості регіонів України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях; показник захворюваності на ГРВІ становить 356,2 на 100 тисяч населення. зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу з початку епідсезону визначено 22 позитивні результати на грип (визначено віруси грипу типів А(Н1)pdm09 – 11, А(Н3) – 8, A не субтиповані – 2 та В – 1). Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 227 417 осіб, що складає 0,54 % населення України.
В області захворюваність на гострі респіраторні інфекції на стабільному рівні, епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня.
За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 3 тисячі 174 осіб, захворюваність знизилась на 27 % порівняно з попереднім тижнем (зниження пояснюється зменшенням звернень за меддопомогою в період свят), показник захворюваності – 227,9 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 1972, що складає 62 % від усіх захворілих (питома вага звичайна для області), найбільш ураженою віковою групою залишаються діти 0 – 4 років.
Найвищі показники захворюваності в м. Полтаві та Полтавському районі.
Госпіталізовано 140 хворих, що складає 4,4 % від кількості захворілих (показник стабільний).
Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах, щеплено з початку сезону 10556 осіб, 0,75 % населення області (показник більший ніж в Україні), однак вкрай недостатньо проводяться щеплення осіб з груп ризику. Щеплено груп ризику: особи з хронічними захворюваннями – 1497, особи віком понад 65 років – 623, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду – 954, діти віком 6 міс - 5 років – 911, персонал медичних закладів – 2842, вагітні – 16. Найгірше проводяться щеплення в м. Миргороді, Миргородському, Решетилівському районах.
Рекомендуємо:
- З метою запобігання виникнення спалахів грипу та ГРІ проводити роз’яснювальну роботу щодо розповсюдження захворювання.
- Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату, режиму провітрювання приміщень та вологого прибирання.
- Не допускати до роботи персонал, який захворів на ГРІ.
- Проводити своєчасну ізоляцію хворих.
- Проведення щеплень проти грипу.